akp, susamam şarkısını hedef aldı: provokasyon!

  4
  systemfailed 8.9.2019 15:12
  türkiye’deki birçok sorunu ele alıp eleştirel bir bakış açısı sunan susamam şarkısı akp’nin hedefine girdi. akp genel başkan yardımcısı hamza dağ, yayınladığı video ile şarkıyı eleştirdi.

  20 sanatçının bir araya gelerek türkiye’nin gündemindeki en önemli sorunlara dair söz söylediği susamam adlı şarkı, sosyal medyada büyük yankı uyandırması ardından akp’nin hedefine girdi.

  kendi kullandığı youtube hesabından şarkıya ilişkin tepki içeren bir video yayınlayan dağ, özellikle tutuklu gazetecilere dair bölüm için, “eğer bizi ziyaret ederlerse, eğer adreslerini verirlerse ben de onları ziyaret etmek isterim, onlarca haksız oldukları halde yazan, bizim hakkımızda bir takım yalan yanlış bir takım haberler yazan onlarca gazeteci, onlarca da gazete gösteririm” ifadelerini kullandı.

  dağ, kişisel twitter hesabından yayınladığı videoya ilişkin paylaşımında da, “sanat, provokasyonun ve siyasi manipülasyonun aracı olmamalıdır. #susamam diyenlerin türkiye'nin en kritik dönemlerinde nasıl lâl olduğunu çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.
 • 2
  democrat 8.9.2019 16:11
  hadi silivri gezisi başlasın