tahammülsüzlük

  7
  kamesrep 12.4.2018 06:59
  ülkece hemfikir olduğumuz tek konu olabilir bu. kendimizden farklı olana katlanamıyoruz. sosyal medyada çok olur mesela: xyz gibi düşünenleri siliyorum, şöyle diyenler varsa sayfamı terk etsin (sayfa evet afsgh) görmeye bile tahammül yok. kendimize sosyal medyada kendimiz gibi düşünen bir çevre oluşturuyoruz, böyle klan gibi bir yerde yaşıyoruz. burda bile (bile diyorum çünkü az çok okur yazar, eğitimli bir kitle bekliyorum nedense) bir konuda aksi düşüneni linç etmekten, hakaret etmekten kendimizi alamıyoruz. neden yapıyoruz bunu ulan? hepimiz demokrasiye inanmıyor muyuz? demokrasiye "ya sev ya terk et" dahil midir? farklı bir fikri anlamaya çalışmaktan, en azından dinlemekten neden bu kadar korkuyoruz?
  en tiksindiğim insan tipi bunu yapanlar olabilir. bazen ben de bu bataklığa düşüyor olabilirim hatta. ve evet bu durumu anlamaya çalışıyorum şu an. anlatın abi neden?
 • 0
  ok1 12.4.2018 07:26
  evet insanları anlamakta güçlük çekiyorum sen o taraftasın diye herkes o tarafta olcak diye bir şey yok herkesin kendi doğruları vardır kendine göre haklı sebepleri vardır senin olduğu gibi ama bazı insanlarda her şeyin en doğrusunu kendisinin yaptığını düşünüyor bu yüzden de herkes o tarafta olmalı bence şöyle düşünülmeli aynı olaylar karşısında bile insanlar farklı düşüncelere sahip olabiliyor her şeyden önce saygı önemli çok okumuş cahiller gördük
  0
  kamesrep 12.4.2018 07:44
  konuşurken hepimiz böyleyiz de pratikte yok malesef.
 • 0
  usenendeli 12.4.2018 08:16
  herşeyden önce bir insanın düşünmesi lazım. düşünme yetisini kaybetmiş, herşeye körü körüne inanan, araştırmayan, sorgulamayan bir insana tahammül edemiyorum. bu yüzden cepheler oluşmakta. anlaşamıyoruz. herkes benimle aynı düşünmek zorunda değil ama bariz doğru bir şeyi de kabul etmemek ne bileyim. :/
  0
  kamesrep 12.4.2018 08:21
  öyleyse şöyle; bir şeye körü körüne inanan insanla aynı şeye düşünerek inanan insanı aynı kefeye koyuyoruz. aynı muameleyi yapıyoruz.
 • 0
  starkgillerinlyanna 13.4.2018 14:17
  kime neden tahammül edeyim? kendimi bildim bileli herkese ve her şeye tahammül ettim de ne oldu? etmiyorum mk.
  0
  kamesrep 13.4.2018 18:45
  tahammül etmeyip ne yapıyorsun?
 • 0
  leopoldiye 14.4.2018 23:56
  bazı insanları tanıdıktan sonra gerçekleşen üzücü bir durum.
 • benim düşüncem

  Puiv kuralları geçerlidir özgür bir bölüm olduğu için küfür ve hakaret dışında başlık silme yoktur.