ekrem imamoğlu'nun danışmanlarına tavsiyeler

  7
  gregoris 24.5.2019 21:32 ~ 25.5.2019 03:54
  bu başlık altında istanbul büyükşehir belediyesi'nin seçilmiş başkanı ve millet ittifakı istanbul büyükşehir belediyesi başkan adayı sayın ekrem imamoğlu'na ve danışmanlarına tavsiyelerinizi yazabilirsiniz. sosyal medyayı yakından takip ettiklerini bildiğim için bu tavsiyelerin onlara ulaşacağını düşünüyorum.

  ben de şimdilik önemli gördüğüm iki konuda tavsiyelerimi buraya bırakacağım. umuyorum ki her şey çok güzel olacak.

  1-) dil sertleştirilmemeli, yumuşak tavır korunmalı.

  31 mart'a kadar olan süreçte sayın imamoğlu'nun kullanmış olduğu dil ve üslup çok yerinde ve dozundaydı. bu dil cumhuriyet halk partisi'ni "öcü" olarak gören halkın bir kesiminin bile kazanılmasını sağlayan bir dildi. bu dil kullanılmaya devam edilmek isteniyor fakat gördüğüm kadarıyla zaman zaman -karşı mahallenin iddialarının haddini çok aşmasından dolayı- bu dil sertleşiyor ve o kesimi aslına geri döndürüyor. karşı mahallenin ipe sapa gelmez, kargaları bile güldürecek olan, bu iddialarının asıl sebebi de zaten tam olarak bu. ekrem bey çok zeki bir insan, çok hazırcevap bir insan. bu iddiaların bir doz aşağısında iddialar 31 mart sürecinde de ortaya atılıyordu, kimseyi kırmadan incitmeden yanıtlayıp yapıcı bir tavır ortaya koyuyordu. (özellikle turgay güler ile olan programı bu yüzden kendisine seçimi kazandıran programdır.) bu tavrı sürdürmeli, dilini sertleştirmemeli. bu çok önemli.

  2-) muhalefete yakın kanalların davetleri kibarca reddedilmeli.

  31 mart sürecinde ekrem bey birçok konuda halk nezdinde mağdur konuma düşürüldü. akpli seçmenler bile "yahu ne yaptı bu adam bu kadar zor duruma düşürülmeye çalışılacak?" diye düşünmeye başladı. gördüğüm kadarıyla bu algının oluşmasında ekrem bey'in katılmış olduğu iki program önemli rol oynadı.

  bunlardan ilki buket aydın'ın moderatörlüğünde cnn turk'te gerçekleştirilen programdı. ekrem bey sorulan her türlü soruya en samimi haliyle ve hiç sinirlenmeden tane tane ve zekice yanıtlar verdi. bu sorular sayın cumhurbaskanına veyahut cumhur ittifakı istanbul büyükşehir belediyesi başkan adayı binali yıldırım'a sorulamayacak düzeyde "okkalı" sorulardı. sorular devam ediyordu ki program kesildi. çünkü sayın cumhurbaşkanı konuşuyordu. onun konuşması bittikten sonra yayın devam etti fakat bu olay ve buket aydın'ın sormuş olduğu bu okkalı sorulara aldığı yanıtlar imamoğlu'nun puanını arttırıyordu.

  ikinci önemli yayın ise turgay güler'in sunduğu ülke tv'de gerçekleştirilen programdı. turgay güler buket aydın'dan da ileri giderek bu "okkalı" soruların yanı sıra sayın imamoğlu'na hakarete varacak sözler de söylemiş ve imamoğlu yine bunları sakin bir dille zekice savurmuştu. bu yayının sonunda da ekrem imamoğlu puanını arttıran taraf olmuştu.

  gelinen noktada dün sozcu tv'de uğur dündar'ın sunduğu halk arenası programı yapıldı. program baştan sona körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde geçti ve inanın sayın imamoğlu'na hiçbir fayda sağlamadı. aksine o yayını izleyen bir akp seçmeni vardı ise muhtemelen programda partisinin düşürüldüğü duruma bozularak psikolojik olarak o tarafa daha sıkı sıkıya sarılacaktır. bu böyle bir seçimde bir adayın en istemediği şeydir. ben böyle düşünüyorum ve danışmanlarından, sayın imamoğlu'na lütfen bir daha böyle bir programa çıkmaması yönünde tavsiyelerini iletmelerini istiyorum. mümkünse havuz medyasında yayınlanan her programa çıksın. sakin dili ve kıvrak zekasıyla farkı gitgide açacaktır. ancak halk arenası gibi yayınlar puan kaybettiriyor.


 • 1
  alicoyum 24.5.2019 21:50
  olabilecek tüm seçim hilelerine kafa yoracak bir ar-ge ekibi kurun. bunu yaparsanız zaten kazanırsınız.
 • 1
  bizanskurdu 24.5.2019 21:52
  her gün bir yerlere çıkması bence büyük hata. zaten şu anda galip durumda. ben daha ekrem'e verecekken bu seçimde binali'ye dönen 1 kişi bile görmedim.
 • 0
  mastergamer 25.5.2019 00:21
  birkaç yerde daha namaz kılarken görünün. maalesef gerçekten işe yarıyor.
 • genel

  Birden fazla bölüme uyan, bölüme koyulmasına gerek olmayan ve genel sohbetlerinizi açabileceğiniz bölümdür.
 • kurallar:

  • puiv üyelerine ve şahsa yönelik küfürler yasaktır. 
  • puiv kurallarına uyulmalıdır. 
  • başlıklar mümkün olduğunca spesifik bölümlere açılmalıdır.