zamanın jojukları (2000's)

  8
  constantine 29.3.2018 15:01
  tamam anlamıyla,kendini oyunda zanneden çocuklardır. gelecekte ne olacağı hakkında fikirleri yoktur. ve hayatın zorluğu hakkında fikir sahibi değillerdir. özellikle internetin etkisiyle daha da şekillenmiş hayal dünyaları vardır.

  örnek; - büyüyünce ne olacaksın?
  - yutubıy olucam. çok zengin oyup kendime 2018 hennessey venom gt alıcam.

  höh ebesinin... neyse.

  nerden biliyon la bu arabanın ismini tam yazmayı.
 • 0
  oneblood 29.3.2018 17:41
  kim buldu lan bu kendinden akıllı cihazları :(
 • 0
  bachmanity 1.4.2018 17:56
  dünyayı her gün baktıkları sanal ekranlardan ibaret sanan, youtube ve oyun dışında başka bir şey bilmeyen çocuklardır maalesef. sokakta oynamak yerine minecraft oynarlar. belkide oyunların onlara tek katkısı biraz ingilizce öğretmek ve hayal dünyalarını geliştirmektir.
 • 1
  ok1 1.4.2018 19:10
  kaç doğumlusun bilmiyorum ama bizim hayatımız sizlerden daha zorlu geçiyor gözlerinin içine kadar gülen gözlerimiz yok sabahın karanlığında evden çıkıp gecenin karanlığında giriyoruz eğitim adı altında köleleştiriliyoruz ödevler,dersler, projeler küçük bedenlerden büyük şeyler bekliyorlar kurtuluşu ölümde bulan çocuklar yetişiyor sevgili olmayı bir bok sanıyoruz her önüne gelen eli yüzü düzgün insanı yanımızda istiyoruz karaktere bakmak son planda
  0
  constantine 1.4.2018 19:17
  bu nacizane yorumun için çok teşekkür ederim. lakin olayı her ne kadar parodisel olarak eleştirsemde sorunu sizde değil yeni düzende buluyorum. özellikle türkiye'de. sürekli değişen eğitim sistemi, medyanın özendirdiği olumsuz şeyler ve benzeri olaylar. ama sen gördüğüm farklı çocuklardansın. sana son olarak tavsiye verip yanıtımı bitireyim. her ne olmak istiyorsan amacına giden yolda ol ve kimsenin adamı olma. vücuduna ve psikolojine zarar veren şeylerden veya kişilerden uzak dur. ve kendine iyi bak.