sen kimsin, kimin cebinden veriyorsun" demişti; imamoğlu öğrenci akbilini 85'ten 50 liraya indirmek demişti :))

  7
  systemfailed 25.4.2019 21:13
  istanbul büyükşehir belediye (ibb) başkanı ekrem imamoğlu'nun seçim sürecinde öğrenci aylık akbilini 50 tl'ye indirme vaadi bugün belediye toplantısında gündeme geldi. imamoğlu'nun teklifi üzerine ise akp'li meclis üyeleri ücreti 40 tl yapma önerisi sundu.

  meclis toplantısında, 'öğrenci akbili' fiyatları da tartışma konusu oldu. akp grubu adına söz alan ahmet hamdi gürbüz, imamoğlu'nun öğrenci akbilinin aylık fiyatını 50 tl'ye düşürme vaadini hatırlatarak yeni bir öneride bulundu. gürbüz, "sayın başkan öğrencilere uygulanan 85 tl ücreti 50 tl'ye indireceğinizi söylemiştiniz. istanbul halkına verdiğiniz sözü tutacaksınız, biz de bunun takipçisi olacağız. biz ak parti grubu olarak teklifi önümüzdeki mayıs meclisinde 40 tl olarak bu meclise getireceğimizi ifade etmek isterim. hadi yapın da görelim" dedi. gürbüz, muhalefet sıralarından gelen "17 yıldır iktidardasınız, neden yapmadınız?" sorusunu yanıtsız bıraktı.
 • 2
  bizanskurdu 25.4.2019 21:33
  yanıtsız bırakır çünkü verebilecek bir yanıtı yok. yüzsüz herifler.
 • 1
  hedap 25.4.2019 21:34
  ne amaçla kurulduğu belirsiz sözde dini! vakıflara ayrılan paralar, cemaatlerin emrine verilmekten, cemaat liderlerine mercedesli konvoylar yaptırmaktan alıkonunca, 40 tl ye inecek bütçe de otomatikman ortaya çıkmış oldu.