14

6 yıl önce yaşadığım garip olay

bundan yaklaşık 6 sene önce başımdan geçen olayı daha sonradan kime anlatsam çok şaşırdı ,değişik ihtimaller ortaya attı.benim için hala gizemini koruyor.

ankara'dan istanbul'a, evime ilk defa döneceğim,3 erkekle öğrenci evinde kalıyorum o zamanlar.herkes gidiyor bir bir;ben de en son ben gideceğim için toplanan paralarla faturaları yatırdıktan sonra yola çıkacağım çünkü zaten cezada,yatırmazsam kesilecek artık.su-elektrik faturaları gelmiş ama doğalgaz faturası gelmemiş daha,onu da kafadan diğer aylara göre aşağı yukarı hesaplayıp aramızda topladık.

birkaç gün içinde doğalgaz da geldi, zamanın parasıyla 450 lira(sonradan öğrendim ki ev arkadaşlarımdan biri hasta oluyor diye geceleri yükseltiyormuş ayarı).neyse kılı kılına eksik 250 tl'yi denkleştirdim,ama cepte metelik kalmadı.yatırmak için çıktım evden,valizle felan gidiyorum ki bir daha taşıt parası vermeyeyim,oradan direkt otobüse binip otogara gideyim.bir yağmur bastırdı ama hayatımda öyle bir yağmurun altında hiç bulunmadım.logar kapaklarından sular taşıyor böyle. zor bela gittim yatırdım faturayı.çıktım,otobüs bekliyorum durakta,bir yandan da gazın çıktığı ülkeye,onu getiren boru hattına,ona bu vergiyi koyana,doğalgazı döşeyene,doğalgazlı ev tutana kadar sövüyorum.ne çare,saat başı bir tane geçiyor o da tıklım tıklım muavin duraklarda durup kapıdan itiyor insanları düşmesin diye.iki saate yakın yağmur altında durakta bekledim ama kıçım donuyor,taksi çevireceğim ne cepte ne hesapta metelik yok.babamı arayamıyorum o doğalgaz faturasını duysa katliam çıkar(o zamanlar az biraz korkuyorum bey babadan). ben bu haleti ruhiye içindeyken durağa doğru bir taksi suyu yara yara geliyor ben sadece melül melül bakıyorum. adam durdu "ne bekliyorsun burda genç?" dedi.o kadar dolmuşum ki adama ayak üstü her şeyi anlattım "atla" dedi.dedim allah'ım herhalde hayatımdaki tüm şansımı şu an kullanıyorum.

adam da beyaz saçlı hafif göbekli orta yaşlı bir adam. onun da kızı sivas'ta okuyormuş,"öğrencinin halinden anlarım" dedi. öyle böyle derken biz otogara gidene kadar benim otobüsün üstünden bir saat geçmiş kaçırmıştım zaten,el mahkum arayacağım babamı artık.otogarda melül melül bir sağa bir sola bakıyorum bankamatik,banka tarzı bir şey bulunur mu diye.baktım yanıma biri geldi,taksici abi... adam benim ısrarlarıma rağmen biletimi aldı,cebime de zamanın parasıyla 50 lira koydu (ki o paraya şimdiki gibi sadece 5 kilo soğan alınmıyordu) yolda lazım olur diye,evladını uğurlar gibi el sallaya sallaya uğurladı beni.

yapılan bu büyük iyiliği karşılıksız bırakamayacağım için taksi durağının adını kazıdım aklıma.ankara'ya döndüğümde ilk işim teşekkür ederek abiye parasını iade etmek olacaktı ama adı yazan taksi durağını bulduğumda hayatımın şokunu yaşadım.durakta taksicilerin hepsi birbiriyle akrabaydı ve benim tarifime uygun biri orada hiç çalışmamıştı.

tuhaf gelebilir ancak elbette mantıklı bir açıklaması vardır .ve evet siz yazmadan ben yazayım k.y.b :)

 • 0
  aydakigunes 10 ay önce
  hala böyle insanlar olsa keşke.
  güzel nostalji olmuş binaen :)
  0
  binaenaleyh 10 ay önce
  evet öyle oldu,o durağın yanından geçip hatırladım yazayım dedim ben de :)
 • 0
  ciddiyetsiz 10 ay önce
  kyb ne
  0
  binaenaleyh 10 ay önce
  kesin yaşanmıştır bu :)
  0
  ciddiyetsiz 10 ay önce
  hee, bilmem allah yardımcın olmuş 😂
  0
  binaenaleyh 10 ay önce
  ninemin duaları tutmuş ucundan galiba :)
  1
  ciddiyetsiz 10 ay önce
  bence de :))
 • 0
  elfhin 10 ay önce
  allah'ın sevgili kuluymuşsun 😂
  0
  binaenaleyh 10 ay önce
  :)
 • 1
  ghostrider 10 ay önce
  soluksuz okudum.
  hızırdır o.
  0
  binaenaleyh 10 ay önce
  belki de. kimdir nedir bilmiyorum ama bana hayatimin dersini verdigi kesin.
 • 0
  pensochesia 10 ay önce ~ 10 ay önce
  belki kendini borçlu hissedeceğini bildiğinden taksi durağını yanlış söylemiştir :) aklına geldikçe dua et bari adamcağıza :)) hiç görmediğim adama sempati duydum gece gece :) ekleme; @ghostrider in dediği gibi hızırdır belkide allahın sevilen kuluymuşsun :)
  0
  binaenaleyh 10 ay önce
  adamdan duymadım taksi durağını taksinin yanında yazıyordu puvom :) belki de söylediğiniz gibidir.
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1876 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..
26. @hedap | evlilik