9

ölmek istediniz mi?

 • 1
  illedeo 9 gün önce
  ergenken istiyordum
  0
  kayipunicorn 9 gün önce
  :)
 • 0
  horseman 9 gün önce
  çok uykusuz olduğum zamanlar uyurken ölmek isterim
 • 1
  harleyyguinn 9 gün önce
  annem üzülür..
 • 0
  ciddiyetsiz 9 gün önce
  hayır
 • 1
  edige 9 gün önce
  ölmeyi degil de doğmamış olmayı çok istedim
  0
  kayipunicorn 8 gün önce
  ❤️
 • 0
  shewolf 8 gün önce
  hayat bizi olmek ve yasamak arasinda buyuk bir çelişki ile sinarken. ölmeyi istemek veya dusunmek sadece bir tesellidir
  1
  kayipunicorn 8 gün önce
  neden yaşayasın ki
 • 2
  therosa 8 gün önce
  daha çeyrek asrın yarısını geçeli çok da olmayan bir tabiri caizse 'ergen' olarak söyleyebilirim ki,
  düşüp kalktıkça ölmeyi istemeyi geç, ağlamayı istemiyorsun. büyüdükçe küçükken aşılmaz sandığın minik tümsekleri o kadar kolay aşıyorsun ki. yani bende öyle oldu.
  ''benim için ölür müsün? pekala, bu kolay bir soruydu; benim için yaşar mısın?''
  0
  kayipunicorn 8 gün önce
  sadece ergenler mi ölmek ister :)
  0
  therosa 8 gün önce
  bunu demeye çalışmadım, sadece bazı şeyleri anlamış olsam da ergen olduğumu belirtmek istedim, sadece ergenler ölmek istemez ama sadece ergenler yaşamak ister de diyemeyiz. bunun yaşla bir alakası yoktur, asıl önemlisi sizin konu hakkında düşünce/fikirlerinizdir ve ben kendi düşüncemi belirttim.
  0
  kayipunicorn 7 gün önce
  düşüncelerine saygım sonsuz lakin;
  ergenlik denilen dönem, bizim kendi benliğimizin ve kendi düşüncelerimizin oluştuğu dönemdir. bu dönemde genç bireyler kendisinin bir insan olduğunu anlar ve kendi düşüncelerini geliştirmeye ve çocukluğumuzun aksine sordukları sorulara aldığı yanıtları direkt kabul etmek yerine sorgular ve kendine ait bir düşünce geliştirir. bu dönemde kendi düşünceleri olduğunu, kendisinin de bir birey olduğunu ailesine ve çevresine kanıtlamaya çalışır.
  ergenliği kişilerin bunalımlara girdiği ve ölmek istediği bir dönem olarak nitelendiren veya herhangi bir, kendilerine saçma gelen, hareketleri "ergen" diye nitelendiren ve durumu bu şekilde normalleştiren (ve senin gibi bu normal gelen tanıya, kendisinin de bu tanıya inandığını belirttiği cümlelerle, destek olan) insanların yaptıkları yorumları doğru bulmuyorum.
  insanın olgunlaştıkça yeni şeyler fark etmesi ve kendini geliştirmesi çok güzel. benim anlamadığım neden insanların yaşamaya devam etmek istedikleri.
  0
  therosa 7 gün önce
  benim ergen olduğumu belirterek demek istediğim şey abuk sabuk hareketlerim var çünkü ben bir ergenim böyle de şöyle de şeklinde değil. ben aslında insanların ergen diye hitap ettikleri yaşın, bir şeyleri anlamak için herhangi ters tepen bir sebep olmadığını belirtmek istedim. herkesin durup, yorulup ölmek istediği zamanlar oluyor elbet. bana göre, yaşamak ölüme göre daha cesaret isteyen bir eylem. insanların neden yaşamaya devam etmek istediklerini ben de anlamıyorum. ama yaşamak istemek ile yaşamaya devam etmek istemeleri bence aynı şey değil. bazı şeyleri bile bile yaparız ya, misal bir korku filmine gireriz lakin korkacağımızı biliyoruzdur. insanlar ölmek isteyeceklerini bile bile yaşamaya devam etmek istiyor. çünkü nefes aldıkları müddetçe bir amaçları var.
 • 1
  erlikbey 8 gün önce
  ölüm ölüm dediğin nedir ki puiv? ben senin için yaşamayı göze almışım.
 • 1
  hedap 7 gün önce
  hangi tohum çatlamayi istemez ki?
  0
  kayipunicorn 7 gün önce
  <3
 • 0
  buyukanne 4 gün önce
  elbet birgün gelecek olan bir şey bu istesekte istemesekte...
 • 0
  mecnun58 4 gün önce
  her gün yeni den ölmeyi istiyorum çünkü bıktım her gün ölmekten
 • 1
  cagrialaf 23 saat önce
  ölmeyi her gün düşünmüyorum diyen insan gitsin masal kitaplarına girsin her insanın içerisinde vardır oyunu bitirme iç güdüsü. sadece esc ye basmaktan daha zor
 • 0
  onlycat 22 saat önce
  depresyon ve anksiyetem var. sık sık kendimi intihar düşünceleri içinde buluyorum. ilaç tedavisini yarım bıraktım psikoterapiyeyse nadiren gidiyorum ama benim her koşulda arkamda duracak, tek varlığım olan ve kardeşimle benden başka bir şeyi olmayan annem sayesinde tutunuyorum hayata. zorlandığım zamanlarda oluyor ama kafamı dağıtmaya çalışıyorum. ne zamana kadar bu böyle gidecek bilmiyorum ama çabalıyorum en azından dahada artarsa tekrar ilaç tedavisine başlarım. çünkü bu bir hastalıksa bunun karşısında pes etmek istemiyorum. iyi hissedebilmek, gülümseyebilmek normal yaşantıma dönebilmek istiyorum. evet zihnim ölüm fikrine aşık ama bu zihnimin kusursuz olduğu ve her dediğini yapmam gerektiğini anlamına gelmiyor. öyle işte azcık içimi döktüm .d
8 saat önce