17

hayatında hiç görmediğin bir insanı ne kadar tanıyabilirsin?

bence tanırsın. hemde hayatında etrafında yakınında olan ama ne olduğunu kestiremediğin bir çok insandan daha iyi tanırsın.

nasıl mı?

biraz iddiaalı olacak ama;

1- (pi: @gaddarus)

yenilikçi bir kişiliktir. efsane taşşak yapar. (samimiyetimiz var, yanlış anlaşılmasın) ama yeri geldi mi ciddi konularda en önde durmayı bilir. bir çok yazıyı özenle takip eder, yorumunu asla esirgemez. değer verdiği şeyler uğrunda fazlasıyla çaba harcar. ve dediğini yapar. en önemlisi güzel bir fikir varsa ortada, ve kafasına yatmışsa, sonuna kadar destekler yapabildiğince yardımcı olur.

2- (pi: @incekalem049)

belli başlı şeylere bağlı kalmayı sevmez. bir anda her hangi bir konuda konuşursunuz onunla, 5 dakika sonra başka bir konuda tartışabilirsiniz. tatlı sert fark etmez, muhabbeti sıkmaz. olgundur. cümleleri iyi seçer. karakterinin de kelimeleri kadar naiftir. günlük hayatta gördüklerini süzgecinden geçirir ve insanlara sunar. konuşmayı, konuşturmayı çok sever.

3- (pi: @hedap)

tek kelime ile özetleyebilirim aslında. realisttir. hayatında belli başlı düzende giden şeyler vardır. ne yaptığı, ne yapacağı daima belirlidir. duygusal yaklaşması gereken şeylere duygusal yaklaşır fakat siz bunu göremeyebilirsiniz. çünkü çok azdır. çünkü kendine kapanıktır. asla tam anlamıya içeride neler olduğunu ve yaşadığını bilmezsiniz. bakmayın böyle konuştuğuma bende bilmem. yüzü burada bu tarz konularda ne yaşadığı hakkında konuşmamışızdır. fakat bu derinlerde derin şeyler yaşadığı gerçeğini değiştirmiyor. yaşadıklarını bilmeyenler sivri dilli ve daima gerçeği söyleyen biri olduğu için ona karşı ön yargı yapar. peki bu umrunda mı sizce? değil. çünkü o çok sağlam bir karakter.

4- (pi: @bizanskurdu)

kürt edebiyatçısı. hayır hayır dalga geçmiyorum. bu işin mizahını mükemmel yapar. bir osmanlı hayranıdır kendisi. tarihi çok sever. atalarını ve daha önce yaşanmış her şeye saygısı vardır. onu gazlamak mı istiyorsunuz? mehter verin. tipik bir anadolu delikanlısıdır. ama bu yönlerinin altında yatan derinlerde insanlara bir saygısı vardır. sözlükteki popüleritisini asla boş amaçlar uğruna kullanmaz. doğru bir şeyin daima arkasındadır. yanlış gördüğü şeye giydirmektende kaçınmaz.

5- (pi: @ofsaytsizburak)

okuduğu okul ve bölümün getirdiği ağırlık yüzünden pek buralara girme fırsatı olmaz. tam bir tarih delisidir. bu konudaki merakı bilgi birikimi onu gerçekten dolu bir türk bireyi yapıyor. olgundur. realisttir. yeri gelir duygularını ön plana çıkar. fakat hayatın getirdiği tempo yüzünden pek bunları görme fırsatınız olamaz. normal hayatta ne yaşar bilmiyorum ama kafasının daima meşgul olduğuna adımın emre olduğu kadar eminim. bütün bu maraton arasında buralara uğradığı ve birikimlerini bizimle paylaştığı için şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

6- (pi: @ghostrider)

milliyetçidir. gerçekten milliyetçidir ama. bu kimliğini asla saklamaz. zaaflarından biridir bu konu. donanımlı bir kardeşimiz gündemi takip eder, ülkede ne olup bittiği hakkında muhakkak bir düşüncesi ve yorumu vardır. yaşı küçük olmasına rağmen yaşıtlarının aksine oldukça iyi bir ağırlık koyduğunu düşünüyorum. gerçek hayattada şu sıralar sanırım eğitimini düşünüyor ki pek ağırlık veremiyor buralara. yani eskisi kadar. fakat güzel bir gelecek onu bekliyor bu çok açık.

7- (pi: @plumerion)

sanatı çok sever. yazmayı özellikle çizmeye bayılır. hobi olarak yapıyor olması beni bazen üzer. çünkü bunu mesleğe ve profesyonelliğe dökmemesi için hiç bir sebep yok ortada. fakat hayatın bazı daha doğrusu türkiyenin bazı realist tabularına kapılmış olacak ki, ülkemide ressamlar nasıl para kazansın düşüncesine yenilmiş olacak ki bunu hobi olarak devam ettiriyor.. bu üzücü. fakat sanatçı kimliğini asla kaybetmeyeceği aşikar.

yanlışım varsa düzeltebilirsiniz sevgili dostlarım, buraya herkesi yazabilirim. yani en kötü ihtimalle 60-70 yazarı bu şekilde tanıtabilirim. çünkü onları tanıyorum. çünkü insanları tanımanız için onları görmenize gerek yok. dost olmanız için beraber bir şeyler yapmış olmanıza da gerek yok. hayat böyledir. böyle güzeldir. bunların hayatın bize sunduğu güzel incelikler. onları kaybetmemeliyiz diye düşünüyorum.

bizler, buradakiler, bir birimizi tanıyoruz. neyden hoşlanırı, neyden hoşlanmayız, ne konuşuruz ne yaparız bunların çoğunu biliyoruz.

bizler bir birimize yabancı değiliz. ve asla olmayacağız.

bu yazarları onurlandırmak istedim. yazmadıklarımda kusura bakmasınlar onlarında çoğu hakkında bir çok şeyi biliyorum onlarıda tanıyorum fakat dediğim gibi çokta uzun tutup sıkmak istemedim.

mesajı aldığınızı umuyorum. :)
 • 4
  cwinq 8 gün önce
  vay be
 • 3
  gaddarus 8 gün önce
  işin ilginç tarafı şu; hepsi doğru
  2
  sjense 7 gün önce ~ 7 gün önce
  o zaman akasya durağındaki nuri baba gibi; biz bir aileeeeeeyiiz edit: toprağı bol olsun üstadın
  2
  gaddarus 7 gün önce
  mekanı cennet olsun :)
 • 1
  puzzle 7 gün önce ~ 7 gün önce
  yeri geliyor anlamsız bir nick, hayatımızda derin bir şekilde yer edebiliyor işte
  0
  sjense 7 gün önce
  sanırım tam olarak öyle oluyor.
 • 2
  furis 7 gün önce
  doğruya doğru. (pi: @hedap) için yazılanlara ben kefilim. :)
  1
  sjense 7 gün önce
  bakalım kendisi görünce ne söyleyecek :) (pi: @hedap)
  0
  hedap 7 gün önce
  dostum şunu gerçek anlamda ve içtenlikle söylüyorum, etrafımda ki pek çok insandan daha iyi tanıyorsun ve bu yazdıkların da beni gerçekten çok onure etti:)
  yani cidden bu kadar beklemiyordum açıkçası. aynen dediğin gibi öyle insanlar var ki kimisinin o kesif leş kokusunu hiç görmesen bile alabiliyorken, kimisini de aynı şekilde ne kadar değerli olduğunu anlayabiliyorsun.
  sende aynı şekilde o değerli insanlardan birisisin.
  etrafımda hep böyle insanlar olmasını istediğim için, çoğu insana göre içe kapanıgim evet. çok duygusuz gözüktüğumden dolayı da kimse ne yaşadığımi bilmez ama söylediklerim yaşadıklarımin da meyvesidir bir nevi. yanına almak istediğin insanlar da senin kim olduğunu gösteriyor dışarıya.
  insanların doğal olmasından, içtenliginden, yapmacık olmamasindan yanayım. insanlar birilerine kendini sevdirebilmek için olmadık hallere giriyorlar. kendi kişiliklerinden vazgeçiyorlar.
  okurken tebessüm edip vay be diyerek okudum:)) insanlar hakkında bu kadar doğru çıkarımlar yapabilmek gerçekten olgunlaşmış ve hayatın ciddiyetinin farkına varabilmis ve getirdiği yükü sırtlamayi basarabilmis ve gerçekten empati yapmayı başarabilen bir insanın yapabileceği bir şey. teşekkür ederim vakit ayırıp yazdıkların için:)
 • 1
  ofsaytsizburak 7 gün önce
  başarılı tespitler.
  yalnız hiç benle konuşmamış insan şunu görüp "ulan ne kadar demirbaş insan" diyebilir. aslında eğlenceli bir insanım da. ama herşeyin zamanı var. çalışmak,okumak,daha okumak,bilgilenmek vatansever bir insanın görevidir. bunun bilincinde olmak lazım. türkiye tembel memleketi. bunu tersine çevirmek lazım.
 • 1
  incekalem049 7 gün önce
  emeğine sağlık :) +
 • 1
  ghostrider 7 gün önce ~ 7 gün önce
  abi, dedigin butun her sey dogru. yazdigin niteliklerin cogunu puivden kazandim. anlamsiz nickler insanin hayatini etkileyebiliyor, yukarda bir yazarin dedigi gibi.

  (pi: @plumerion) bence hakli cidden sanata ve sanatçıya deger verilmiyor ulkemizde. ama okudugum bolumden edindigim bilgi dogrultusunda, bir suru is bulup bu yetenegini degerlendirebilecegini umuyorum. cunku mükemmel bir cizgi kalitesi var kendisinin.
  0
  sjense 7 gün önce
  güzel yorumun ve düşüncelerin için teşekkür ederim dostum :)
 • 0
  aydakigunes 7 gün önce
  bazı insanları da hiç tanıyamıyorsun. mesela bir kullanıcı vardı, bozuk süt içen. gerçek hayatta ismini cismini bilmesek de puiv tarihinin ilk ölümü olarak kayıtlara geçti.
  belki de o kişi, bir başka kullanıcı adıyla aramızda.
  niçin bu örneği verdim bilmiyorum.

  liste sağlam isimlerle dolu.
1 saat önce 18 saat önce dün dün dün dün dün dün dün
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1869 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..