barnabas incili

  5
  ferhatt 20.5.2018 17:11
  -konuyla alakalı bölüm bulamadım-

  hz.isa'dan sonra binlerce incil türediğini hepimiz biliriz. önüne gelen papaz kafasına göre incil düzenlemiştir. sonrasında zamanın hıristiyan başları, doğruluğuna en çok inandıkları dört tane incile kadar elemişlerdir. kalanlarıysa yok edilmiştir ama bazılarını sakladılar. bunlardan biriyse, "barnabas incili" hz.isanin havarisi(en yakını) barnabas yazmıştır.

  barnabas yıllar boyunca bulunamadı. bir gün tesadüfi olarak hakkâri'nin bir köyünde mağarada buldular.

  ilk okuyanlar arasinda yahudi cumhurbaşkanının torunu victoria rabin vardı. incilde hz.muhammed'in ismini görünce müslüman olmuştu. ancak bir trafik kazasında ölmüştü. muhtemelen bu olayı yaymamasi için öldürüldü.
  gazeteci kutlu adalı, barnabas'i derinlemesine araştırır ve çok veri elde eder. kutlu adalı da trafik kazası sonucu öldü. öldürüldüğünü düşünüyoruz elbette.
  mahmud esad coşan hoca da(zamanın akşemsettin hocası diyebiliriz) sırra sahip olmuş kişilerdendi. barnabas'in ortaya çıkması için ne kadar uğraşsa da başaramamıştı. evet, bir trafik kazası...

  zaman böyle karşılıklı hamlelerle devam etti.

  barnabas acilen saklanıp, çevrilip, çoğaltılması gerekiyordu. ama her taraf hain/gafil dolu olduğundan pek de kolay olmuyordu. bu sefer bir istihbarat ajanına verilecekti. ve o isim muhsin yazıcıoğlu idi. istihbarat ajanı bu kitabı devletin diğer bir derin adamına/ajanına verirken bir de not eklemişti. "efendim size her şeyi anlattım. ama şunu da söyleyeyim ki dikkatli ama çok dikkatli olun."

  yazıcıoğlu yanındaki diğer bir ajanla birime dönüyorken yazıcıoğlu kitabı anlayamasa da inceliyordu. çünkü aramice yazılıydı. yanındaki adam yazıcıoğlu'na yaklaşıp,

  -abi...
  +efendim mehmet?
  -abi bu kitabı gören ölüyormuş. ne dersin abi buna?
  +(biraz gulumsedikten sonra) desene, bu kitabı biz de gördük.
  -gördük vallahi usta.(gülüşmeler)

  kitap bir zaman daha yazıcıoğlu'nda kaldıktan sonra beyaz berelilerle(mit içinde çalışanların dahi azının bildiği derin bir kuruluş.) tekrardan alınmış ve türkçeye çevrilmişti.

  sonrasında yazıcıoğlu'na çok kez başarısız suikast düzenlenmişti. en sonunda helikopter kazası sonucu şehit edildi. barnabas bilgisine sahip olduğu için şehit edildiği düşünülüyor.


  simdi diyeceksiniz ki, madem türkçeye çevrildi neden açığa çıkarılıp cogaltilmiyor? evet ben de soruyorum:) belki planın içinde başka bir plan vardır. ya da bir üst akıl izin vermiyordur. ya da bu yazılanlar tamamen/kısmen uydurma. bunların somut delili yok sonuçta ama doğruluk payı da var.