12

süveyda'ya güncelerim / 17 eylül 2018

matmazel!

sana böyle seslenmeyeli uzun zaman olmuş. dün hatırıma gelmiştin, başımın ağrısından bugüne erteledim yazımı. ben bu yazdıklarıma "sahipsiz mektuplar" ismini verdim. sana olan sevgimin tek temennisi bu yazılardır, şahidim ise elimde tuttuğum kalemdir. ne acılar, ne feveranlar gördü bu kalem bir bilsen...

üzerine gül dışında hiç bir çiçeği koklamadım. önce gülü alırım elime, sıkıca sıkarım dikenli yerlerini. o acıyı, o sevginin verdiği nefreti içimde hissederim. sonra kana bulanmış gövdesinden tutup, "seviyor" kelimesini haykıran bir papatya gibi koklarım. nefesini içime çeker, tutarım. bırakmam, bırakamam. keşke her solukta sen olsan...

matmazel gözlerinden öper, dudaklarından izlerim...
 • 0
  aydakigunes 4 ay önce
  hayran kalmıyor değilim açıkçası. insanların yazdığı satırlar ardında gizlediği bir yüzü var, kimi kimsesi var. bakıyorum kendime, artık birilerine bir şeyler karalayacak halde değilim.
  kimim kimsem olmadığına öyle kanaat getirdim ki, sayfalarca yazı dökmek istemiyorum aşka dair, aşkın kalıcı olmadığına inandığımdan beri.
  keşke diyorum güven duygum adına da bu kadar kesin konuşabilsem. çığlık çığlığa haykırmak istiyorum, kimseye güvenmeyeceğimi.
  ama yapamıyorum.

  yazmaya her daim devam ghost. güzel yazıyorsun, gerçekten.
  0
  ghostrider 4 ay önce
  aydakiguneşim. sana böyle sesleneyim artık, çünkü ağza güzel geliyor :)
  aşka ve sevgiye olan inancını yitirme ve buna ilave olarak güvene olan inancını da yitirme.
  emin ol ilerde birisi çıkacak karşına, sil baştan yaşayacaksın hayatı.

  bu arada annen ve babandan başka kimseye güvenme bu dünyada. arkadaş ol, kardeş ol ama kimseye güvenme. çünkü güven herkesin hak iddaa edebileceği basit bir şey değil.

  bu arada eklemek istiyorum; benden daha güzel yazıyorsun. bunu iltifat olsun diye değil, içten duygularım ile söylüyorum. kadın yazarlarımıza hep destek tam destek :)
  0
  aydakigunes 4 ay önce
  bu tavsiyeleri dikkate alacağım demeyi o kadar isterdim ki. bir kulağımdan giriyor diğerinden çıkıyor ancak.
  her ne kadar köklü acılar yaşamış olsam da yapamıyorum ghost, insanlara yine güveniyorum. evet, ne bıçaklar yedim ki yemeye de devam ediyorum, engel olamıyorum işte.

  teşekkür ederim güzel düşüncelerin için. öylesine yazıyorum işte :)
 • 0
  ceyoled 4 ay önce
  bravo tebrikler
  0
  ghostrider 4 ay önce
  teşekkürler. :)
18 saat önce 18 saat önce dün dün dün dün dün dün
 • karalama

  Herhangi bir yazı kısıtlaması olmayan bu bölümde; deneme, şiir, makale ve bilumum metin türlerinde istediğinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

  25 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  darkier
  ultraviolence

 • bu bölüm #mizah bölümünün alt bölümüdür.

 • yazılanların size ait olması kâfidir. 

12. @horseman | vale