3
öğretmenlerin bir yanlışı.
ılkokula giderken öğretmenimiz bize 'zihinden problem çözme' isimli bir olay anlattı... ilgimi cidden çekmişti ve bunda başarılıydım. ortaokulda soruyu tam hatırlamıyorum ama söyle anlatayım...

"bir mağaza fiyati 100 lira olan bir şeye %220 indirim yapar. bunu sonucunda fiyat ne kadar olur?" bende problemi zihinde çözüp cevabını "40" yapmıştım. bu cevap hatalı olabilir ama orada verdiğim cevap doğruydu...

bir kaç hafta sonra sonuçlar açıklanırken hoca bu sorudan dolayi kopya çekenler arasında benide kaldırdı. hatta "6-b sınıfından kopya cekmissiniz özellikle alper senin ismini söylediler" demişti. ulan beynimden vurulmuşa döndüm. daha 6-b nerede onu bilmiyordum ben... o hoca yüzünden tüm matematik hayatım boku sardı.
 • 1
  serhatcakmak 1 yıl önce
  aslın da bende sayısalı çok severim fakat maalesef bitirdiler zevkimi, gerçekten sayısala da sözele de kafam iyi basar, ilk okuldayım haliyle 4 işlem öğretiyorlardı, biz de daha o zamanlar ilk okuldayız hoca işte oyun oynayalım dedi bizde kabul ettik falan oyun şu ; öğretmen her hangi birisini ilk olarak seçecekti o da seçtiği arkadaşına çarpım tablosu soracaktı, her neyse başladı bizimkiler oynamaya sıra bana geldi bende biliyorum ama yani ne derece işte o zamanlar iyi değildim. her neyse sordu arkadaş bana bilemedim ben sonra hoca alay etti biraz bende duygusalımdır, morelim falan bozulur ağlama derecesine gelirim o şekilde oldum ve resmen matematik düşmanım gibi oldu fakat kendimi toparladım hele şükür, temelde yine sıkıntılar var o hocadan kaynaklı ama elimizden geldiğince yinede öğreniyoruz, araştırıyoruz.
  1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  atanamayan onlarca öğretmen inşaatta ölürken... bu tip duygusuz ve bilgisiz cahil kişilerin öğretmen olmasi çok koyuyor.
  0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  kesinlikle katılıyorum ve ben şunu belirtmek isterim ki bende bir öğretmenin oğluyum, annem mesela ciddiyim o kadar iyi bir öğretmenmiş ki, asla hiç bir öğrencisine kızmaz, dövmezmiş. annemin sınıf geçirme olayı şu şekildeymiş, kimseyi asla sınıfta bırakmazmış asla, ve o kaldığı dersten her şeyi öğretirmiş öyle geçirirmiş.

  mesela bir dersi örnek vereyim biyoloji, canlıların sınıflandırmasından kaldı çocuk o çocuğu sınıfta bırakmazmış, geçirirmiş ama o çocuk ileride anneme sırf küfür etmesin, laf etmesin diye öğretirmişte.
 • 0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  öğretmenlerin en büyük yanlışı: öğretmemesi
  1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  senden fantazik bir yorum bekliyordum açıkçası
 • 0
  magic 1 yıl önce
  şu kast sistemi değişirse eğitimimizin güzelleşeceğine inanıyorum


 • karışık

  Karışık

  41 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...