en etkili saç prp kiti etken maddeleri nelerdir?

  1
  erdagimedikal 22.3.2017 10:59 ~ 11:01
  saç prp yöntemi ile saçlarınızı koruyun

  saç prpyöntemi dünya genelinde giderek yaygınlaşmakta olan bir tedavi yöntemidir. hücresel bir tedavi yöntemi olan saç prp, hastanın kendi kan hücreleri kullanılarak uygulanmaktadır. saç prp uygulamasında hastadan belirli ölçüde alınan kan, özel saç prp kiti ilaçlarda işlenmektedir. santifür işleminden geçirilen kan içerisindeki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrıştırılarak, trombosit bakımından zenginleştirilmiş olan kısım elde edilmektedir. böylelikle elde edilen sıvı prp saç tedavisinde kullanılmaya hazır hale getirilmektedir.

  normal kan içerisinde mililitrede ortalama olarak 200.000 adet trombosit bulunurken, saç prp kiti ile uygulanan tedavilerde bu sayısı 3 kattan fazla hale gelmektedir. platelet rich plazma (prp) yöntemi saç dökülmelerinde, derinin gençleştirilmesinde, yenilenmesinde, mevcut yaraların iyileştirilmesinde veya akne izlerinin giderilmesinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. prp uygulamalarında özellikle dermoaroma dpg prp kitleri yaygın olarak kullanılmaktadır. trikoloji prp yapılan bilimsel çalışmalar ile saç dökülmeleri tedavilerinde density platelet gel uygulamasının tedavi edilen hastalarda kalıcı, başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu kanıtlamaktadır. saç prp kiti, density platelet jel (dpg) saçın soğanında bulunan kök hücre prensibine dayalı olan, reneneratif tıbbi bir yöntemdir. bu yöntem kandaki trombositleri (plateletler) iyileştirme ve yenileme fonksiyonu bakımından oldukça zengindir.

  dpg prp, androjenik alopesinin her aşamasında etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. density platelet gel prp batroksobin, kalsiyum klorür, biyotin takviyeli olan özel kitleri sayesinde saç prp tedavilerinde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

  saç prp yönteminin saça faydaları nelerdir?

  trikoloji prp ile elde edilen sıvı özellikle hücresel bazda saç diplerine enjekte edilmesi ile mezoterapi uygulamalarında alternatif olarak saç dökülmelerine karşı kullanılmaktadır. saç prp kiti özellikle saç tellerinin inceldiği alanlarda mevcut sorunun giderilmesi konusunda oldukça yapıdır. incelme yaşanan bölgelere trombositlerin sağladığı keratinosit ve epitelyal büyüme olguları, istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. ayrıca trombosit konsantre sistemi bakımından zengin olan density platelet gel ile yapılan saç prp tedavileri zayıflayan saçların oldukları bölgede saç köklerini kalınlaştırmaktadır. saçları daha hacimli hale getiren ve köklerin büyümesini sağlayan bu uygulama istenilen saç formunun kısa sürede yakalanmasını da sağlamaktadır. saç prp yöntemi saç ekim tedavilerine ek olarak uygulanabilen bir yöntemdir. ayrıca saç prp uygulaması saç dökülmesi yaşanan bölgelerde saç gövdesinde bulunan saç hücrelerinin uyarılarak, dökülmeyi azaltır ve saç oluşumunu arttırmaktadır.

  saç prp tedavilerinin hastalara uygulanması oldukça kolay olan bir yöntemdir. saç prp kiti ile yapılan uygulamaların etkili ve başarılı sonuçları uzun süreli olarak etkisini göstermektedir. dpg prp uygulaması hem mevcut sorunları gidermekte hem de yeniden canlandırıcı ve yapıcı bir etki göstermektedir. trombosit bakımından zengin hale gelen saç prp kiti uygulandığı alanda yeni kolajen oluşumunun sağlanmasının yanında, derinin tüm yaşamsal işlevlerine de katkıda bulunmaktadır.