2

çember teorisi

daire, yuvarlak ya da halka da diyebilirsiniz dostlar. ne farkeder ki ? olayların yanında onları sembolize eden harf gruplarının ne önemi kalır ki be hocam. daire dersem, halka dersem kurtulabilecek miyim beni cennet ve cehennem arasında seyahat etmeye zorlayan yörüngemden ? çıkabilecek miyim hocam bu döngüden, ilerleyebilecek miyim ?
evet, aslında aklımda daha farklı bir başlık vardı hocam. şöyle geniş geniş '' benim büyük çemberim '' yazmak isterdim. çünkü aslında öyle, şu hayat adını verdiğimiz süreç aslında sadece bir çember, bir döngü. ama ben bu büyük ve anlamsız çemberin içindeki minik bir kısmı ele almak istiyorum. son günlerde beni uçlarda yaşatan döngüden, gecemden gündüzümden hocam.
son zamanlarda yazdığım tüm entry ( giri, puiv şeysi ya da her ne haltsa) lerde ilişkilerden bahsettim. anlattıkça anlattım derdimi. sorunlarımı paylaştım sizlerle, siz de destek oldunuz çoğu zaman. iyi ki de oldunuz dostlar. ama bu sefer bir sorun ya da bir olaydan bahsetmeyeceğim, çünkü bu bir olay ya da sorun değil. bu bir mesele. hatta bu, mesele. bu bizim sonsuz döngümüz, izlediğimiz anlamsız yol. merkeze yaklaşamadan ya da uzaklaşamadan kat ettiğimiz onca zaman, enerji.
eğer bir çemberin etrafında dönersen, fizikçilere göre bir bok yapmamış olursun hocam. merkeze ne yaklaşırsın, ne uzaklaşırsın. sadece... denemiş olursun. yapman gerekeni yapmış olursun. işte ben de kendi çemberimdeyim hocam. belki de onlarca kez tur attım bu çemberde, onlarca kez teptim, eskittim bu yolları. ama sadece önüne bakarak döndüğünü farkedemez insan. durup aldığı yola bakması gerekir bunun için. ben koştum, çok koştum ama yine başladığım yerdeyim.
evet, yine hatun meselesi hocam. ben de isterim şu gündemi bol vatanımızda daha ciddi daha önemli konulardan konuşmak, ama benim çemberim bu hocam be. ben ay gibiyim, dönüp duruyorum aralıksız bir şekilde ve dünyam o .benden başka bir şey anlatmamı beklemek acımasızlık olmaz mı ?
sanırım hikaye kısmını çok uzattım, kusura bakma hocam. anlatacaklarım bol ama anlatacak kimsem yok. seni de sıkmadan çemberin ne olduğuna geçelim:
bazı ilişkiler düz yol gibidir. merkeze ya yaklaşırsın, ya uzaklaşırsın. belki teğet geçersin, belki de tam zamanında durursun. yani iki seçenek vardır. ya kazanırsın, ya da kaybedersin. kafan rahattır hani. çabalarsın ve bir sonuca varırsın. kesin bir sonuç. geceleri uyuyabilirsin en azından hocam. bitti diyip gidebilirsin, ya da oldu diyip kalabilirsin. ama bir de çemberler vardır ki hocam... düşman başına
çember sonsuzdur. sonsuz olmasının nedeni uzunluğu değildir ama, bir başının ve sonunun olmamasıdır. harekete bir kez başlarsan, ne kadar hızlı, ne kadar uzun süre koşarsan koş merkeze 1 milim yaklaşamazsın. koşarsın ama, durmaksızın koşarsın. halin kalmayan dek. nefes nefese kalırsın en son hocam. durursun ve bakarsın. '' ne yapıyorum ben... artık bırakmam gerek '' dersin. ama sorun şudur ki çemberde kazanmak olmadığı gibi kaybetmek de yoktur hocam. her zaman belirsizlik içindedir çember. ne zaman uzaklaştığını düşünsen bir o kadar yaklaşmış, ne zaman yaklaştığını düşünsen bir o kadar uzaklaşmışsındır hocam. böyle anlamsız bir boşlukta bulursun kendini. koşmak manasızdır, durmak da öyle.
sen peki hocam ? çemberdeyken sence koşmak mı gerek, yoksa durmak mı ?
bir diğer boktan durum için (pi: bulut teorisi)
 • 1
  oxygen 2 yıl önce
  lan yine aynı şey ya :d bişeyler öğrencem teknoloji matematik falan diyip geliyorum efkarlanıp gidiyorum kardeş sen napıyorsun
  1
  mahmoud 2 yıl önce
  ahahah kusurabakma hocam

 • karışık

  Karışık

  138 takipçi

 • aboneliği iptal et

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..