5

anket seçeneklerinden biri 500 oya geldiğinde sonlanacaktır.


 • 1
  666siyonist666 1 yıl önce
  asla verilmemeli osmanlının yaptığı hatayı yapmamalıyız diğer milletlere iyi davranmamalıyız yoksa osmanlı gibi iyi davrandığımız milletler yine bize saldırır arkadan vururlar kendi vatanını satan adam benim vatanımımı koruycak savaş çıktığında
 • 0
  aefegur 1 yıl önce
  suriyeliler bizden daha iyi şartlarda yaşıyor aq.. ülkeden biz gidelim hiç olmadi mülteci biziz sanki anasını satiyim
 • 0
  conidolucan 1 yıl önce
  kafayı mı yediniz bayrağımızı yakanların ellerine vermeliyiz vatandaşlık değil
 • 0
  enesosman 1 yıl önce
  kesinlikle verilmemeli benim kanaatimce. bazı aktroller diyor "beraber kurtuluş savaşında çarpıştık onlarla" diye. sanırım diğer taraftaydılar suriyeliler. hem vatanından kaçan adam mı benim vatanım koruyacak
 • 1
  babyblue 1 yıl önce
  türklere suriyelilere verilen haklar verilmeli mi diye bir başlık açacak olursak daha çok rabet görmesi olası.
 • -3
  shikamaru94 1 yıl önce
  100 yıl oncesınde onlarda osmanlı vatandasıydı bızde!
 • 0
  maranlili 1 yıl önce
  kesinlikle hayır sonra bomba olup üstümüze yağıyorlar
 • 0
  flexmaneo 1 yıl önce
  savaş olsa türk kaçmaz savaşır suriyeli türk kaçar
 • 1
  manyax 1 yıl önce
  çok iyi tahsilli akademisyen,profesör,hukukçu,mühendis ve doktorlara verilebilir.beyin göçü sebebiyle ülkemizden gidenlerin yerini bir nebze doldurmaları bile ülkenin gelişimine katkıda bulunabilir.ama henüz ekonomik kalkınmasını tamamlayamamış işsizliğin yüksek oranda olduğu türkiyede 3milyon kişiye vatandaşlık vermek,3milyon türkün işsiz kalması ile aynı anlamdadır.bu insanlar hayata tutunmak için bizim burun kıvıracağımız işlerde,reddeceğimiz ücretlerle çalışabilirler.tamam bu insanlara ben de acıyorum yardımımız olmalı fakat suriyeliler sorunu türkiyenin sorunu değil dünyanın sorunudur. ben soğukkanlı olunmasını yönündeyim
 • 0
  faxisos 1 yıl önce
  hayır
 • 0
  kursathan 1 yıl önce
  bence verilmemesi lazım bizim vatanımızda savaş çıksa ben inanıyorum ki bir kişi dahi bu vatanı bırakıp gitmez bu yüzden verilmemesi en güzeli. bizide iç savaşa sokabilir bu durum milyonlarca insan ülkemizi kullanıyor ve sömürüyor ve bu vatan zaten zor zamanlardan geçiyor kesinlikle hepsi sınır dışı edilmeli
 • 0
  kamilsulaker 1 yıl önce
  asla azınlık sorunlarının sonuçlarına iyi bakılsın.
 • 0
  secko 1 yıl önce
  verilmemeli. zaten yeterince fazla etnik grup var iken birde yeni bir milliyetçilik tohumunun filizlenmesini kaldırmaz bu topraklar.

  şartlar gereğiy eterli süredir bu topraklarda barınmış olmaları yahut çalışmış olmaları veya mülkiyet edinmiş olmaları kendilerine vatandaş olma hakkı sağlıyor olabilir. bu konuda bir şey diyemem yasalara uygunluğu vardır vatandaş olur.

  topyekün tutup alalım kalifiye olanları işimize yarararda kalanlarıda ekonomiye entegre ederiz bir şekilde dersen amk tanzimat fermanları ıslahat fermanları havada uçuşur.

  bir millete mensup insaları toplu halde kısırlaştırmayı düşünürsün daha sonra. uluslararası alanda kimsenin siklemediği ege denizinin mezar olduğu bu kitle daha sonra sırf sana piçlik olsun diye kıymete biner.

  sonra felç aşısı genetik bozukluk yaratıcı gıda takviyeleri yaparsın ancak bu şekilde kurtulursun bu kalabalık göçmen kitlesinden.

  siyasi anlamda bana oy verirler iktidar süremi 10 yıl daha uzatırım dersen de o işte kelek. ırakta saddamdan götüm götüm kaçan kürtler tuttular kendi partilerini kurdular. bu 3 milyonluk göçmen grubu da tutup sana bana oy vermez gider kendi partisini kurar.

  bu sebeple her ne kadar insani boyutunu düşünerek yardım edilmesisahip çıkılmasından yanada olsam vatandaşlık verilmesine karşı olunması gerektiğini düşünüyorum.

  dünya kimseye karşı adaletli ve eşit yaklaşılan bir yer değil. her millet kendisine çizilen kaderi yaşar. bizde sınırlı sayıda bir şeyler değiştirebiliriz...

 • 0
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bir devlet gerçeğiyle yaşıyorsak bu insanlara vatandaşlık verildiğinde vergi verecekler, kaçak bir şey yapma şansları aza inecek, bizim okullarımızda eğitim alıp türkiye insanına ve türkiye gerçeğine alışacaklar. bunlar alınmasının pozitif yönleri.

  olumsuz yönü ise memurlara girecek. bu insanlara yüksek ihtimalle pozitif ayrımcılık uygulanarak devlet kadrolarında daha çok yer ayrılacak sahip çıkmak adına. bu da atama bekleyen milyonlarca kişiyi bayağı zora sokabilir.


  ayriyeten klasik bir vatandaştan farkları olmadığı ve aynı haklara sahip olacakları için bilinçlendirme daha kolay olabilir.

  vatandaşlığa alındıklarında fazla zorlanabiliriz ama bir süre sonra ortalık sakinleşecektir diye düşünüyorum. aldık madem tam alalım insanları süründürmenin bir lüzumu yok.

  tabii daha farklı bakış açılarıyla olumlu ya da olumsuz yönler değişebilir ama çok da olumsuz etkileneceğimizi düşünmüyorum, bir süre sonra toparlarız herhalde.

  verilsin vatandaşlık.


 • 0
  kullanici 1 yıl önce
  vasıflılarına verilebilir. diğerlerine verilmese de olur. zaten türkleşti elemanlar 3 4 yıldır türkiye'de yaşayanları senden benden iyi türkçe konuşuyor.
 • 0
  tolunay 1 yıl önce
  hayır
 • 0
  firarcan 1 yıl önce
  şimdi vatandaşlık verilecek olanlar bildiğim kadarıyla beyin göçü olarakta adlandırılıyor... nasıl bizim ülkenizde çok zeki öğrenciler dış ülkeler tarafından gerek para ile gerek farklı yollardan ikna edip kendi vatandaşı yapıyor, bizimkilerde hazır kucağımıza aldık iş görebilecek olan beyin takımını türk vatandaşı yapıp yararlanalım olur aksini bende istemiyorum. saygılar...
 • 0
  serbestdusunur 1 yıl önce
  adamlar fırsat bulsa bir kaşık suda boğmaya çalışırlar bizi bunlar kadar pis ve serbest millet yok asla verilmemeli bizim ülkemizde de buna benzer durumlar olsa ya pay koparmaya çalışırlar yada aynen kaçarlar s.edelim gitsinler savaşsınlar kendi ülkelerinde
 • 0
  kolten 1 yıl önce
  araplara guven olmaz gencler nolursa olsun. milletimiz sunu karistiriyor elhamdulillah muslumanizda türkuz arap degil. bayragimizi yaktilar gecen sene kimsenin umrunda degil
 • 0
  duhanzengin 1 yıl önce
  turkiyede yakinda yabancilik cekecek
 • 0
  mewthree 1 yıl önce
  birgün bir türk ülkenin halinden yakınıyomuş suriyeli biri yakınlaşmış ve demiş ki beğenmiyosan git asdasd
 • 0
  gregoris 1 yıl önce
  verilmemeli. her ne kadar pek beğenmesem de türkiye toplumunun belli bir kültür düzeyi ve kalitesi var. suriye toplumuna baktığımız zaman ise bu kalitenin altında bir kalite görüyorum. eğer suriyeli değil almanlardan bahsetseydik örneğin, verilsin derdim çünkü alman toplumunun kültür düzeyi ve kalitesi bizden fazla, bize değer katacaklardır fakat suriye'de böyle bir şey yok. onlar bize değer katmaz, azalmakta olan değer ivmemize sadece olumsuz anlamda katalizör olurlar.


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...