1

furkan macerası part 3

içeri geçti. annesi ona taze sıkılmış bir ayran verdi. furkan ayranı afiyetle yedi. bardağı da annesine uzattı. annesi bir an deliye döndü. fukara hanım hiç bu kadar sinirlenmemişti. yerde karnı deşilmiş çocuğa baktı. hemen karnındaki hançeri alıp kediyi ikiye böldü. sonra da rahatladığını belli eden bir tebessüm gösterdi oğluna.
artık yatma vakti gitmişti. cahil mehmet efendi, namaza gidecekti. sonuçta günlerden perşembertesiydi. cahil mehmet efendi gitmişken furkan da hemen kumandayı eline alıp facebook’a girdi. çalınmış hesabı geri gelmişti. hemen yaşadıklarını durum olarak yazdı. gelen yorumlar içler acısıydı: ‘senin de çok sıradan bir hayatın varmış ha’ gibisindendi hepsi de.
furkan kendini içkiye vurdu. içki şişesi kırıldı, her yer berbat oldu. bir de annesi vurdu. bu acıları taşıyamayan furkan gecekondu tipindeki evin çatısına çıktı. atlamaya karar verdi. 30. kattan atlamak kolay olmayacaktı. çünkü ölmeyebilirdi. annesi de hemen arkasından geldi. ‘yapma oğlum etme at kendini’ dedi. furkan sırf anne sözü dinlememek için geri döndü. atlamaktan vaz geçiyordu ki ayağı takıldı. aşağı doğru düşmeye başladı. 15. katın hizasına geldiğinde ‘lanet olsun, 15 kattan düştüm bir şey olmadıysa, bundan sonra da bir şey olmaz’ dedi. en sonunda yere düşebilmişti. neyse ki bina o kadar da alçak değildi. yoksa sakatlanamayabilirdi. furkan ayağa kalktığında kasıklarından itibaren bacaklarının olmadığını fark etti. mecburen bacakları olmadan tek ayak üstünde yürümek zorunda kaldı. artık eve dönmeyecekti. gidip büyük bir binadan atlayıp gebermeyi bekleyecekti. ve yaptı da . new york’un en uzun gökdeleninin tepesine uçarak tırmandı. ve kendini saldı boşluğa, bir an kendini yumuşacık bir yatakta buldu. bu onun evindeki yatağıydı. hemen sağındaki telefonunu aldı. saat 14:24 tü. telefonun rehberine baktı. annesi ve babası, feride ve adnan olarak kayıtlıydı. yani cahil mehmet efendi ve fukara hanım yoktu. ‘demek hepsi rüyaydı ha’ diye düşündü. kan ter içine kalmıştı. ‘allahım ne korkunç bir kabustu. hiç bitmeyecek sandım’ diye geçirdi içinden. yatağından çıktı aşağı indi. anne ve babası işte olmalıydılar. tabi onun da okulda. hemen hazırlanıp kahvaltı bile yapmadan okula gitti. kendi sırasına geçti. arkadaşlarıyla falan konuştu ama hiç rüyadan bahsetmedi. sonra bir an tuhaf bir koku aldı. sağındaki sıra çiftinde oturanlar cahil mehmet efendi ve fukara hanım’dan başkası değildi…

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.