9

bir bakteri ile bir köpeğin ölümü arasındaki fark

elimizi yıkarken veya herhangi bir bulaşık yıkarken muhtemelen milyonlarca bakterinin hayatına o anda son veriyoruz. bildiğin katliam yapıyoruz.

bakteri de hayvan, köpek de hayvan. veya kedi de.

bir bakterinin ölümü bizi üzmüyorsa eğer bir köpeğin ölümü neden bizi üzüyor?

bir hayvanın ölümüne üzülmemiz bizim zayıflığımız mıdır? yoksa nedir?
 • 0
  gaddarus 8 ay önce
  bakteriler ne zaman hayvan oldu lan en son biyolojide bakteriler ve hayvanlar olarak ayri inceliyorduk

  bakteri sağliğin için zararli ama köpek değil yani detaya inmez isek değil
 • 3
  helianthus 8 ay önce
  öncelikle bakteri bir hayvan değil keşke sivrisinek falan deseydin. ikincisi bu durumun sosyolojik bir kökeni var zira kedi ve köpek insanlar tarafından evcilleştirme ve melezleme yoluyla bugünkü hallerine ulaşan türler. yani kedi ya da köpek diye bir şey ilk olarak doğada yok onlar kurt ve vaşak soyundan gelen hayvanlar. tlc'de bununla ilgili güzel bir program da mevcut. her kedi ve köpek ırkı belli özelliklere sahip, ve belli başlı insan problemlerine cevap vermek amacıyla yaratılmış türler. insan türüyle diğer hayvanların olduğundan daha farklı bir ilişkileri var. karşılıklı faydalar söz konusu. kediler özellikle fare köstebek gibi insan hayatına ve tarımsal faaliyetlere zararlı hayvanların elimine edilmesinde kullanılırken, köpekler de av faaliyetlerinde ya da sürülerin korunmasında fayda sağlamışlar. yani binlerce yıllık bir dostluk yoldaşlık ilişkisi mevcut. üzülmemiz normal, onlar ormanlarda yaşayan vahşi hayvanlar değiller. atalarımız tarafından bugünlere kadar taşındılar ve insanlık tarihinin önemli parçasıdırlar.
 • 0
  popiska 8 ay önce
  kanka alem yapmaktan senin beynin yanmış geçmiş olsun
 • derin düşünce

  eleştirel bir fikrin varsa, yeni bir teori ürettiysen, kayda değer planların varsa, insanlara bir gerçeği göstermek istiyorsan veya düşünceni akım haline getirip kendine yeni nökerler kazanmak istiyorsan, derin düşünce bölümü emrine amade.

  427 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  roxic7
  ersals

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • görünürde bir kural yok. fakat gizli saklı bir kaç kural var. onları ihlal etme. düşün bakalım, sence hangileridir?