14

tek çocuk yapmak sizce mantıklı mı?

kardeşsiz büyüyenler varsa özellikle bu duruma nasıl baktıklarını bilmek isterim.
 • 2
  nusret 9 ay önce
  duruma göre hiç yapmamak da mantıklı olabilir. sonra köylü çomarlar, bir ot için birbirini vuruyor. onları da birileri yaptı attı sokağa.
 • 2
  altaydangelenbarbar 9 ay önce ~ 9 ay önce
  şu an ki hayatınız dan memnun musunuz memnunsanız yapın ama değilseniz bu işten kazanacağınız tek şey sadece birden fazla insanın bedduasını kazanmak olur o kadar diyeceğim şu ki yeni dünya düzeninde fakirin çocuğu da fakir olur yapacak bir şey yok dünyaya bir katkısı olmayan insanlar sadece birden fazla çocuk yapıp kendilerini bu dünyaya kendilerinden bir şey bırakarak belki düzen değişir diye avutmaya çalışırlar çocukları doğar ama onlarda fakirdir ve öyle devam edeceklerdir onlarda çocuk yapar onların çocuğu da çocuk yapar ama hiç bir şey değişmez sadece kendilerini belki diye avuturlar bu böyle bir döngüdür zenginlerde bu sırada onların sırtında para yemeye devam eder konu daha genişletilebilir ama ben kısa kesiyim diyorum çünkü kimsenin hayatında bir şeyi değiştirmeyecek bu yazı herkes yine bildiği yoldan gidecek ve döngü böylece sürüp gidecek :d
  0
  tesla52 9 ay önce
  ben her zaman söylemişimdir ıq su ortalamanın altında olan herkesi kısırlaştıralım olsun bitsin, kaynaklarda sınırlı zaten, çoğunluk acı çekeceğine, herkes mutlu mesut yaşasın.
 • 1
  nuvit 9 ay önce
  bu ülkede çocuk yapmak mantıklı mı önce onu cevaplamak lazım
 • 0
  gokkusaklikus 9 ay önce
  bunları kardeşi olan biri olarak söylüyorum, bazen hatta çoğunlukla tek çocuk olmayı istesem de bu iyilik mı kötülük mu olur hiç bilemeyecegim. tamam hep seninle ilgilenirler verilen parayı paylaşmak zorunda kalmazsin ya da eskileri giymek yerine yenisini alırsın, ilk telefonun abinin ablanın olmaz gösterilen bütün ilgi sadece sanadır. ama anne anne baba da babadir. kardeşinle kardeşsindir ama bunun yanında arkadassindir da anlatabildim mi? çünkü ben kardeşimle kavga etmeyi bazen bakkal kavgası yapmayı da seviyorum. hani alınan bişi vardır ve paylaştığında tadı damağında kalır ya, çok güzel bence.
 • 1
  cyber41 9 ay önce
  tek çocuk ile ilgili yedinci hayat filmi var izleyebilirsiniz :) bence tek çocuk çok mantıklı değil eğer sağlık sorunları felan yoksa 2-3 ideal bence
 • 1
  hedap 9 ay önce
  aslında çok mantıklı. hatta düzenli bir dünya için tek çocuk şart. bir insan ne kadar küçük yaştan itibaren tek başına bir yaşam mücadelesi içine girmeye alışırsa ileride de o kadar rahat eder.
  yardımseverlik içeren kardeşlik bağları insanların gelişimini engelleyen en önemli faktör.
  birini her hangi başarısızlıktan veya yanlıştan alıkoymak (ki bu en genel geçer kardeşlik gereğidir) ona yapılmış bir kötülüktür aslında.
  tek başına ayakta durabilmeyi öğrenen insan, daha iyi bir dünya için gereken değişimin kendinden başlaması gerektiğini bilir. bu vesileyle kendilerini birey olarak geliştiren insanların oluşturduğu toplumlar da her zaman daha fazla gelişir.
  özellikle sürü psikolojisi ile yaşayan kürt halkının, arap halkının yaşadığı ortadoğu çöplüğünun bu kadar leş çekilmez ve insanlıktan nasibini almamış bir halde olmasının nedeni de hep çok çocuklu aileler olmasından kaynaklanıyor.
  çocuk çoğaldıkça cehalet çoğalıyor.
  2
  hasyazar 9 ay önce
  anne baba öldüğünde insan bir kardeş arar diye tahmin ediyorum. arkadaş, kuzen vs. kendi canın gibi olmuyor be.
 • 2
  onurkartalov 9 ay önce
  ekşideki her başlığı buraya taşımak zorunda mı hissediyorsunuz?
 • 0
  emosh 9 ay önce
  mantıklı daha iyi imkanlar sağlıyorsun sonuç olarak
 • 0
  hakantmr 9 ay önce
  32 yaşına geldiğinde evlenmeyi düşünen birisi için ideal. zaten tek cocuk yapmak isteyen birininde cok erken evlenmesi biraz mantık dışı bence.
 • 0
  eaalmlr 9 ay önce
  aslında kurduğun bağa bağlıdır. bir kardeşle büyümek de bazen tek çocuk olmak istemeyi sağlayabilir.
 • 0
  turbo 9 ay önce
  mantıklı fakat duygusal yönden yanlış, her çocuğun en az 1 kardeşi olmalı
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  45 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.