3

anket seçeneklerinden biri 20000 oya geldiğinde sonlanacaktır.


 • 3
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  evet diyenler ermeni
  0
  balporsugu 1 yıl önce
  +1
 • 0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  şunu belirtmek isterim ; tarihimiz çok kutlu tarihtir, asırlara dayanan bir tarihtir ve şerefli tarihtir. türke baş kaldıranın sonu bellidir, eğer bir ırk bize gelip saldırıyorsa ve savunmamız gereken yeri savunarak onları leş haline getiriyorsan soykırım sayılabilir mi ? türkiye dünyanın en güçlü ordusudur, ülkesidir, dünyanın korkulu rüyasıdır çünkü iman var, korku yok, savaşı seven bir ülkeyiz çekinmeyeceğimizi biliyorlar ve bu yüzden saçma konular ile öne çıkarmaya çalışıp ülkemizi yok etmeye çalışıyorlar fakat yapamayacaklar.

  başbuğ timur'a esenlikler olsun.
 • 1
  sadurra 1 yıl önce
  inanmıyorum. evet diyenlerin ermeni olduklarını da düşünmüyorum. benim inanmama sebebim 'soykırım' tanımıyla ilgili. soykırım, bir milleti emperyal bir güçle işgal etmek ve bu milletin fertlerine insanlık dışı (işkence, tecavüz) uygulamalar yapılarak o millet içindeki çoğu insanı öldürmek demektir. örnek vermek gerekirse çerkes soykırımı bir soykırımdır çünkü çerkeslerin başından beri vatanları olan kuzey kafkasya'ya çarlık rusyası girmiş, o vatanı elde etmek için çerkesleri öldürmüş her yeri yağmalamıştır. ardından 150 yıllık direnişin sonunda çerkesler pes etmiş ve osmanlı topraklarına sürülmüştür. bu örneği soykırım tanımı için verdim. peki ermeni tehcirinde ne görüyoruz? dünya genelinde patlak vermiş milliyetçilik akımının ardından ermenilerin bir ulus-devlet kurma sevdasına kapılması, çeteleşmesi ve üstüne osmanlı devleti'ne değil osmanlı halkına bu çetelerin zulmetmesi. yani ermeni-türk kavgasını başlatan şey ermeniler milliyetçilik sevdasında başka hiç bir şey değil. bunun ardından iyice köşeye sıkışan osmanlı ise çözümü tehcir de buluyor. günümüzde bunu soykırım sayan almanya zamanında almanların notlarına baksınlar. soykırım mı deniyor, tehcir haklı mı haksız mı?

  gel gelelim efendim sivil insan katliamına. böyle bir katliam belgesi görmedim. gören bilen varsa bilgilendirirse memnun olurum. çünkü daha önce 'ermeni kemikleri' dedikleri şeylerin araştırılıp 'rum kemiği' çıkması gibi bir ton rezillikleri var. ki zaten siviller öldüyse bile bunun adı soykırım değildir. bunun adı 'iki tarafın savaşması' sonucu araya kaynamış sivildir. üzgünüm, ama budur. savaşın bir sonucudur. iki kişi kavga ettiğinde yenilen taraf yenilmiş olur, katledilmiş olmaz. soykırım, savaş dahi olmadan insan kasaplığı yapmaktır.

  bütün bunlardan sonra ben ermenilerin yani en azından ermenistan'ın soykırım tavrını hiç samimi bulmuyorum. soykırımın kabul edilip ardından tazminat ve toprak talepleri var. söyler misiniz, anneniz birisi tarafından öldürüldüğünde katilinin cezasını bulmasını mı istersiniz yoksa ''ooo annem öldü hemen gidip katilin parasını alayım evine falan konayım'' mı dersiniz? ermenistan ikinciyi yapıyor. bugün tamamıyla rusya'ya bağımlı ermenistan soykırım ayağına bir şeyler koparmaya çalışıyor.

  mesela erdoğan henüz başbakanken ermenilerle ilgili bir 'barış mesajı' gibisinden bir şeyler söylemişti. yer yerinden oynadı. yok efendim özür dilemiş bilmem ne. erdoğan'ın desteklediğim iki üç hareketinden biriydi bu hareketi. orada soykırım var demedi hatırladığım kadarıyla. barışılması gerektiğini söyledi. ermenistan ne dedi? ''samimi bulmuyoruz'' çünkü samimi bulmak için para koparması gerekiyor arkadaşların.

  bugün ermeni-türk kavgasını sonlandıracak olan şey, ermenistan'ın ermeni çetelerin yaptıkları zulmü kabul edip bunun bir savaşın kötü bir sonucu olduğunu söyleyerek barış mesajında bulunmasıdır. ki hocalı'nın ardından bu da pek mümkün görünmüyor.

  tehcir döneminde ülkede ermeni komşularını saklayan türkler vardı. ermeniler ve türkler çetelerin ve devletin kavgası sonucu birbirine küstürülmüş iki millettir. mesela 'ezan sesi duyduğunda memleket hasreti çeken hıristiyan millet ermenilerdir'' sözü vardı. çok haklı. fakat bu memleket hasreti çekmelerinde kendi atalarının payı daha büyük maalesef.
 • 0
  hamsiavlayankanarya 1 yıl önce
  biraz araştırırsanız ermeniler göç ederken başlarında duran askerlerin görevlerini yapamadıkları için asıldığı bilgisine ulaşırsınız. türk düşmanlığı nerelere gelmiş de tarihi değiştirmeye çalışıyorlar. yok kardeşim soykırım moykırım.


 • anketler

  Her türden -yazısal veya görsel- anketlerin toplandığı bölümdür.

  22 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  uye


 • harici başlıklar açmayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...