3

70 000 dolara kiralık ülke

avrupa'nın en küçük ülkesi liechtenstein artık gecesi 70 000 dolara kiralanabiliyor.aynı ülkede faaliyet gösteren xnet ve airbnb şirketleri tarafından geliştirilen hizmet zenginlere bir ya da birkaç günlüğüne bir ülkenin sahibi olmayı vaat ediyor.

70 000 dolara ülkeyi kiralayan kişiye kendi para birimi ve sokak levhalarını kullanma imkanı veriliyor. ülkeyi kiralayan kişi ülkeye vardığında kendisine sembolik şehir anahtarı veriliyor ülkenin presni hans adam ıı tarafından veriliyor. bu aşamadan sonra snowboard'tan fayton yolculuğuna ülkedeki tüm aktiviteler yapılabiliyor.

guardian'ın haberine göre tüm bu imkanlara rağmen ülkeyi henüz kiralayan çıkmadı. bir çiftin balayında ülkeyi kiralamaya çok yaklaştığı ancak evliliğin iptal olmasıyla anlaşmanın gerçekleşmediği belirtildi.

bu tip uygulamalar ise yeni değil. daha önce avusturya ve isviçre'de 60 000 dolara bir köyü kiralamak mümkündü. ancak ilk kez bir ülke kiralanabiliyor
 • 0
  bizanskurdu 2 ay önce
  adamlar dertsizlikten nelerle uğraşıyorlar
  0
  altaydangelenbarbar 2 ay önce
  bence çok dertleri varki ülkeyi kiralayarak ülkeye para kazandırmaya çalışıyorlar :d
dün dün
 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  420 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.   ilgili bölüm;

  kara delik