• 1
  magic 1 yıl önce
  çok iyi kürtler de var
  1
  nikotesla 1 yıl önce
  iyi olanların hepsi asimile.
  0
  magic 1 yıl önce
  iyi olanlar zeki, kötüleri aptal doğuda devlet kurabileceklerini saniyorlar
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  demek ki k*rtlerin büyük çoğunluğu aptal. çünkü sorun ırkta. bunu kabul etmemenin tek sebebi, çevrendeki oluşan algıdan dolayı. içinin sesini dinlediğinde sen de gerçekleri anlayacaksın. çevredeki algıyı unut ve yüreğinin sesini dinle.
  1
  magic 1 yıl önce
  en yakin arkadasim kürt vatanina duskun. iki enistem kürt karsilarinda pkk de gotunu sikerler. algiyla alakasi yok bu isin kurtlerde vatanina duskun de çok var
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  tamam işte ben ne diyorum, onlar asimile oldular. aile içinde krtçe konuşup, her yerde k*rtçe k*rtçe diye bağırıp da pkkya karşı olan 1 tane bile krt yok ülkede.
  1
  magic 1 yıl önce
  kürtçe konuşsun vatanini sevdikten sonra ne önemi var
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  en son yazdığımı tekrar oku.
  0
  magic 1 yıl önce
  devletin suçu. lobicilik 0. biraz gidip anlatilsa bu oyunlar onlar da anlar işin aslını
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  açılım ile ne akil insanlar toplandı da doğuda gezdiler, anlattılar, 10 yıl boyunca k*rt resmen türkten üstün hale geldi, artık türk açılımı istiyoruz diye bağırmaya başlamıştık. peki her şeyin sonucunda ne oldu ? pkk güçlendi, şehre sızdı ve güneydoğuda hdp full çekti. barajı aşamayan parti %10u geçti. devlet utanmasa devletin adını değiştirecekti o açılım denen süreçte. ne demiştim az önce ? sorun insanlarda değil, ırkta !
  1
  magic 1 yıl önce
  irk milyonlarca kişi fabrika mi bu hepsi ayni olsun
  0
  zenith 1 yıl önce
  magic ellerim yoruldu arkadaşa anlatıcam diye boşver huylu huyundan vaz geçmez
  0
  nikotesla 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ya karşı taraf haklıysa diye hiç düşündünüz mü ? çünkü ben yıllar önce karşı taraftan gelen birisiyim.
  0
  zenith 1 yıl önce
  olaylara genelde objektif bakan bir insanım kendime göre kim haklıysa ordayımdır belkide sadece sen neden bu insanlar bu şekilde düşünüyor diyebilirsin hem ülkücü olup hem faşist olup hem atatürk ü sevemezsin en kısa örneği mesela
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  zaten 3'ü birden değilim fakat bahsettiğin objektiflik hâlâ insanımızda yer etmediği için o konunun üzerine gitmiyorum. ayrıca ülkedeki ülkücüleri geçtim, millyetçilerin bile %90ı faşist ama haberleri yok.
  0
  zenith 1 yıl önce
  evet işte ırkçı olup atatürkü seviyorlar garipler anlamıyorum bende ırkçı olup müslüman oluyorlar ne biliyim garip yani ırkçı insan müslüman olur mu ?
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  temelinde biz ırkçı değiliz sadece bazı kesim ırkçı yakıştırması yaptığı için "madem öyle ırkçıyız, hadi bakalım şimdi ne diyeceksin ?" düşüncesindeyiz. yani sözlerle uğraşmak istemiyoruz. ayrıca biz dikkat edersen sadece ülkeye zararı dokunanlara karşıyız, sen hiçbir ırkçı diye nitelendirdiğin kişinin bulgarlara ya da ne bilim italyanlara falan kin kustuğunu gördün mü ? göremezsin, çünkü bizim sorunumuz dünyanın laneti olan, katli vacip sözde bir toplulukla.

  vasile b. el-eska’ anlatıyor: hz. peygamber (a.s.m)’e “kişinin kavmini sevmesi asabiyet/ırkçılık sayılır mı?” diye sordum. “hayır, asabiyet/ ırkçılık, kişinin kavminin yaptığı zulmüne yardımcı olmasıdır.” diye buyurdu. (bk. ahmed b. hanbel, 4/107; mecmau’z-zevaid, 6/244).

  yani "kişi kavmini sevmekle kınanamaz"
  0
  zenith 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  evet ben zaten vatanımı seviyorum burda bir sıkıntı yok sen kürt olsaydın ne olucaktı peki ? türk ırkını diğer ırklardan üstün gören ben değilim ben de sonuna kadar savaşırım pkk ile burda bi kaygın olmasın ikimizde vatanımızı seviyoruz sen ırkçılık yapıyoursun ben yapmıyorum aradaki fark bu
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  "ne şeref ki türk doğmuşuz"
  0
  zenith 1 yıl önce
  türk olduğumdan gurur duyuyorum böyle bir tarihimiz olduğundan gurur duyuyorum bunları yaparken ırkçı olman bunlara mani değil
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  hah işte tam üstüne bastın. fabrikada üretir gibi 20-30 çocuk yapıp sokağa salarsan, bozuk fabrikadan bozuk ürün çıkar. büyük büyük çoğunluğu bozuk, diyeceksin ki iyiler de var. bu durumda da iyilerin tamamına yakını asimile ve herkesin bildiği bir söz var; istisnalar kaideyi bozmaz.
  0
  pcghost 1 yıl önce
  hdp full çekti

  -spoiler-
 • 1
  yepyeni 1 yıl önce
  ben kürtlerden nefret etmiyorum. pkk dan ediyorum. teröristten ediyorum. hırsızdan ediyorum nefret.

  doğrusu budur. sen ırkçılık yapıyorsun.
  0
  nikotesla 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bir terör örgütünün barınabilmesi için halk desteğine ihtiyaç vardır. o destek veren halkı yok edersen terör örgütü barınamaz.

  ayrıca: (pi: tarihten bu yana hiç bitmeyen kürt isyanları)
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  yanlış düşüncede olduğunu bir örnekle göstereyim.
  ışid ve benzeri terör örgütlerini bitirmek için tüm müslümanları ya da ortadoğu halkını bitirmen lazım.

  bugün ak partiden bakan olmuş kürt yöneticiler bile vardır. chp den de var.
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  ben ne dedim ? "asimile olanlar" onlar hep. daeş konusuna gelince, bu örgütün bir anda parlaması 2 ülkeyi birden bir anda işgal etmesi ve hemen ardından, abd'nin demokrasi götürmeye çalışması tesadüf değil. daeş bahsettiğim konuyla çok farklı boyutlarda. müslüman ülkeler hep savaş halinde daeş ile yani kitleler daeşi istemiyor. peki pkk öyle mi ? 10 k*rt çevirsen 8-9u pkk sempatizanıdır.
 • 0


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...