10

akbank'ta düşük kurdan dolar satanlar arasına girdi

akbank'ın internet sitesinden dün gece 5 tl'nin altından dolar satışı yapıldığı ortaya çıktı

akbank'tan yapılan açıklamada yaşanan olayla ilgili şu ifadeler kullanıldı:
"01.01.2019 salı günü 02:28-03:41 saatleri arasında piyasanın sığlığı dolayısıyla oluşan alım satım marj açıklığı sonucu sistemimizde kurlar piyasaya göre düşük kalmıştır"

işleyişin normale döndüğü belirtilen açıklamada, ucuza ne kadar dolar alındığı ve ucuza dolar alınan kişilerin işlemlerinin iptal edilip edilmediği hakkında bilgi verilmedi.
 • 0
  emley 2 ay önce
  biri iyilik yapsa da böyle olayları önceden bildirse keşke
  1
  systemfailed 2 ay önce
  birileri zengın oluyor gizliden gizliye bizim gibilerde hayal kurmaya devam
 • 0
  democrat 2 ay önce
  birileri bir boklar çeviriyor ama neyse
 • 0
  hedap 2 ay önce
  abi şunu erkenden haber versene ya. şimdi söylüyorsun bak olmuyor yani:(
 • 1
  speace 2 ay önce
  malesef türkiye ekonomisi ve devlet politikası elektronik birimleri işlerken swap zorunluluğunu şartladı, beraberinde uluslararası piyasada finansal kimliğini ve vergi mükellefi olmayan bireysel yatırımcıları çoğu kürt çoğu türk ama %99 üniversite öğrencisi, garanti bankası dışında geçen yılın ortalarına kadar ıss ve ssl statüsünde kaynak kodlamasına bütçe ayıran kuruluş yoktu, akbank ve yapı kredi insanları cesaretlendirmekle kalmayıp, bağdaştırıcı nitelik standartları denizaşırı işlemlerin midillisi olmaya mecbur bırakılan vergi mükellefi ki özel tüketim harcamaları başlığında varlığını sürdürmesi neredeyse enflasyondan zıt kutuplarda ilerleyen sermayelerin cabası oldu, sözde din adamı özünde taşıma suyla değirmen mi döner arkadaşım ? dedirten geçmişi hiç utanmadan gelecek kaygısıyla kuşanmış nesle dayatmaların farkında olan yalnız öyleymiş gibi yapmaktan fazlasına cesaret edemeyen kişi sayısı azımsanmayacak kadar fazla. yenilenebilir enerji sistemlerini araştırmaktansa, bağımsız ülkenin enerji kaynaklarının fizibilitesinin tüzel kişilerce işlevsellik göstermeyeceğini kavrayamadan bozkırda arazi kapatmak peşinde olabilecek kadar para ile gözleri bürünmüş eli sopalı kişilerin işlem rotasının yansımasına sevap-günah ayrımı yapabiliyor fakat torba yasa kelepçesini çıkaramayan çeyrek asırlık emeklilerin geleceğine ambargo koymak caiz mi yok hocam faiz faiz.
 • 0
  siyaasiyabend 2 ay önce
  yalnız ne zaman böyle bir haber duyulsa, ertesi gün dolarda 20-30 kuruş arası bir yükselme oluyor. bugün oldu mesela....
  0
  systemfailed 2 ay önce
  berat albayrak konuşma yaptı o yuzden :))
  0
  siyaasiyabend 2 ay önce
  yok hocam o da olabilir... ama ben ciddiyim diğer bankalarda da aynısı oldu, aynı süreçler gerçekleşti. birileri fenal halde zenginleşiyor. ve bunu memleketin sahibi olduğunu iddia edenler biliyor.
  0
  systemfailed 2 ay önce
  valla bende aslında saka demedım ne zaman albayrak konusma yapsa dolar yükseliyor çünkü açıklamaları pek tatmin etmıyor pıyasaları o yüzden sanırım tabıkı senın söyledıgınde mantıklı dogrudur yanı puvo bu ulke herseye gebe bir yer
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.