-1
kredi notu sorgulama ve öğrenme
kredi notu sorgulama
Bankalarda kredi kullanma işlemi esnasında en büyük etken olarak görülen ve ayrıca ticari olarak da itibarınızın göstergesi olarak kabul edilen kredi notu sorgulama ve öğrenme işlemi ardından verilen kredi notu hakkında gerekli tüm bilgilere yazımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Kredi notu nedir?

Kredi notu bütün bankalar ve finansal kurumlar ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalar neticesinde borç ve ödemeleriniz ile beraber düzenli banka işlemlerinizin sonuçlarını gösteren bir puan tablosudur. Bankalardan kullandığınız kredi kartları ve kredilerinizi zamanında ödememeniz halinde kredi notunuz düşer. Bu düşüş ile beraber bankalara yapacağınız kredi kartı ve kredi başvurularınız büyük olasılıkla olumsuz sonuçlanır. Sizler de kredi notunuzu merak ediyorsanız kredi notu sorgulama ve öğrenme işlemleri sayesinde kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kredi notu sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır?

Kredi Kayıt Bürosu yani KKB onlarca farklı bankanın ortak olarak bir bilgi havuzu oluşturması ile tüm vatandaşların banka kredi notu sorgulama işlemlerinde Merkez bankası tarafından verilecek sonuçlara en yakın sonuçlara ulaşabilmelerini sağlamıştır. Merkez bankasında bilindiği üzere tüm verilerin depolanmasıyla bireylerin kredi notları oluşturulmakta ve söz konusu banka kredi notu sorgulama işlemi yalnızca herhangi bir banka şubesine bireysel başvuru yaparak gerçekleştirilebilmekteydi. Fakat Kredi Kayıt Bürosu ve son olarak hizmete sunduğu Findeks finansal yönetim platformu sayesinde artık kredi notu çok daha kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.
Kredi notunu öğrenmek isteyen bireylerin Kredi Kayıt Bürosuna ait olan Findeks’e kendi kişisel bilgileri ve TC Kimlik numaraları ile birlikte üye olmaları gereklidir. Üyelik sürecinde bireylerden bankalarda kullandıkları bir cep telefonu numaraları güvenlikleri için istenmektedir. Findeks’e üye olan bireyler sisteme giriş yaptıktan sonra çok küçük bir meblağ karşılığında güncel toplam borç miktarlarını, borç sayılarını ve banka kredi notlarını görebilmektedir. Findeks aracılığı ile kredi notu sorgulama Merkez Bankası verileri ile direkt olarak aynı değerler olmayabilse de oldukça yakın değerlerdir. Kredi notu sorgulama ve öğrenme işleminizin ardından sizlere ödemeniz gereken borç tutarı ve çekebileceğiniz kredi tutarı gibi bilgiler verilir ve bu sayede finansal durumunuz ile ilgili net bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • 0
  overlord 6 ay önce
  kredi kayıt bürosu tarafından diğer tüm bankalar tarafından ulaşılabilen verilerden oluşan puan sistemidir.
 • 0
  oylesibirisi 3 ay önce ~ 3 ay önce
  kredi notu hesaplama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. internet üzerinden kolaylıkla hesaplama yapılabilen alanlar bulunmaktadır. burada hesaplama yapılarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. şubeye gitmeden internet üzerinden başvuru yapma imkânı da sağlanmaktadır. bu sayede şubeye girmek durumunda kalınmaz ve aynı zamanda sıra bekleme sorunu da ortadan kalkar. internetten kredi kartı başvurusu yapılmaktadır.
  site adresi: http://www.kredinotum.com/


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...