13

tarım bakanı '' saman ithal ettik ama ihtiyaçtan değil

bolu'da konuşan tarım ve orman bakanı pakdemirli, “bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.

tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, akp bolu il başkanlığında köy ve mahalle muhtarları, oda başkanları, stk ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi. tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, cumhuriyet halk partisi’nin laf üzerinden siyaset yaptığını belirterek, ‘türkiye’yi saman ithal eder hale getirdiniz’ eleştirilerine yönelik cevap verdi.

pakdemirli, “hep ‘konya kadar hollanda neler üretiyor’ diyoruz. çünkü aldığını satmasını biliyor. bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.
 • 0
  msaid08 17 gün önce
  şey değil mi ya bu sıvama bölümü
  1
  systemfailed 17 gün önce
  hahahahha sanırım
 • -3
  altiniser 16 gün önce
  konuşmanın tamamını versene. tahminimce şuna değindi; "biz bazı ürünleri ihtiyaç olarak değil, ucuza alıp, işleyerek pahalı fiyattan ihraç etmek için alıyoruz."
  0
  banabubade 16 gün önce
  hacı biz böyle bişey yapsak zaten kimsenin ihracat ithalat dengesizliğine değinebiliceğini sanmıyorum, mantıksız geldi bana bu yorum.
  0
  altiniser 16 gün önce
  her şeyin başlangıcı vardır
  0
  systemfailed 16 gün önce
  hepsı bu kadardı ben haberı gordugumde ayrıca çok uzun yazılar okunmuyor ama tekrar bakarım senın için
  0
  systemfailed 16 gün önce
  buyur devamı
  tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, ak parti bolu il başkanlığında köy ve mahalle muhtarları, oda başkanları, stk ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi. tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli, cumhuriyet halk partisi’nin laf üzerinden siyaset yaptığını belirterek, ‘türkiye’yi saman ithal eder hale getirdiniz’ eleştirilerine yönelik cevap verdi.

  pakdemirli, “hep ‘konya kadar hollanda neler üretiyor’ diyoruz. çünkü aldığını satmasını biliyor. bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.

  'türkiye'nin saman gibi derdi yok'
  pakdemirli, “hollanda’nın 80 milyar dolar tarımsal ithalatı var. hollanda’yı gidip eleştiriyor muyuz? hep ‘konya kadar hollanda neler üretiyor’ diyoruz. çünkü aldığını satmasını biliyor. bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. biz saman ithal etmiş olabiliriz. ama bu ihtiyaçtan değil. ‘ülkeyi buğdaya muhtaç ettiniz’ diyorlar. bakıyoruz rakamlara, türkiye 21.5 milyon ton buğday üretmiş. 19 milyon ton da tüketiyor. niye ithal ediyorsunuz o zaman diyorlar. ben de diyorum ki, makarna fabrikaları, buğday fabrikaları boş mu kalsın. bunlar ihraç ettiği malların karşılığında ithal ediyorlar.
 • 0
  siyaasiyabend 16 gün önce
  zaten ben de suyu içtiğimden almıyorum, öyle köşede dursun diye alıyorum....
 • 0
  nuvit 16 gün önce
  ülkenin yöneticileri troll olduktan sonra seçmeninin olması çok doğal zaten
15 saat önce dün dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  592 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.