nükleerin yolbaşçısı nazi almanyası

  6
  forzallez 10.8.2017 23:51
  bugünlerde abd-kuzey kore arasında bahsi geçen nükleer savaş meselesinin ilk çıkış noktası 2. dünya savaşı'nın ağababası nazi almanyasıdır.

  beyler şimdi ağır su adıyla bilinen 1932 yılında hugh taylor tarafından keşfedilmiş bir madde var. bu madde ıı. dünya savaşı yıllarında çok az bulunmaktaydı. maddenin önemi ise atom bombasının yapımında kullanılabilir olmasıydı.

  hitler amcamız 1939-40 yılında bu uzun menzilli bomba işine giriyor. sonra nazi bilim adamları diyor ki biz atom bombası yaparız fakat bize ağır su lazım. hitler durur mu önce çekya'ya giriyor fakat oradan çıkan ağır su yeterli değil. bakıyorlar araştırıyorlar dünyada en çok ağır su çıkan yer norveçte.

  giriyorlar norveçe. burada ki herifler bu ağır suyu çıkarıyorlar ama ne halta yaradığını bilmiyorlar. hitler baya sipariş veriyor bu ağır sudan.

  bu arada abd ve ing. 1940'da öğreniyorlar böyle bir şeyler olabileceğini.

  neyse başlıyorlar hitleri durdurmanın yolunu aramaya norveçli ekipler falan kuruluyor sabotajlar bombardımanlar falan fayda etmiyor. hitler alıyor bütün ağır suyu bi dağın içinde çalışmaya devam ediyor.

  neyse işte savaşın sonlarına doğru abd ve ingiltere bazı gayrıresmi yollarla nazinin belgelerine ve bilim adamlarına ulaşıyor.

  belgeleri ele geçirip, onlarla çalışmak isten bilim adamlarını amerikaya götürüyorlar istemeyeni öldürüyorlar.

  amerika savaşın sonunda bu bombayı yapmayı başarıyor. las vegas taraflarında deneme falan yapıyorlar (bugün kullanılan mantar bulutu resmi o denemelerdendir.). bu arada abd başkanı ölüyor yerine başka biri geliyor.

  gelen herif ruh hastasının teki. savaşı kazanmalarına ve japonların teslim olmasına rağmen sırf sovyetlere laf geçirmek için sallıyor iki tane japonyaya sonrası malum.

  yani bu işlerin öncüsü hitlerin almanyasıdır. stratosferi geçebilen, ses hızı aşan, 4000 km menzili olan, atom çekirdekleriyle yapılan bütün bombaların olduğu gibi...