atatürk hakkında konuşmak

  5
  apsua 8.2.2018 03:28
  öldükten 81 yıl sonra bile atam hakkında konuşmak bu adama ihanettir o her zaman ilimle, bilimle uğraşan çalışkan, zeki bir toplum oluşturmaya çalıştı eğitimli kitleler yetiştirmeye çalıştı ama siz o kadar anlamıyosunuz ki seven sevmeyen emin olun atatürk istemezdi hakkında iyi kötü konuşulmasını o isterdi ki insanlar gerçek bir şeyler ile uğraşsın rahat bırakın şu adamı uyusun artık üzerinde konuşulacak bir şey yok seveceksiniz, sayacaksınız söylediklerini takip edeceksiniz, söyledikleri bilimle çakışırsa bilimi seçeceksiniz ki bunu yapınca da izinden gitmiş oluyosunuz bu kadar basit ölesiye sevmenize ya da nefret etmenize gerek yok
 • 0
  kafeinmanifestosu 8.2.2018 03:38 ~ 03:41
  insanların algısı tarihi kişilikleri ya çok sevmek ya da nefret etmek. doğrusuyla yanlışıyla değerlendirip fikri açıdan bakamıyorlar ne yazık ki. verdiğimiz kavga, ayrıştığımız nokta burada başlıyor. olayları ya da şahısları değerlendirmede sıkıntı yaşıyoruz. dediğin gibi ilerlemeyi tercih etseydik zıtlıklara karşı koyabilirdik. o da bir insandı yanlışları olabilir.
  çanakkale de milletimiz geleceği göremezken, burun buruna savaşırken atatürk geometri kitabını hazırlıyordu. sivas kongresin de delegeler milleti bir kılmanın nasıl olacağını tartışırken onun aklında maarif kongresi' ni yapma, eğitim alanın da fikir alışverişi yapma vardı. ve bunlar olurken daha istanbul hükümeti faaliyetteydi. iç savaş vardı. vizyon budur. ve çok haklısın.
 • -1
  damdanakan 8.2.2018 05:21
  atatürk' ü seven birinin, atatürk hakkında konuşulmasini ihanet olarak gördügünü söyleyip atatürk hakkında konuşması