• 0
  takasugi 14.3.2017 14:20
  bu özel iştirak değil mi?

  mesela ben dar kot giydi diye birini işten çıkarabilirim. evli olsam tahrik eder beni.

  yada mini etek giydi diye.

  yanlış anlamayın 5 vakit namazında bir insanımda. özel iştirak istediğini istediği bahaneyle işten atabilir.

  zaten işten attıysa tazminatını ödemek zorunda. zorla çalışılmazki adamın yerinde.
  0
  oxygen 14.3.2017 14:30
  1) insanların ne giydikleri kimseyi alakadar edemez, ya da saçı sakalı. belli bir kural olabilir şu üniformayı giyeceksin tarzında vb. ama bunda da insani özgürlükleri kenara bırakmamak gerekir: örneğin din özgürlüğü, vicdan özgürlüğü, ırk özgürlüğü gibi.

  2) dini ayrımcılıkları ırkçılık gibi görüyorum ben. kardeşim müslümanlık yapacaksan gelme ile siyahsan gelme arasında fark göremiyorum. ya ama çıkarsın başörtüsünü sonuçta çıkarabilir diyenler olabilir, dini değerleri küçültmenin anlamı yok.

  3) madem başörtüsünü istemiyordu başta söylenmeliydi bu durum. insanları sonradan mağdur etmekle baştan uyarmanın arasında fark var. 1. maddeye atıf ile diyorum ki üniforma varsa hadi bi nebze eyv. ama kıyafet serbestisi varsa öyle şeye sokarlar.

  4) bu net islamofobidir.

  5) ben dar kot giydi mini etek giydi diye tahrik olmazdım isteyen istediği boku giyer. benim işimle alakalı kurallara uyduğu sürece gecelikle, ya da paspal da gelebilir.
  not: müslümanım.
  0
  takasugi 14.3.2017 14:37
  ya tamam da dünya o kadar masum bir yer değil.

  ben diyorumki adamın iş yeri, devlet kurumu değil.

  istediğini çalıştırır istediğini çalıştırmaz. bende mesela bir budist ile çalışmak istemem. yanlış kabul ediyorum insanlık namına çok yanlış ama durum bu yani.

  patron benim istediğimi çalıştırırım diyebilir.