herkesin mutlu olması

  13
  hellomyfriend 25.6.2018 15:27
  memleketim orduda, giresunda findik 8 tl oldu, patoza ona buna borcum var diyen ciftci, corumda orada burada seker fabrikalarinin ozellestirilip, satilip kapatilmasina tepki gosteren kişi, zonguldakta yerin metrelerce altında evine ekmek goturmek icin cabalayan işçi, istanbulda, ankarada asgari ücretle calisan, ay sonunu denklestirmeye calisan modern kölesi gidip halen erdoğana sehrinde ulkesinde %50lik oy veriyorsa demek ki mutlu.

  bizim ekmek yediğimiz yere de vuracak çünkü bizim evimize gelen paranın büyük kısmı bizim tekel bayii marketimizden gelen para ve malum 50 kurus 1 lira artarken artik adam alamiyor. birden 15 lirada olsa bira sigara bizim kârımiz yine 50 kurus olacak ama adam alamadiği icin 5 bira yerine 4 tane alınca düsecek belki. ama ben yine ayni yemegi yiyecegim. ayni arabaya binecegi ayni evde ayni okulda olacağim. kisacasi bu asgari ücretlinin gorecegi zararin ceyregini ben gormeyecegim icin mutlu olmam gerekir. madem sikilmeye doyamayan halk mutlu. sen de mutlu ol.
 • 0
  adamlar 25.6.2018 15:33
  röpörtajları izliyorum da harbiden mutlular lan. acaba psikolojimiz bu varsa mutlu olmayacağım yönünde mi kilitli?
 • 1
  oric 25.6.2018 16:03
  bize bir şey olmaz ama asıl zarar görecekler desteklemiyor mu o insana koyuyor. artık onlar için çaba göstereni de siksinler. ben bu düzende oy kullanmam daha.atatürk falan gelirse ancak öyle götümü kaldırırım.
  0
  banabubade 25.6.2018 16:50
  jdjdjdjd ama yol yabdıı
  0
  tlgytr 25.6.2018 17:01
  +1
 • 0
  fitting 25.6.2018 16:55
  bu durumda sanırım kimsenin şu siteye girmeyeceği ve icra sorgusu yapmayacağı gerçeğinin bir minnoş yansıması adeta.

  tc kimlik ile icra sorgulama
 • 0
  latt 25.6.2018 22:43
  hiç bir zaman anlamayacaksınız ki herkesle aynı görüşte olamayacaksınız. görüşüm bu sitenin çoğunluğuna ters olduğu için eksi atıp geçeceksiniz onun için kısa tutacağım. oy atmamaya karar vermiş gebze de mustafa paşa camii önünde bankta oturup güvercin seyrederken bir dayı geldi yanıma konuştuk tartıştık ve erdoğan konusunda çok ısrarcıydı. bende biraz sert çıkışıp ne erdoğanmış abi ülke batıyor sen hiç etrafına bakmıyor musun dedim. oda bana cevap olarak ; erdoğana oy vermem için tek sebep bile yetiyor dedi. sebebi sorduğumda ise bana böyle dedi ; benim kızım ilahiyat okuyordu ve ben ona peruk almak zorunda kalıyordum. sınavlara perukla giriyordu terli terli odaklanamamış çıkıyordu. erdoğan kızıma böyle bir özgürlüğü sağladı. benim için bu yeter dedi. demem o ki sen olaya ekonomi yönünden bakıyorsun başka biri dini açıdan bakıyor başka adam özgürlük açısından bakıyor. herkesin fikirleri aynı değil.