8

zamanın jojukları (2000's)

tamam anlamıyla,kendini oyunda zanneden çocuklardır. gelecekte ne olacağı hakkında fikirleri yoktur. ve hayatın zorluğu hakkında fikir sahibi değillerdir. özellikle internetin etkisiyle daha da şekillenmiş hayal dünyaları vardır.

örnek; - büyüyünce ne olacaksın?
- yutubıy olucam. çok zengin oyup kendime 2018 hennessey venom gt alıcam.

höh ebesinin... neyse.

nerden biliyon la bu arabanın ismini tam yazmayı.
 • 0
  oneblood 1 yıl önce
  kim buldu lan bu kendinden akıllı cihazları :(
 • 0
  bachmanity 1 yıl önce
  dünyayı her gün baktıkları sanal ekranlardan ibaret sanan, youtube ve oyun dışında başka bir şey bilmeyen çocuklardır maalesef. sokakta oynamak yerine minecraft oynarlar. belkide oyunların onlara tek katkısı biraz ingilizce öğretmek ve hayal dünyalarını geliştirmektir.
 • 1
  ok1 1 yıl önce
  kaç doğumlusun bilmiyorum ama bizim hayatımız sizlerden daha zorlu geçiyor gözlerinin içine kadar gülen gözlerimiz yok sabahın karanlığında evden çıkıp gecenin karanlığında giriyoruz eğitim adı altında köleleştiriliyoruz ödevler,dersler, projeler küçük bedenlerden büyük şeyler bekliyorlar kurtuluşu ölümde bulan çocuklar yetişiyor sevgili olmayı bir bok sanıyoruz her önüne gelen eli yüzü düzgün insanı yanımızda istiyoruz karaktere bakmak son planda
  0
  constantine 1 yıl önce
  bu nacizane yorumun için çok teşekkür ederim. lakin olayı her ne kadar parodisel olarak eleştirsemde sorunu sizde değil yeni düzende buluyorum. özellikle türkiye'de. sürekli değişen eğitim sistemi, medyanın özendirdiği olumsuz şeyler ve benzeri olaylar. ama sen gördüğüm farklı çocuklardansın. sana son olarak tavsiye verip yanıtımı bitireyim. her ne olmak istiyorsan amacına giden yolda ol ve kimsenin adamı olma. vücuduna ve psikolojine zarar veren şeylerden veya kişilerden uzak dur. ve kendine iyi bak.
 • derin düşünce

  eleştirel bir fikrin varsa, yeni bir teori ürettiysen, kayda değer planların varsa, insanlara bir gerçeği göstermek istiyorsan veya düşünceni akım haline getirip kendine yeni nökerler kazanmak istiyorsan, derin düşünce bölümü emrine amade.

  427 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  roxic7
  ersals

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • görünürde bir kural yok. fakat gizli saklı bir kaç kural var. onları ihlal etme. düşün bakalım, sence hangileridir?