estiği gibi

  7
  hellomyfriend 3.7.2018 03:31
  sol elimin üstünde ki isaret ve orta parmağıma bilekten giden damarı oynatırken hastanede o damara damar yolu açmaya calisan hemsireye "o damar biraz oynak" dememin üstüne gülüp "hareket ediyor yani" demesini düsunürken boyle bir baslik acasim geldi. ha oynak ha hareket ediyor. sanki l.a'den gelmis hemsire olmus haspam.

  ayrıca bugun durduk yere hayatimda bir kez karsima cikan roptesambir isimli kiyafetin adi zamaninda aklima geldi. bilinc altimda neler tasidigima sasiriyorum...

  başlıgın adını bilenler bilir radyoda bagimsiz yayincilar tarafindan acilir. rastgele muzikler calinir. o adam telefon kulakligindan konusur ama o kalite time'da news'te yoktur. oradan aklıma geldi.

  gece 3.24 ben de oturdum tekli koltuga pencerenin dibine. bir elimde sogumus nescafe diger elimde sigara orta elimde telefon bunlari yaziyorum. ortam guzel. bina 3 katli alt kattaki bahceden uzanan incir agacinin yapraklarinin, sari ama aslinda turuncu, belki turuncu ama aslinda sari sokak isiginin odaya girmesini engellemesini seyrediyorum.

  bağırsaklar gun icinde tamamen bosalip doluyor oldugunu dusunebilirsiniz ama aslinda bu surec bir kac haftayi buluyormus. 2 gun pespese ac kalip bir kac ilacla mideyi tamamen bosaltinca. mide ve bagirsaklar dolana kadar biraz sancili bir surec oluyormus. karin guruldamalari olsun, bir sey yiyip icince mideye dususune kadar hissetmek olsun... bazilari icin ıgrenc bir konu olabilir ama nasil olsa estigi gibi konusuyoruz.

  biri kahve icirmis uykulara.

  uykum gelmeyince ben de taa cocukken izledigim yesil sokak holiganlarini acip tekrar izledim. suanda estigi gibi radyosunda cok guzel bir beat suruyor. soylemek istedim. arada

  sunuda bu sefer fark ettim.
  ıster gercek olsun ister mecazi.

  hayatta felrgin bir kac yumrugunu yiyip camdan yapilmis olmadiginizi anladiginizda sinirlari zorlamaktan baska bir olayı kalmiyor.

  sinirlari zorlayalim.
  gidelim uyuyalim.
 • 0
  hellomyfriend 3.7.2018 03:33
  aynalı kemer, ince bele.
  bu can kurban tatlı dile
 • 1
  kafeinmanifestosu 3.7.2018 03:40 ~ 03:42
  lise yıllarımda radyo çok dinlediğim için. bi an eskiye gittim. estiği gibi bir başlık açtığına göre ben de buraya estiği gibi yazıp defolucam söz.

  normalde uykudan başımı kaldıramam bu saatler de ama bugün dünyanın son günüymüşçesine uykum gelmiyor. bakalım şanslı kişi kim? tabiki de sensin. neyse. uyku problemi yaşayan biri olarak, şu an mutsuzum. mal gibiyim, dokunsan ağlarım. neden deme! nedeni yok. arada eser ya öyle.

  hani küçükken yaşadığın iç burkan anıları hatırlarsın. o anın bir kokusu vardır. burnuna gelir. özellikle akşam üstü yaşadığın bir şeyse. çimen kokar etrafın. boğazın düğümlenir, ağlayamazsın da. üzülür durursun boşuna.

  bu arada. geceleri uyuyamayan insanlar hakkında, genetik kodlamayla alakalı olabiliyormuş. normal insanlar güneşin doğuşunda uyanıp, batışında uyumaya programlıymış.. işte diğer kısım, tam tersiymiş. garip değil mi?

  eskileri hatırlattığın ve bana bunu yazdırdığın için teşekkür ederim hefenim.
  bu arada o hemşire yanlış biliyor.
  damar dediğin oynak olur.
  iyi uykular.
 • 0
  aydakigunes 7.7.2018 14:12
  "biri kahve içirmiş uykulara"
  bu tabiri sevdim
 • 0
  durmusssahin 7.7.2018 14:29
  boşver gardasim hemşireyi ne yapacak ya