7

yakıt fiyatları arttıkça trafiğinde aynı oranda artması

uzun zamandır takip etmekteyim. böyle bir teori ortaya atmanında vakti geldi. yav araç sahipleri sizler mazoşistmisiniz ? yakıt 6 tl oldu hatta geçiyor. trafiğe hunlarca araba peydahlanıyor. pompa fiyatlarında 10 kuruş düşsün trafikte ( istanbul trafiğinde bilhassa) rahatlama oluyor. nasıl bir psikolojiye sahipsiniz anlamadım demek daha doğru olur.

herkes arabasız olmuyor geyiğine yaslamış kendini, ulen etrafıma bakıyorum. o trafikte servis ve toplu taşıma araçları gibi araçlar hariş binek otoların %90 tek kişi seyhat ediyor.

- baba dolar 4.15 olmuş !
- arabaya koş arabaya hemen zengin olduğumuzu mahalleye semde gösterelim.

- baba benzin 6 tl olmuş!
- neyyy koş arabaya bin hemen tem çıkalım birde üzerine 3. köprüden geçelim ve video çekelim.

kafası mı acaba ?

 • 0
  nusret 11 ay önce
  mecburiyet. araç sayısı artmıyor aslında artan şey nüfus. anadoluda iş bulamayan herkes istanbul'a geliyor. istanbul anasının nikahına ulaşacak yakında 50 milyon olacak. bu dediğin denklem istanbul harici yerlerde yok.
 • 1
  utopikbeyin 11 ay önce
  ben de şaşıyorum hala. ancak toplu taşımalar dahi tıka basa dolu. o kadar insanı trafikten çekip toplu taşımaya sevk etsek dahi bu sefer de yollar servis ve otobüslerle dolacak. seferler yetişmeyecek çünkü. ne bileyim ya? tuzla da olmasa istanbul'da yaşanmaz. hele avrupa yakası tam bir cehennem. geçen haftalarda borsa istanbul'a gittim. adımımı attığım anda sürekli bir atraksiyon ve gerginlik yaşadım. hır, gür, kavga her şey oradaydı resmen. 10 dakikalık yolu 1 saatte gitmek de cabasıydı.
dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.