psikolojik şiddet

  4
  thenamyelus 21.9.2019 17:52
  çağımızda bir çok şiddetin başlanmadan önceki kuluçkasıdır.

  bir cok alanda fark edilemeyen bu şiddet o kadar sinsidir ki şiddete davetiye çıkarır. kavga cikartan ve kavga çıkınca da ilk kaçan arkadaş modeli gibidir.

  bakınız bu öncelikle sorunlu kavgali tartışmalı ilişkilerde, hastanelerde, iş hayatında ve hukuk büroları gibi bir cok alanda görebilirsiniz.

  ne yazık ki günümüzde insanlarin algıları ve haber merkezleri de sonuça göre hareket ettiklerinden ve bu sebebe odaklanmak daha ucuz geldiğinden sonuça odaklanırlar.bu yüzden günah keçisine yüklenmek daha menfaidir .

  ama bana göre cinnet geçiren insanın sebebine yoğunlaşmak, yasak koyarken yasağı çiğneyen insan psikolojisini dinlemek, şiddeti uygulayani elbet yargila ama ondan once tahrigin ağırlığına önem vermek ( zira bazı insanların çok hassas noktaları vardır çocukluğunda dalga geçilen size göre anlamsız bir kelime ona göre sinirinin can damarı olabilir) çok önemlidir. sebebe odaklanırsak suçun önüne geçmiş olunur. insanları yargılamak yerine topluma kazandırmak. cezalandırmak yerine önlem almak.

  ayrıca eklemek istediğim bilinç altına olmayan bir şeyi kamu spotlastirmak pankartlara etiketler yapıştırarak şiddeti uygulayan sayisi 80 milyonda belki 100 bin bile olmayan insan sayısı için tüm insanlara mal etmek ne derece doğru bilinmez ama benim kesin olarak bildiğim bir şey vardır o da mıknatıs gibi bir kutubu oluşturmazsaniz diğer kutupta oluşmaz vesselam.
 • 0
  nesquik 22.9.2019 11:33
  evvele şu noktada bir kesin karara varmak gerekir: şartlar ne olursa olsun ortada senin canına kasteden bir durum yoksa sende onun canına kast edemezsin hal böyleyken tutupta vefat annesine küfür edildi diye bir insan diğerini vuramaz cezaevine atılırsada haklı bir ceza olur. ayrıca her insanın sebebine inilmez çünkü bazen sebebi kendi içimizde biz yaratırız takıntı yaparak eğer bi insanın kötü olduğunu sürekli kendimize söylersek o insan kötü bir insanmış gibi gelmeye başlar ve her hareketini yanlış anlarız.bir diğer şekilde ise kişinin kendine ait dünyasında yaşadığı iyi veya kötü şeyler sonucu insanlara farkettirmeden bir şekilde yolunu bularak götürdüğü psikolojik rahatsızlıktan kaynaklanan şiddet eğilimi ve bunun sonucunda oluşan olumsuz örnekler kesinlikle o kişiye ait bir problemdir ve ceza çektirilmelidir.ıslah edilme olayı zor olur hem doktorlar için hemde bu tarz konuda sorun yaşayan insanları aynı yere koyup onları topluma kazandırmaya çalışmak gerçekten çok zor bir süreç olur
  0
  thenamyelus 22.9.2019 22:56
  sizde sonuç odaklı düşünenlerdensiniz ben tabiki başta da dediğiniz gibi can güvenliği öncelikle cana kasıt eden hangi taraf olursa onun cezalandırılması gerekir ama ben daha çok topluma kazandırılmasından yanayıp hala aynı fikirdeyim.