0
evrim teorisi için kanıt mı arıyorsun?
insanoğlu bilinen tarihi boyunca 2500'ü aşkın tanrı yaratmıştır. daha sonra yarattığı bu mefhumlara yaratıcı misyonunu biçmiştir.

kim kimi yaratmıştır? insanoğlu tanrıyı mı yoksa tanrı insanoğlunu mu?

genel tanımı itibari ile tanrı modeli; varlığı veya yokluğu bilimsel yöntemlerle ıspatlanması üzerinde de çok şey söylenmiştir. ancak esas mevzu o değildir. bir şeyin var olduğunu iddia eden biri varsa varlığının ıspatından mükellef kişi de ta kendisidir. dolayısıyla bu mevzuyu uzatıp veri kirliliğinin ne yeri ve ne de zamanıdır.

bu noktada rasyonel gerçeği görmüş dimağa düşen vazife zihin iğfalinden muzdarip bünyeleri sarsıcı bilimsel verilerle şok etmektir.

klişe bir söz vardır. bilenler lütfen sıkılmasın ancak tekrar etmekten kendimi alamayacağım.

evrim için kanıt mı istiyorsun? tam üstünde oturuyorsun.

evet kanıtın tam üstünde oturuyorsunuz. bahsi geçen uzuv kuyruk sokumunda bulunan omur uzantısı körelmiş bir kuyruktur. hatta bu körelmiş kuyruk için kaslar bile mevcuttur. yine insanın embriyo gelişiminin fiziksel süreci incelenirse evrimsel miraslar daha keskin hatlarıyla gözler önüne serilir.

insanlar ile şempanzeler arasında %98 protein uyumu vardır. şaşırmalı mıyız?

soğuk havada neden tüylerimiz dikelir. artık ısıtma fonksiyonelliğini kaybeden tüyler neden hala biçare bir şekilde ısıl kalkan oluşturmak için dikelirler.

fosilbilim diye bir halt vardır ve insanoğlunun evrimsel değişimi 25 milyon sene öncesine kadar bilimsel olarak takip edilebilmektedir. homo-habilis, homo-erektus, neandatrel insan, cro-magnon vs duymuşsunuzdur. bunlar fiziksel özellikleri itibari ile insanoğlunun evrim ağacınının dallarıdır. ara türler yokmuş diyenler bu türleri homo-sappiens ile çapraz kıyaslayabilir. yine bu işin bir bilimi ve literatürü vardır. bilgi tembel olmayan objektif dimağa iki klik mesafededir.

yaratılış safsatasına inanan mikrobiyolog, embriyolog akademisyenlerimiz var. ilköğretimde çocuklara yaratılış efsanesi anlatılmakta. halkımız dolayısıyla eğitmen ordumuzun büyük kısmı antik söylencelere dayanan yaratılış safsataları ile taze dimağları zehirlemekte bilimsel duruşa ihanet etmektedirler. bu durum sadece kendi ülkemiz için geçerli değildir, oran farkı dışında eğitimi itibari ile en modern olduğu bilinen ülkeler için de benzer durum söz konusudur.
 • 0
  yusufir 1 yıl önce
  kendi savunduğun konu teori ama karşı çıktığın konu efsane ve saçmalık öyle mi? madem efsane ve saçmalık neden bu kadar ciddiye aldin? önce karşı olduğun tarafa saygıyı öğren. yaradılış bir efsane degildir ve saçmalıkta degildir. big bangten hiç bahsetmemissin ve big bang ile herşeyin yoktan varedildiginin ve yoktan var edilmenin kuranda da bahsedildiginden bihaber bi halde gelip kendi avuntularinla curutemeyegin konulari teget geçerek biseyleri aciklamaya çalışmissin ama olmamış. biz maymundan gelmedik. ama maymuna dönen varlıklar olarak sizleri saygıyla karsilariz sıkıntı yok.


 • karışık

  Karışık

  51 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...