4

devlet orta gelirlileri tamamen yok edecek

bilmem farkında mısınız fakat devlet seçim yaklaştığı için adeta para saçıyor. bu parayı merkez bankasında basacak değil, illaki bir şekilde toplaması lazım. tamam basabilir fakat kısmi olarak basar, yoksa lira olur tuvalet kağıdı.

bu parayı malum zenginlerden toplayamaz çünkü hükümet zenginleri çok seviyor. onların vergi vermemesi için elinden geleni yapıyor. parayı da fakirlere dağıtacağı için geriye kim kalıyor? kuş kadar kalan orta ve kendini zengin zanneden kesim.

bunlar da aylık geliri 5 ila 25 bin arasında değişenler oluyor. bunları derinden etkileyecek vergiler şimdiden arka arkaya gelmeye başladı. (alkol + yakıt gibi). benzine 2 gün önce zam gelmişti, bugün de geldi 6 lirayı geçti. köprüler coştu, %40 zam geldi. fakirin umurunda değil köprü veya benzin fiyatları. orta kesim, fakiri besleyecek ve muhtemelen 2019'da azalarak bitecek. sonra sadece çok zengin %1'lik kesim ve geriye kocaman bir fakir yığın kalacak.

tabi aramızdan biri çıkıp, dünya çapında bir yazılım geliştirip ülkeye 100 milyar dolar kadar sıcak para sokarsa, bunların hiçbirisi olmaz.

  • 0
    karaatli 2 ay önce
    tamam 15 dakika bekleyin ben dunya calinda bir yazilim bulup geliyorum
  • 0
    akdmrahmt 2 ay önce ~ 2 ay önce
    final notlarının üstündeydi telefon biri çıkıp 100 milyar dolar değerinde yazılım geliştirip bölümünün altını çizdim yanlışlıkla😂😂