2
suriyelileri istememeyi ırkçılık olarak tanımlamak
ulan istemiyoruz da istemiyoruz çok da haklıyız. savaşarak kurtulan bir halkın yanına, savaştan kaçan bir halkı koyarsanız sonuç böyle olur amk düşüncesizleri siziii...

not: eksi veren dibine kadar suriyelidir.
 • 0
  tombalaci 1 yıl önce
  çoluk çocuğun yanında da böyle konuşmayın. sonra ortalıkta papağan gibi duyduklarını tekrarlıyorlar.
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  ne diyelim, bak evladım sen şimdi büyüyeceksin sen büyüdüğün zaman ülke nüfusu belki iki belki üç katında olacak çünkü açlar ama yine de sikişiyorlar. resmen 70'lerdeki "savaşma seviş" felsefesini bu adamlar gerçekleştiriyor amk. evlatlarımıza böyle bir ülkeyi nasıl teslim edebileceğiz bu suriyeliler yüzünden?
  not: suriyeli olup da çok iyi insanlar tanıyorum istanbulda bir tanesi bavulumu taşımıştı üstüne "sana yardım etmek isterim" deyip para vermek istemiştim "hayır allaha şükür durumumuz kötü değil" demişti.
 • 3
  ka_fa1500 1 yıl önce
  vatandaşlık verilmeye çalışılmasının gerçek nedeni ortada... ''oy''. iy niyetli bir yaklaşım olsa diger ülkelerde oldugu gibi önce 1yıllık oturum ve çalışma izni 3-5yılın ardından 10yıllık oturum ve çalışma izni (vergi vs. den muaf olmamak kaydıyla). ondan sonra bakarsın uyuyormu şartlara (dil öğrenme, topluma entegre vs.) ona göre ver kime ne veriyorsan ver. olimpiyatlarda madalya alacağım diye kenyalıyı jamaikalıyı türk yapmaya benzemez bu
 • 0
  ruth48 1 yıl önce
  ırkçılık gibi tanımlanması normel bnce hor görende var sonuçta
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  tebrik ederim. şimdi gidebilirsiniz.
 • 0
  pocari 1 yıl önce
  2 yıl sonra kendi dilinde eğitim, 5 yıl sonra kendi toprağını isteme.

  malum ırk yetmiyormuş gibi bide onlarla uğraşalım aq. savaştan kaçıyorlar bayram zamanı geri dönüyorlar. otel mi bu ülke amına koyim.
 • 0
  sadurra 1 yıl önce
  suriyelileri istememek ırkçılık olmayabilir. iyi de adamlar alındı. 4 yıldır alıyoruz. alındıktan sonra geri gönderilmek istenmesi ırkçılıktır. net. sen adamları al sonra de ki "ya bizim millet istemiyor geri git, ha bu arada ben ab'yle bu konuda anlaşıp para falan aldım da siktir et o kısmı" adana'da esnaf suriyelilere bir malı 2 katı fiyatına satıyormuş. bu ne amına koyum? ırkçılık değil mi bu?

  ulan hükümet aldı. amına koyum adam zaten tek başına karar alıp veriyor. suriye politikası net olarak yanlıştı hem suriyeliler hem türkiyeliler açışından. bu kimsenin sikinde değil ırkçılığı tartışıyoruz. bir allahın kulu da demiyor ki "bir hata yapıldı geri dönüşü yok bari adam gibi düşünelim" anca tag açıp dilenci dövelim siktiğimin yerinde. çıldırtırsınız lan adamı.
 • 0
  halilibrahimetyemez 1 yıl önce
  ülkesinden kaçanı, ülkemde istemiyorum. bukadar basit
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  budur. ortalığa sıçan mı ararsın, hastanelerde önüne geçip bir de 'ama ben suriyeliyim' diyen mi yoksa aç aç sikişenler mi... çeşit çeşit.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...