14

işkur'un istihdam sağlayamaması

bugün sanal fuar adında bir projeyle internet ortamından markalarla iş birliği yaparak istihdam yaratmak amacıyla bir site oluşturdular. saat 13:00'da başlayan bu sanal fuarın reklamını yapmadan bildirim sms'ini 12:30'da attılar. siteye girilmiyor yoğunluktan, girince de markalar var tıklıyosun cv bırakıyorsun tabi cv yükle kısmına tıklayınca site çöküyor. bir sürü marka var ama bu markalar hangi işi veriyor. yani dr. outker markası var da bu markanın iş ilanı ne? o yok. cv bırak diyor. bırakamazsın abi çünkü patladı site. saçma sapan bir oluşum. bir işe yaramıyor. yalancıktan istihdam sağlama projesi.

not:. işkur'dan fazla istihdam sağlayan iş ilanı siteleri var ve milyonluk bütçe ayırmadan belki aylık 100 liraya açtıkları sitede işkur'un sağladığı istihdamı geçiyorlar.
 • 1
  zeynepgm 18 gün önce
  sağladığı istihdamlarda zaten genelde bok gibi işler oluıyor.
  0
  filozofunsakali 18 gün önce
  ya çağrı merkezi ya bim-101-şok satış elemanı ya da benzeri. bok gibi demeyelim de sadece belli firmaların işlerini iş arayanlara satıyorlar gibi. yeterince reklam bile yok. işkur bence başarısızlık eseri.
  0
  kun 18 gün önce
  vasfi olan adam zaten iş bulur işkurdan iş arayan adam boş adamdır boş adamın yapacaği işler bellidir
  0
  filozofunsakali 18 gün önce
  gayet vasıflıyım ama işsizim onu ne yapacaz :d
  0
  kun 18 gün önce
  vasfın ne hangi üni mezunusun ne yapabiliyosun
  0
  filozofunsakali 18 gün önce ~ 18 gün önce
  süleyman demirel üniversitesi mezunuyum şimdi de akdeniz üniversitesindeyim prodüksiyon, reklamcılık, fotoğrafçılık, videographerlık, kurguculuk, kameramanlık yapabiliyorum. 5 tane de alanımla ilgili program biliyorum.

  not: karar mercisi sen misin kardeş. tepemi attırdı aq
  0
  kun 18 gün önce
  evet merci benim yarram en azindan iskurda is dilenmiyorum bu da beni merci yapar senin o saydigin işlerden ekmek yemen icin 5 sene karin tokluguna bi yerlerde calisip birinin elinden tutmani beklemen lazim yoksa bi sik olmaz haberin olsun.
  0
  filozofunsakali 17 gün önce
  güzel boş
 • 1
  enon 18 gün önce
  işkur'a gideceğime kapı kapı dolaşır, 1 haftada iş bulurum
  0
  filozofunsakali 18 gün önce
  şuan gerçekten onu yapıyorum. freelance iş bile buldum. işkur'a kalsa ölmemi bekleyecek.
 • -1
  piiuv 18 gün önce
  bence yanılıyorsunuz bende işkur destekli çalışıyorum ve işimden memnunum ve şartlarıda gayet güzel durumda elhamdulillah :)
 • 1
  baladusmuskiz 18 gün önce
  iskurun cop olmasi
 • 1
  serbestyazar 17 gün önce
  bu tür kurumların yaptıkları işlerden birde sağlam bir temel mi bekliyorsunuz ? allah aşkına özel sektörler neden varlar ? her şey devlete bağlı olsa yani örnek veriyorum devlet hastaneleri gibi vs vs. emin olun bu ülkede hiç bir şey kalmaz çünkü çalışma saatleri belirli fakat özel sektör böyle değil yetkiliden korkuluyor, kovulma korkusu var, mesai durumları var ve bu şekilde zaten sistem doğru şekilde ilerliyor. zaten eğer koskoca işkurun sunucusu yoksa ve sunucudan site açamıyor edemiyorsa özele çevirin gitsin.
 • 1
  panzehirr 16 gün önce
  bizim bölgedekinde 25bin işsiz kayıtlı.. benim firma da 5 yıldır işkura kayıtlı, bunca zamandır bir allahın kulunu yönlendirmiş değiller. bi sike yaradıkları yok
 • 1
  alkoritmaaa 16 gün önce
  işkur; ne iş kurdurur, ne de iş vaat edebilir.. niye kurulduğunu anlayabilen varsa bana da anlatsın.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  607 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.