istanbul'u boşaltma projesi

  5
  shewolf 20.8.2023 23:38 ~ 22.8.2023 21:08
  merhaba millet. size tam bir dark web vibes bir konu getirdim. elbette ki bu konu en çok istanbulluları ilgilendirecek. fakat mesele çok ciddi ve artık tahammül sınırımız kalmıyor.

  istanbul'u hepimiz biliriz. tam bir beton yığını. çöplük gibi bir şehir. zengin değilseniz villalarınız özel sitede bir yaşantınız yoksa ve boktan kalabalık bir semtte yaşıyorsanız gerçekten yaşanılmaz bir şehir. işte bende bu durumu yaşıyorum. aslında bulunduğum ilçe diğer ilçelere nazaran bir tık daha iyi. ama olsun bu da iyinin kötüsü.

  ağır bir nüfus yoğunluğu var. ve bitmeyen bina inşası... gerçekten ciddi anlamda bu şehir gram huzur vermiyor bana. artık bir atama olursa diye şehir dışı vermeyi planlamaya başlamıştım. her metrekare küpüne 10 suriyeli düşen bu boktan nem zehri salgılayan şehre hiç de bir merakım bir sevdam kalmadı.

  bunu üniversiteden mezun olduktan sonra istedim artık. her adım da insan. artık insan kusuyor şehir.


  artan kiralar çok dikkat çekici. allah söyletti belki bilmiyorum. yani dedim ki millet bıksın da gitsin diye mi bu artan kiralar? devlet el atıcaz diyor senelerdir. açıkçası bilerek el atmıyor ki insanlar bıksın da gitsin diye yapıyor gibi geldi. ki gerçekten de show ana haberde bu konuya dair bir proje gerçekleştirdiklerini gördüm.

  neymiş efendim. deprem olursa kendi halkımızı anadoluya göndererek korumuş olucak. he paşam he inandık. asıl amaç arap hâkimiyetinin kurulduğu bir ülke ve şehir. iktidar suriyelileri istanbulda tutarak oy alıp tekrar hâkimiyet kurmak istiyor bundan çok şüpheciyim. deprem olur diye ayriyeten konteyner stokları başlatılmış.

  25 yaşındayım ama bi 30 senelik daha yaşlanmışlığım var ülkemdeki iş bilmezler yüzünden.
 • 2
  caytiryakisi 22.8.2023 00:23
  ulen kiram senin yüzünden mi arttı benim :d zaten böyle giderse istanbul arap şehri olacak, evi olmayan tüm türkler terk etmek zorundalar istanbul’u kiralar inanılmaz boyutlara geldi, ben de en kısa zamanda gidiyorum
  0
  shewolf 22.8.2023 11:13
  ev olsun olmasın farketmiyor kanka. aşırı bir nüfus yoğunluğu ile mücadele var maalesef.
 • 1
  aaronbrethorst 22.8.2023 17:52
  allah istanbulun belasını vermiş, söyleyeceklerim bu kadar. imkanı olan arkasına bile bakmadan şener şen koşuşu ile topuklasın. beterin beteri yolda.
  0
  shewolf 22.8.2023 21:11
  valla istanbul kime kalıyormuş umrumda değil artık. beton yığını yaptılar şehri. nesini sevicek insan.:/
 • 1
  orangutan13 13.9.2023 16:58
  failed state'den yıllar sonra ayrılacağım, hedefim react developer olarak almanya'ya göçmek. orta ve uzun vadede tamamen araplaştırıldınız, kendinize gelin ve plan yapıp önünüze bakın, aileniz ve sizden başka hiçkimse önemli değil artık.
  edit: bu entry yıllar sonra yurtdışına kalıcı olarak göçtüğümde editlenecektir.