17

gençler bir şeyler üretmiyor

her yerde görüyordum böyle gereksiz düşünceleri, şimdi puiv'de de gördüm. neymiş gençler üretmiyormuş. anlamıyorum bunların kafasını. sanki ergenliğinde atomu parçalıyordu kendisi. genç dediğin insan bu zamanlarında zaten gezecek, tozacak. gerekirse kız peşinde koşacak. bu her yerde ve zamanda böyledir. o çok beğendiğiniz başka ülkelerde bile. evet şu anda eskiye göre biraz daha değişik. eskiden gidip direkt muhabbet ederken şimdi instagram'dan dm atılıyor. gençlik aynı gençlik. o zamanlarda da günün şartlarıyla takılan gençler sizin gibi moronlar tarafından yadırganıyordu, şimdi de.

diğer ülkelerdeki insanlarla ülkemizdeki insanlar sonuçta akıl olarak eşit doğuyor, peki aradaki fark neden açılıyor? biraz da bunu sorsanız ya kendinize? ayrıca ne yapalım mesela? filmlerdeki gibi kendi kendine öğrenen çocuk olarak buluşlar mı gerçekleştirelim? hayallerimi yıkan, istediğim alanda bana destek olmayan bu devlette ne yapmamı isterdiniz örneğin?
 • 1
  anilcan 7 ay önce
  sen süper ötesi çalışkan üretici insanlara nasıl moron dersin hemen lafını geri al
 • 0
  shewolf 7 ay önce
  boş işler müdürlüğü gelse başını ülkemiz çekecek
 • 2
  magic 7 ay önce
  çalışarak o fark açılıyor ve bizim millet gençler de dahil cidden eğlenmeyi çok seven çok tembel bir millet.
  1
  ofsaytsizburak 7 ay önce
  demokrasinin en sevdiğim tarafı halk neyi hakediyorsa onu görüyor.
  öyle halka böyle hükümet.
  argolu ekstra, öyle göte böyle...

  yani iki tarafta haksız ve çok hatalı. bir an önce silkelenmemiz gerekiyor yoksa ne kadar geride olduğumuzu sayamayacağız bile.
  2
  wertyus 7 ay önce
  ben bundan bir yerde bahsettim ama anlamadılar. daha kendimize ceki düzen vermeden millete ayar vermeye çalışıyoruz. doğru değil puvo ben kendimi yaptığımı sorgulayamıyorsam , başka konuları, kişileri sorgulasam bile doğru cevabı bulamam. bu yüzden dediğine katılıyorum.
 • 0
  serhatcakmak 7 ay önce
  bakıyorum da herkes bana karşı bir şeyler beslemeye başlamış sanırım sende böyle telefonum olsun karı kız peşinden koşayım yalıyım derdindesin fakat hiç bir zaman elde edemeyeceksin eminim boş insanın tekisin, hiç bir zaman kendi parasını kazanmamış etmemiş bi kaç ay çalışıp çıkmış o parayı yemiş sonra tekrar işe girmiş bi tipsin bundan eminim sorumluluk almayı bilmeyen, sadece para yemesini, içmesini elinde tutmasını bilmeyen bir tipsin.

  böyle olmaya devam et sevgili dostum ilerde sen kazanacaksın ama bunu unutma ilerde beni evlatların olduğunda onlara bir bok bırakamadığın zaman anlayacaksın.
  0
  fakir 7 ay önce
  peki benim böyle olduğumu nereden biliyorsun? ancak böyle boş beleş sallarsın, devlete çok yararlı insancık.
  0
  serhatcakmak 7 ay önce
  sen benim nasıl bir hayat yaşadığımı nereden biliyorsun çok bilmiş insancık.
  0
  fakir 7 ay önce
  senin hayatın hakkında ne yorumda bulunmuşum mesela? senin gibi milyonluk genelleme mi yapmışım? boş insansın, karı kız peşinde koşuyorsun mu demişim?
  -1
  serhatcakmak 7 ay önce
  yokta bana karşın saçma bir sebepten dolayı herkesin bir sataşması, konu açması etmesi, ağır konuşmalar falan hayırdır anlamış değilim yani ne iş ile meşgulsün hocam sen merak ediyorum.
 • 1
  utopikbeyin 7 ay önce
  üretiyoruz aslında. 21 yaşımdayım ve biliyorum ki önümüzdeki birkaç sene daha sessizce oturmak zorunda kalacağım, bastırılacağım ve yaptığım hiçbir şey değer görmeyecek. ama bir gün gelecek ve o zaman yetişkin bir insan olarak, 'gençler bir şey üretmiyor' lafını duymadan önce veya duyduktan sonra her gün yaptığım emeklerim, çabalarım, ileride beni başarı olarak bulacak. ancak buz dağının görünmeyen kısmında yer alacak ve ben sadece o üstte kalan başarı kısmını gösterebileceğim insanlara. ve ben başarılı, üretken bir genç değil, başarılı üretken bir yetişkin olarak görüleceğim. umarım anlatabilmişimdir.
 • 1
  champ 7 ay önce
  somalide gençler bir şey üretmiyor ya! demek gibi bir şey. tamam o kadar kötü durumda değiliz ama kendi gençlerimizi bir abd gençleri ile kıyaslayamayız.

  gençleri geçtim, o kadar profesör ne üretiyor? anca slayt hazırlıyorlar. önce bir üniversite kadroları bir şey üretecek ki gençler de onlara katılacak. öbür türlü ağaca lastik geçirir sapan yapar anca gençler.
  0
  fakir 7 ay önce
  hiç sorma. ilk olarak eğitim sistemini ve politikalarını, öğrenciye maddi ve manevi desteği sorgulamak gerekirken biz bu konuları tartışıyoruz. tohumları tarlaya fırlatıp kaçıp, 3 ay sonra niye çıkmadı bunlar ya demek gibi.
 • 0
  ceyoled 6 ay önce
  üreteni de yurt dışına kaçırıyolar. düşünün daha yasaklanmadı
  0
  fakir 6 ay önce ~ 6 ay önce
  o da var tabi. hort bu arada.
1 saat önce 1 saat önce 1 saat önce 5 saat önce
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1875 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..