1
dünyadaki gizli örgütler
masonlar
‘mason’ kelimesi taş ustası anlamına gelir. başlangıçta mason loncaları gerçekten masonlardan, yani taş ustalarından oluşmaktaydı fakat daha sonra nedeni bilinmeyen bi şekilde, taş ustası olmayan bi kaç kişi bu loncalara girdi ve bu akımla birlikte oluşan yeni gruba ‘hür ve kabul edilmiş mason’ (free mason) dendi.

6 milyon üyesi bulunmaktadır - masonluk, başlangıcının resmi olarak 16'ncı yüzyılın sonu ve 17'nci yüzyılın başlarına dayandığı düşünülen bir çeşit ‘kardeşlik’ organizasyonudur. dünyanın birçok ülkesinde beş milyon üyesi bulunmaktadır. sadece ingiltere, iskoçya ve irlanda’da 480 bin, amerika birleşik devletleri’nde ise 2 milyona yakın üyesi bulunmaktadır. tarihte ve günümüzde legal sistemlerde önemli yerlerde politik adamları ve bağlantıları bulunmaktadır.
illuminati
the-all-seeing-eye-illuminati-symbol.jpg
1776 yılında almanya’nın münih kentinde, adam weishaupt isimli kabbalacı bir hukuk profesörü ve baron von knigge önderliğinde kurulan gizli bir topluluktur.

aydınlatılmış olanlar - ılluminati, ‘aydınlanmış olanlar’ anlamına gelmektedir. topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, daha sonraları gizli siyasi amaçları olduğu öne sürüldü. illuminati dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır. günümüzdeki amacı halk kitlelerinin karar verme yetisini kontrol altında tutmak, dünya liderlerini ve ekonomiyi istediği şekilde yönlendirmektir.
kiliseye karşı kuruldu - illuminati tarikatının kuruluş kökeni şu şekilde ifade ediliyor: ‘kilisenin düşünce tarzına ve dayatmalarına büyük bir antipati besleyen galileo galilei, bir topluluk kurarak bu dogmalarla mücadele etmek ve parlak gençleri ve aşırı derecede zeki insanları bünyesinde toplayarak onlara özgürlüğün, hür düşüncenin ve aydınlanmanın faziletlerini aşılamak istiyordu. 1774 yılında mason olan weishaupt, bu emellerinin masonluk içerisinde var olduğunu görse de, masonluğun emellerinin ve felsefesinin siyasetler üzeri olması itibariyle ve almanya’daki kilise/cizvit egemenliğini sona erdirmek istemesinden ötürü, bu doğrultuda bir topluluk kurmaya karar verdi ve kendisi gibi düşünen 11 arkadaşıyla beraber 1776 yılında ılluminati’yi.

opus dei
opus dei, 2 ekim 1928'de madrid’te sıradan bir papaz olan jose maria escriva de balaguery albas tarafından kurulan 79 yıllık ispanyol asıllı bir örgüttür.85000 kişilik üyesini açıklamayı reddetmektedir.bu katolik gurubun dinsel ve politik güçlü bağlantıları bulunmaktadır.
katoliklerin tarikatı - katolikliğe sadık, laik iş ve meslek sahiplerini biraraya getirerek papa’ya vatikan dışında destek olacak varlıklı ve iyi eğitim görmüş elit bir kadroyu oluşturmak amacı ile kurulan bu örgüt günümüzde vatikan’da en etkili laik kurumdur.
papa olağanüstü bir kişidir - gizli bir örgüt olan opus dei’nin tüm üyeleri katolik meslek sahiplerinden oluşmaktadır. bunun yanında her ülkede de örgütten sorumlu bir kardinal bulunmaktadır. onlara göre papa’nın kimliği, kilise’nin de, papalık makamı’nın da üstündedir. papa, tanrı-krallığı’nın kutsal önderidir. böylesine yüce bir mertebeye erişebilen kişi de elbette olağanüstü bir kişidir. bu nedenle opus dei, böylesine olağanüstü bir kişi tarafından temsil edilen vatikan devleti’ni yüceltir ve kilise’yi ikinci planda görür.
dudak uçuklatan serveti var - 2.8 milyar dolar serveti, 15 üniversitesi, 97 teknik okulu, 36 ilköğretim okulu olan opus dei ile ilgili pekçok tartışma yaşanmış ve olumsuz görüşler dile getirilmiş buna rağmen örgüt herhangi bir açıklama yapmamıştır.

kuru kafa ve kemikler tarikatı
örgüte girmek kolay değil - kuru kafa ve kemikler tarikatı, yale’nin diğer gizli örgütleri (ferman ve anahtar, kitap ve yılan, kurt başı, eliyahu ve berzelius) arasında en eski ve en itibarlı olanıdır. bu üniversitenin son sınıf öğrencilerinden, her dönem sadece 15 kişi seçen bu örgüte girebiliyor.
hedef yeni dünya düzeni - en büyük hedefi, yeni dünya düzeni’nin gerçekleştirilmesidir. tarikata katılanlar, ‘yeni dünya düzeni’ ana hedefi esas alınarak eğitilirler. 1898 yılına kadar abd yönetimi üzerinde sadece kısmi bir etkisi olan kuru kafa ve kemik tarikatı, dünyanın en zengin ve en saygın insanlarını dünyanın en önemli mevkilerine yerleştirme çabası taşıdığı da belli çevrelerce söylenmektedir. yeni dünya düzeni’nin en önemli fikir merkezlerinden biri olan kuru kafa ve kemik tarikatı’nın, diğer masonik örgütlere nazaran abd’nin en etkin örgütü oldugu da biliniyor.

trilateral komisyon
1973'te david rockefeller, henry kissenger ve zbigniew brzezinski tarafından kurulmus gizli bir örgüttür.
tek dünya devleti kurulunca piramit birleşecek - brzezinski 1973-1976 arasında başkanlığını yapmıştır. tarikatın simgesi şu şekildedir: bir kürenin üç yanından üç üçgen uzayarak kürenin ortasında buluşurlar ama birleşmemişlerdir. bunları birleştirdiğiniz taktirde tek bir büyük üçgen meydana çıkar. her bir üçgen trilateralin üç bölgesini simgeler. üçgenler muhtemelen piramiti simgelemektedir. büyük üçgen de büyük piramittir. büyük piramitin birleşmemiş olması, tek dünya devletinin henüz kurulmamış olduğunu gösteriyor olabilir.

bohemian klübü
1872 de kurulmus bir örgüttür. abd’nin batı yakasındaki elitleri bu topluluğun üyesidir. cumhuriyetçi başkan ve başkan adaylarının tümü bu topluluğun üyesidir.
her eyalette tapınakları var - faliyetleri son derece gizli olan topluluğun özel vadisine giriş abd devlet guçleri tarafından engellenmektedir. merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. abd’nin hemen her eyaletinde tapınakları vardır. sembolleri baykuştur. ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir simge olarak baykuş motifi kullanılır.

kilit noktalardaki zengin üyeler - bohemian grove hem çok zengin hem de en kilit noktalardaki elitlerin oluşturduğu daha üst ve çok daha gizli bir seçkin kulübüdür. bine yakın abd eliti sürekli olarak hafta sonu california’da veya diğer eyaletlerdeki çiftiklerde toplanıp törenler yapıyorlar ve gizli ritüeller uygulanıyor.

ku klux klan
aşırı şiddet uygulamasıyla bilinen, beyazların üstün olduğunu savunan ırkçı bir örgüt. 4 milyon üyesi olduğu sanılmaktadır.

bilderberg grubu
dünya politikasının ve finansının kaymak tabakasının yaptığı resmi olmayan gizli toplantılar bu grubun görünebilen tek faaliyetidir. kapalı kapılar arkasında dünya geleceğini yönlendirmek için kararlar almakta ve stratejileri tartışmaktadırlar.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...