9

yeşil pasaportu işçiler ve üretenler hak etmiyor mu ?

baktığımız zaman memurlar her zaman aynı vizyon ve misyon ile ilerleyen kişiler olduğunu düşünüyorum fakat yararlanan onlar neden üreten kişiler patronlar ve personeller, işçiler bu haktan yararlanamıyor ? memurun yaptığı ne olabilir veya ne katkı olabilir tabiki herkesin görevi farklıdır fakat en komik olay ise memurun çocukları bu haktan neden yararlanabiliyor ?

bence üretenler ve işçi personellerde bu haktan yararlanmalı.
 • 0
  dusunenfasulye 5 ay önce
  +1
 • 1
  serhatcakmak 5 ay önce
  ek olarak eklemek istediğim şey;
  yeşil pasaportun devletin bu kişi sizin ülkenize kaçmayacak vs gibi anlamlara geldiğini biliyorum fakat bunu boku bokuna yapan kişiler için konuşuyorum bir memur çalışanı vizyon ve misyon olarak ne yapabilir ne konuda kendini geliştirmek için yurt dışına gitmek isteyebilir merak ediyorum ? fakat üreten ihracat yapan kişi yurt dışında fuarlara giden patron personel ve işçilerimiz bu haktan neden yararlanamıyor bu konuyu merak ediyorum ?
 • 2
  lazcoder 5 ay önce
  bence de mantıklı. memurlar o pasaportlarla sadece gezmeye gidiyorlar.
  1
  serhatcakmak 5 ay önce
  bahsettiğim konuda bu zaten yani memur ne yapabilir yani fakat girişimci, üreten veya personel bir kesim kendine bi şeyler eklemek için vizyon ve misyon olarak daha da ilerleyeceğini düşündüğüm için bu konuyu açma gereği duydum.
  0
  lazcoder 5 ay önce
  kesinlikle puvo.
 • 1
  specular 5 ay önce
  eskisi kadar geçerli değil diye biliyorum yeşil pasaport. ekmek dağıtır gibi veriyorlar herkese, 10 milyon memur var ülkede.
 • 1
  hurshit 5 ay önce
  memuru devlet aldığı için bir nevi 'güvenli adam' oluyor. malum bizim 'girişimci' tayfa biraz tehlikeli, hepsi iş için gitmiyor oraya buraya. devlet zaten işçiye ve üretenlere de verse, tüm ülke yeşil pasaport almış olacak neredeyse.

  tabi belirli kriterler eklenebilir, yani devlet istese bunu bir raconuna uydurabilir. ben sana katılıyorum.
  2
  serhatcakmak 5 ay önce
  hayır tabiki haklısın zaten herkese verilmeyecek belirli kişilere verilecek belirli ciro yapanlara ne bileyim işte belirli şey üretenlere ona göre belge alanlara vs vs yoksa zaten herkes alır.
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  45 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.