8
neden farklı haber kanalları takip edilmeli
öncelikle çoğu haber sitesi tarafsız olması gerektiği halde taraflı.
olayları farklı yerlere çekiyorlar ve sizde farklı açıdan görebilirsiniz.
bazıları kendilerini kötüleyen haberler yapmazken mesela onların görüşüne karşıt siteler onların kötü yönlerini de haber yapar.

başka bir neden ise haber sitelerinin bazıları sadece türkiye ile ilgili bazıları dünya ile ilgili bazıları da bölgesel/yerel haberleri verirler.

büyük siteler bir bölgenin içindeki küçük olayları haber yapmaz bu yüzden yerel siteler takip edilebilir.
zaten anlaşılacağı gibi yalnızca türkiye içini haber yapanlar diğer ülkelerin haberlerini vermez , bunun için yabancı ülkelerin haberlerini yapan siteler de takip edilmeli.

tabi benim görüşüm bu.bana bi site yetiyor ya da haberle işim olmaz diyorsanız sizin bileceğiniz iş.
 • 1
  shewolf 1 yıl önce
  bencede takip edilmeli türk habercilik hep aynı
 • 0
  sbb3 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  atv, trt, a haber izlenmemesi gereken kanallar. bunlari izlemeyinde neyi izlerseniz izleyin amk
  1
  urghc 1 yıl önce
  sadece onlar taraflı değil ki. tamam onlar devletin ve akp'nin kıçını yalıyor ama cnn, halk tv gibi kanallara ne demeli? sadece yandaşı oldukları görüş farklı. hepsi yandaş.
  1
  sbb3 1 yıl önce
  halk tv yi bilmem de cnn iyidir.
  0
  urghc 1 yıl önce
  bunların derecesi var tabii. ama cnn için de tarafsız diyemeyiz. mesela fox kanalı da az da olsa hükümet karşıtı. hatta gizli terörist olarak adlandıranlar var.
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  kesinlikle farklı sitelere bakılmalı. bizim en büyük sorunumuz da bu. kitaplarımız da tek tip. o yüzden at gözlüklerini çıkaramayan birbirine tamamen zıt insanlar yetiştiriyoruz. ben bir konuda en ileri kitapları okumuş insana itimat etmem. farklı ve zıt uçlardaki kitapları, haberleri, tarihi okuyan yorumlamaya çalışan insanın sözlerine düşüncelerine itibar ederim işte
 • 1
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  izlediğiniz hiçbir kanala hiçbir gazete haberine inanmayın.siyasetle alakalı olarak demiyorum.aslını bildiğim bir olay gazetede yer aldı.olayın gazeteye aktarılmış halinin alakası yok gerçekle.ve o haberi okuyan adamlarda inanacak o habere.o günden beridir her haberi sorgularım..
 • 0
  elfgozlucuce 1 yıl önce
  farklı haber kanalı da mı var.
 • 0
  urghc 1 yıl önce
  olaylara objektif bakabilmek için.
 • 2
  ismail5412 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  turkish forum sitesinde dünyadaki türklerin internet üzerindeki yazıları var. en azından açıklaması öyle. haberlerinde de genelde taraf olmaz. hatta şu wikileaks'ın akp mailleri dediği mailler bu sitenindir.

  "turkish forum, dunyaya dagilmis üyeleri arasinda tek vucut olarak haberlesme ve destek paylasmak icin kurulmustur.. lisani turkce olacaktir. amma bazi kiritik ve acil durumlarda haberin kaynagina gore, ıngilizce, almanca, rusca ve fransizca nadirde olsa kullanilabilinir.

  bu liste turkiyenin icinde veya disinda yerlesmis ve kalbi turkiye icin , ataturk ilkeleri icin ve laik cumhuriyet icin carpan tum dostlarimizi, diasporamizin seckin uyelerini bir cati altinda birlestirmeyi amaclamistir

  bu haber dagitim listesi cok hizli bir sekilde, her turlu protokolu asarak size haber ulastirmak icin ve nispeten daha yavas olan ana haber dagitim listemize ek olarak sunulmustur.

  aramiza hos geldiniz, laik turkiyemize, ataturkun cizdigi yonde mutlu yarinlar dileklerimle

  dr. kayaalp buyukataman, baskan
  turkish forum – dunya turkleri birligi"
  0
  oschemat 1 yıl önce
  eyvallah bundan sonra turkish forum'dan da yararlanırım
 • 0
  magic 1 yıl önce
  ben stari severim objektif haber olarak bir de ntv tam objektif mi cok takip etmedim ama


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...