8
ısviçre bankalarini özel kilan nedir?
hollywood filmlerinde gizli hesapların bulunduğu, kirli paraların aklandığı bankalar olarak bilinir isviçre bankaları. peki, bunların ne kadarı doğru ne kadarı yanlış?

hesap numaraları isim ile ilişkilendirilmiyor mu?
ikinci dünya savaşı süresinde açılan çoğu hesap hiçbir isim ile ilişkilendirilmemiştir. sadece hesap numarası verilmiştir. bu şekilde hesap sahipleri varlıklarını gizlemeyi başarsa da riskleri de artmıştır.

özet olarak hesap numarasını kayıp ederseniz hesabınıza da geçmiş olsun demek zorunda kalıyordunuz.

çoğu hesap sahibi yahudi’nin parası isviçre bankalarında bu yüzden kalmıştır. almanların toplama kamplarında ölen yahudilerin paraları mirasçılarına aktarılmamıştır ve isviçre bankalar paranın üzerine çok güzel bir şekilde yatmıştır.

günümüz de isviçre bankasında hesap açsanız kimsenin haberi olmaz mı?

isviçre bankalarında açtığınız hesaplar günümüzde bir isim ile ilişkilendirmek zorundadır. tabi ki eğer gizli kalmak istiyorsanız kendi isminizi vermeyerek başka bir paravan şirket veya sizin yerinize bir başkasının üzerine hesap açabilirsiniz. fakat ıı dünya savaşı zamanındaki gibi hiçbir isim ile ilişkilendirilmemiş hesap açmanız mümkün değildir. o yüzden para saklamak günümüzde daha zor bir hale gelmiştir.

isviçre bankacılığı diğer ülkelere göre çok mu gelişmiştir?
bankacılık konusu çok geniş ve uzun bir konudur. fakat bankacılık sistemi olarak isviçre bankalarının en büyük özelliği özel bankacılıktır. özet olarak size tüm soyunuza yetecek kadar parayı kazandıktan sonra gelin derler.

hesabımda param vardı ihaleye gireceğim teminat mektubu lazım veya yeni yatırımım için kredi kullanabilir miyim derseniz size kahkahalar gülerler. kazanabileceğiniz tüm parayı kazandıktan sonra ve tabi ki özel bankacılık hesaplarına çok yüksek miktarlarda para kabul etmektedirler.

yatırım konusunda isviçre bankaları ne kadar başarılıdır?
servetinizi kazandınız fakat hazıra dağ dayanmaz. isviçre bankaları yatırım konusunda da çok başarılı değildir. zaten size eğer dağ zandıysanız gelmeyin dünyayı kazanıp bize gelin demektedirler. özel bankacılık hizmeti alırsanız hesabın gizliği konusunda kanunlar çerçevesinde size her türlü yardımcı olamaya çalışırlar fakat tüm bunların bedelini ödemeye hazır olun.

isviçre bankaları hakkında bir muhabbet döndüğünde artık böbürlenebileceğiniz baya bir bilgi sahibi oldunuz. para bugün var yarın yok allah önce sağlık, mutluluk, huzur versin.
 • 1
  afaki 1 yıl önce
  bildiğiniz gibi bankalar parayı dünya üzerinde dönderir gerek yatırımlarla gerek başka kollardan isviçre bu konuda oldukça başarılıdır bir tane de ben yazim dedim :)
 • 0
  xara99 1 yıl önce
  filmlerde gecmeleri


 • bildiğimi bil

  Bildiklerimiz anlatıyoruz düşündücelerimizi yazıyoruz. ufkumuzu açalım

  9 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  keyiftuccari

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...