13

tarım bakanı '' saman ithal ettik ama ihtiyaçtan değil

bolu'da konuşan tarım ve orman bakanı pakdemirli, “bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.

tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, akp bolu il başkanlığında köy ve mahalle muhtarları, oda başkanları, stk ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi. tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, cumhuriyet halk partisi’nin laf üzerinden siyaset yaptığını belirterek, ‘türkiye’yi saman ithal eder hale getirdiniz’ eleştirilerine yönelik cevap verdi.

pakdemirli, “hep ‘konya kadar hollanda neler üretiyor’ diyoruz. çünkü aldığını satmasını biliyor. bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.
 • 0
  msaid08 2 ay önce
  şey değil mi ya bu sıvama bölümü
  1
  systemfailed 2 ay önce
  hahahahha sanırım
 • -3
  altiniser 2 ay önce
  konuşmanın tamamını versene. tahminimce şuna değindi; "biz bazı ürünleri ihtiyaç olarak değil, ucuza alıp, işleyerek pahalı fiyattan ihraç etmek için alıyoruz."
  0
  banabubade 2 ay önce
  hacı biz böyle bişey yapsak zaten kimsenin ihracat ithalat dengesizliğine değinebiliceğini sanmıyorum, mantıksız geldi bana bu yorum.
  0
  altiniser 2 ay önce
  her şeyin başlangıcı vardır
  0
  systemfailed 2 ay önce
  hepsı bu kadardı ben haberı gordugumde ayrıca çok uzun yazılar okunmuyor ama tekrar bakarım senın için
  0
  systemfailed 2 ay önce
  buyur devamı
  tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, ak parti bolu il başkanlığında köy ve mahalle muhtarları, oda başkanları, stk ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi. tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, cumhuriyet halk partisi’nin laf üzerinden siyaset yaptığını belirterek, ‘türkiye’yi saman ithal eder hale getirdiniz’ eleştirilerine yönelik cevap verdi.

  pakdemirli, “hep ‘konya kadar hollanda neler üretiyor’ diyoruz. çünkü aldığını satmasını biliyor. bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.

  'türkiye'nin saman gibi derdi yok'
  pakdemirli, “hollanda’nın 80 milyar dolar tarımsal ithalatı var. hollanda’yı gidip eleştiriyor muyuz? hep ‘konya kadar hollanda neler üretiyor’ diyoruz. çünkü aldığını satmasını biliyor. bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil. ‘ülkeyi buğdaya muhtaç ettiniz’ diyorlar. bakıyoruz rakamlara, türkiye 21.5 milyon ton buğday üretmiş. 19 milyon ton da tüketiyor. niye ithal ediyorsunuz o zaman diyorlar. ben de diyorum ki, makarna fabrikaları, buğday fabrikaları boş mu kalsın. bunlar ihraç ettiği malların karşılığında ithal ediyorlar.
 • 0
  siyaasiyabend 2 ay önce
  zaten ben de suyu içtiğimden almıyorum, öyle köşede dursun diye alıyorum....
 • 0
  nuvit 2 ay önce
  ülkenin yöneticileri troll olduktan sonra seçmeninin olması çok doğal zaten
15 saat önce 15 saat önce
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.