-3

yurt dışından bir kişi ile evlilik yapan var mı ?

Yakında yurt dışında yaşayan yabancı uyruklu sevgilimle evlenmeyi düşünüyorum. Daha önce bunu tecrübe etmiş olan bir arkadaş var mı aramızda ?
 • 1
  louisenbairn 3 yıl önce
  yaş kitlesi ve evlilik konusunda yurt dışından biriyle evli olan biri olucağını sanmıyorum ama benim düşünceme kalırsa dışarda insanların gözünde saçma durucak bir durum
  0
  ufuk 3 yıl önce
  Belki bir umut vardır burada diye açtım başlığı. Resmi işlemler açısından sıkıntı çıkıyor mu bunları bilmem lazım. Google dan gerekli belgeler hakkında bilgi aldım ama işte tecrübe edinmiş birisinden detaylıca öğrenmem gerek
  1
  louisenbairn 3 yıl önce
  burda soruna cevap bulabilicegini sanmıyorum ama yinede iyi şanslar diliyorum
 • 0
  efekacper 3 yıl önce
  Annemle Babam. Annem Polonyalı. 17 senedir Türkiyede annem (ben doğuduğumdan beri) Kendisi zaten Türkoloji öğrencisiydi Üniversitede. Mutlu burada. Türkçeyi söktü zaten. Yaşadığımız yerde de baya yabancı var. Onlarla takılıyor. Sorun yok yani. İnsanların ne düşüneceğini düşünerek zaman kaybetme yeter.
  0
  ufuk 3 yıl önce
  Çevremin ne düşündüğü umurumda değil de, resmi işlemler evraklar falan filan derken sıkıntılar çıkabiliyor mu ?. Bide masrafı çok olucak :gidiş geliş yaklaşık 2000 lira :/ peki annen rahatlıkla burada iş bulabiliyor dimi ?
  0
  efekacper 3 yıl önce
  Annem zaten Tercüman olduğu için iş sorunu yok. bilgisayarda çalışıyor evraklarda sıkıntıların çıkacağını zannetmiyorum ama sen yinede konsolosluğa bir danış abi.
 • soru-cevap

  Kendi bildiğimiz soruların cevaplarını soruyla birlikte paylaşabildiğimiz bölümdür.

  65 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  hellomyfriend
  drowsy

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.

 • kurallarımız

  1- başlık seçiminde özenli olunuz.

  2- ana kuralları bozan içerikler açmayınız. 


  benzer bölümler:

  #puivesor
  #sorum var