15

her şeyin üst üste gelmesi

güçlü insanı sarsan ama yıkamayan, güçsüzü ise sarstıktan sonra yıkıp yerle bir eden olaylar silsilesi.

zincirleme kaza gibidir. temkinli olursanız erkenden teşhisi koyup psikolojik kaza yapabileceğinizi ön görmeniz gerekmektedir. nereden mi biliyorum? ben böylr yapamadım çünkü.
 • 0
  fuckultyoflav 21 gün önce
  bu baya eğlenceli bir şey değil mi ya. hayata ekşın katıyorlar ben seviyorum
  0
  furis 21 gün önce
  ama zehir ediyor sonradan.
 • 0
  altaydangelenbarbar 21 gün önce
  ancak hırslı ve beli bükülmeyen idelleri olan insanların üstesinden gelbileceği bir durumdur aksi takdirde o yükler dahada üst üste katlanır biryerden sonra belin kırılır aman ha kendinizi geliştirin önceliklerinizi önemli işlerinizi ertelemeyin benden uyarması
 • 0
  serhatcakmak 21 gün önce
  hayatın sizi bambaşka yerlere götürdüğü korkutucu, belkide ürkütücü fakat dönüm noktasıdır.
 • 0
  mavi_var 21 gün önce
  herşey üst üste geliyor
 • 0
  helianthus 21 gün önce
  en kötüsü de kötü olduğunu düşündüğün bir noktada yavaş yavaş kendini iyi olabileceğin fikrine alıştırırken daha kötü bir şey olur. bunu asla engelleyemezsin.bazen bazı şeyler sadece olur.
 • 0
  berkay583 17 gün önce
  beynin allak bullak olması karar veremez hale gelmek umudu yitirmek,
  0
  furis 17 gün önce
  berkay kardeş sen buralara gelir miydin?
  0
  berkay583 17 gün önce
  dolana dolana geldik :)
 • 0
  mataramasuko 7 gün önce
  mutluluklar üst üste gelmiyo hic
  0
  furis 7 gün önce
  gelmez. o filmlerde olur sadece.
  0
  mataramasuko 7 gün önce
  :(
  0
  furis 7 gün önce
  hayatımız film olmuş desene...
 • 0
  leopoldiye 7 gün önce
  en sonunda şu an modunda da olduğum üzere kapanır bir köşeye içine ağlarsın.
  1
  furis 7 gün önce
  o kadar da melankoli olmamalı ya. geçmiş olsun.
  0
  leopoldiye 6 gün önce
  olur olur bal gibi olur
  1
  furis 6 gün önce
  hadi yanına kaymak.
  0
  leopoldiye 6 gün önce
  baklava
  0
  furis 6 gün önce
  künefe diyorum...
  0
  leopoldiye 6 gün önce
  tel kadayıf diyorum
 • 0
  helianthus 7 gün önce
  sanırım o benim uğruna 5 ay uğraştığım 3 sınav 4 mülakatına girdiğim işin maaşı asgari ücretten hallice çıktı üstelik istanbuldaydı bu krizde o paraya ev açılamaz dedim gidemedim. yüksek lisans yapıyorum bir sene uğraştım tezi yazmak için tam hocaya gönderip savunmaya girerim derken tez danışmanımın doğum izninde olduğunu öğrendim, bu arada boş durmayım üç beş kuruş kazanayım dedim iş başvuruları yaptım lise mezunu ofis elemanı arayan yerler bile üzülerek belirtiyoruz diye başlayan mailleri tarafıma inci gibi dizdiler. en iyi arkadaşım tüm bu süreçler boyunca kendi mutsuzluğunun acısını benden çıkarırken en son ee yeter lan deyip onu da hayatımdan çıkardım. son çare yurt dışına giderim diye düşünüp projelere başvurdum proje maili spam kutumda kayıplara karıştığından onu da görüp zamanında evrak teslimi yapamadım. bari yurt dışına doktoraya gideyim dedim euro arşa yükseldi. buna ek olarak abim işten atıldı. hayatımın lanetlendiğini düşünüyorum. sanki yukarıda bir güç ciddi ciddi belamı vermek için uğraşıyor. geceleri kalbim sıkışıyor, uykuya dalarken bile korkuyorum. sanki geleceğim eriyip yok olmuş bir daha bu hayatta benden bir bok olmayacakmış gibi hissediyorum. var mı bunları yaşayan başkaları.
  1
  furis 7 gün önce
  helianthus soluksuz şekilde okudum. evet yaşadıkların zor fakat bunu direk yaratıcıya yüklemek yaratıcıyı suçlamak pekte doğru değil. sistem öyle absürt işliyor ki bazen senin yaşadıklarını en güzel hayatı yaşayan bir insan iki katını yaşayıp çökebiliyor. buradan ne kadar yardımcı olabiliriz o da muamma fakat pes etme demekle yetinebilirim. sabır her şeyin ilacıdır. bizde milyonluk borç ile karşı karşıyayız ama dua ve sabretmekten başka hiç bir şeyimiz maalesef ki yok. geçmiş olsun, geçecektir inşallah.
  0
  helianthus 7 gün önce
  işte öyle garip bir ülke oldu ki burası en azından ben böyle değilim, şöyle değilim diye daha kötülere bakıp kendimizi avutur olduk. zaten sabredebilmemizin tek motivasyonu da bir gün geçeceğine olan inancımız. teşekkürler desteğiniz için
  0
  furis 7 gün önce
  klişe ama öyle. geçmeyen bir şey yok ki. 30 yıl sürse 32. yılın sonunda elbet geçer mesela. kalıcı değil hiç bir şey. sabredelim.

 • psikoloji

  bu konuda bilgilerinizi ya da deneyimlerinizi paylasabilir, ayni zamanda sorular sorabilirsiniz.

  18 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  medusaa

 • konunun disina cikilmamasi

  +18 icerik gerekmedikce paylasilmamasi

  hakaret iceren sozcukler kullanilmamasi