onlar yemiyorsa biz neden yiyelim ?

  7
  systemfailed 28.4.2018 11:34
  brezilya’da yaşanan çevre felaketi sebebiyle zehirli kimyasallara maruz kalan binlerce büyükbaş hayvan samsun limanı’na getirildi. hayvanları taşıyan geminin limana ulaşmasıyla tüm kenti kötü koku sardı
  hayvanların durumu brezilya medyasında da geniş yer bulmuştu. brezilya medyasında yer alan haberlere göre, şubat ayında 28 bin büyükbaş hayvan ile birlikte türkiye’ye doğru yola çıkan nada gemisindeki hayvanlar, vila do conde kentinde yaşanan çevre faciası yüzünden zehirli kimyasallara maruz kalmış durumda. brezilya’nın kuzeyinde madencilik tesislerinin bulunduğu kentte 17 şubat’ta yaşanan aşırı yağış nedeniyle, limanın 2 km uzağındaki hydro alunorte adlı madencilik şirketinin tanklarından taşan atıklar, tüm bölgeyi ve ırmakları krom, kurşun, boksit, alüminyum ve sodyum hidroksit gibi zehirli metaller ile doldurdu. sorumluluğu üstlenen şirketin, çevreye verdiği zarar sebebiyle büyük bir ceza ödeyeceği de yine brezilya’daki haberlerde yer aldı.
 • 0
  balporsugu 28.4.2018 11:36
  kimseye satamazsalar.dönercilere ,kebapçılara kısacası bu sektöre yönlendirilir.kokusunun önüne geçme için iyice baharatladıktan sonra piyasaya sürerler.
  0
  systemfailed 28.4.2018 11:40
  artık iğrenç bir hal aldı bu durum
 • 0
  na_perva 28.4.2018 11:47
  çiftçimiz ,hayvancimiz zor durumda,daha iyi et gelmiyor, e etin fiyatı da düşmüyor. tek seçenek kalıyor ya bizi afedersiniz zükmeye çalışıyorlar ya da biz denek olarak kullaniliyoruz.