13

burada benim bir kabahatim var mı ? (ciddi soruyorum)

gün geçmiyor ki bi deli çıkmasın karşıma.
bugün bir hocamızın odasına gitmemiz icap etti. ben, bir kız arkadaşım bir de erkek arkadaşım hocamızla beraber asansöre bindik. hocamız kadın ve 50’li yaşlarda. neyse efendim hocamızın odasına giderken asansörde bir beyefendi ile karşılaştık; kendileri hocamızın doktora öğrencisi ya da tanıdığı bir ahbabı imiş. beyfendi de hocamıza büyük bir hürmet gösterisinden sonra aramıza katıldı ve cümbür cemaat odaya vardık. işimizi hallederken de uzunca bir sohbet ettik.
nihayet ziyaretimiz sona erdi kalkıyoruz. beyefendi kapıdan çıkmaya yeltenen ilk kişi oldu; vedalaşmak maksatlı hocamızın(kadın), ve benim diğer iki arkadaşımın elini sıktı. en sona haliyle ben kaldım ve beyefendi tereddüt etti, hocamıza dönüp bana sorması gereken (ki böyle bir soru neden soruldu anlamadım) sizin eliniz sıkılır mı ? dedi. şimdi hikayedeki diğer iki kadın (hocam ve arkadaşım) tesettürsüz. beni biliyorsunuz zaten.
neyse sanırım bu beyefendi bu bakımdan tereddüt etti; ben tereddütünde bir sakınca görmedim, elimi uzattım tokalaştık.
sonra beyefendi odadan çıktı. benim hanım arkadaşım hocayla özel konuşmak istediğini söyledi, ben erkek olan arkaşdala beraber asansöre gittim.
beyfendi ile orada da karşılaştık, aksilik olacak ya asansör gelemedi. yine sohbet muhabbet. asansöre üçümüz bindik ve biner binmez beyfendi bana
“neden elimi tuttun?” dedi.
ben “anlamadım hocam?” dedim.
(hocam dedim çünkü kendileri doktora öğrencisi dolayısıyla benim hocam oluyor. bakın bu adam hoca, bildiğimiz eğitimci neyse)
“ben üniversite zamanları hanım arkadaşlarla tokalaşmak için elimi uzattığımda onlar çok şaşırıp sen müslüman değil misin diye sormuşlardı bana, bize nikah düşüyor sen neden benim elimi tuttun?” dedi.
ben gözüne far tutulmuş tavşan gibi kaldım cevap veremiyorum. neyse sonra dedim ki
“ağır bir muhafazakar değilim ve sizin beni bir kardeş gibi gördüğünüzü düşündüğüm için sizinle tokalaşmakta bir sakınca görmedim, sanırım yanılmışım” dedim.
uzun süren bir sessizliğin ardından asansörün kapısı açıldı, yarın hacettepede konferansta olacağım beklerim sizleri dedi gitti.
furkan dedi ki “kardeşim gitmeyeceğinden eminim ama ben bu herifi hiç sevmedim, sakın bir saniye bile gitmeyi düşünme” dedi.

insan ister istemez kendini kötü hissediyor. acaba hata mı yapmışım tokalaşmakta ?
 • 0
  rapunzel 1 yıl önce
  saçmasalak paranoyakça davranmış adam ne yani diğer insanlarla tokalaşmak sıkıntı değilde sen mi sıkıntısın kafana bile takma
  0
  darzuj 1 yıl önce
  sormayın ya kendimi o kadar kötü hissetim ki, sanki adamı yoldan çıkarıyormuşum gibi tepki verdi.
  0
  rapunzel 1 yıl önce
  yani boşversene . sen kim olduğunu bildikten sonra boşver gerisini ayrıca insanın fikri neyse zikri odur derler adamda belki hiç irade yok bu yüzden yaptı
 • 0
  mavi_var 1 yıl önce
  acaba sana nikah düşüyor da açiklara düşmuyor mu ? ama bak kansdr oldum ya . hngi bolüm ? nasil bir duşunce içerisinde ?
  0
  darzuj 1 yıl önce
  lehçeler bölümü.
 • 0
  ufuktakiyakamoz 1 yıl önce
  sakinkalcamsakinkalcamsakinkalcamsakin kalcamsakinkalcam
  1
  darzuj 1 yıl önce
  ben kalamadım vallahi.
 • 0
  kahvelipuding 1 yıl önce
  bana biraz seni sınamış veya anlamak istemiş gibi geldi ama tavır hoş değil. kimse kimsenin ne denli imanında olduğunu sorgulayamaz. zaten kadın önce elini uzatır. uzatmazsa erkek tenezzül etmez. bu adab kuralıdr. din biliyormuş adap bilememis.
  0
  ylnzkafa_ 1 yıl önce
  evet önce kadın elini uzatır bunun tesettürle alakası yok adab kuralıdır
 • 0
  yakisiklibirdisi 1 yıl önce
  sana direk elini uzatsa havada kalmasından çekinmiş uzatmasa gerçekten ayıp olurdu sayede cümlesi biraz absürt galiba bu olayı daha minimal normal bi halde halledebilir devamını getirmeyebilirdi.
 • 1
  ankaproduction 1 yıl önce
  şu ülkede müslümanım diyen insanın yahudi olduğundan hep şüphe duymuşumdur. bu kadar seviyesiz, lakayıt, kişiye özel din kuralları adı altında o kadar çok zırvalk yapıyorlarki çıldırmamak elde değil. nikah düşmek nedir ya, insan insanın elini sıkamaz mı? sen karşındaki kadını (kusura bakmayın) şişme kadın gibi görürsen nefes alıyor olması bile senin için bişey ifade etmez. bi dönem bu yobazların ölü eşle 12 saat içinde sevişilir gibi necromanyakça talep ve istekleri bile olduğu yazılıp çizildi.

  benzer bir olay benim de başıma geldi. çok sevdiim eski bakıcımın evine gitmiştim. 26 yaşındaydım o zaman. 2 komşu teyze geldi. nezaketen hoş geldiniz diye elimi uzattım. onlar da sanki silah doğrultmuşum gibi geri kaçtı saol saol dedi bi kenara oturdu.

  sen kadınlara erkekler sapıktır, erkeklere de kadınlar sadece (tekrar özür dileyerek söylüyorum) şişme kadındır gibi şeyleri din adı altında öğretirsen olacağı budur.

  karşınızdaki insandır. kadın veya erkek değil. yok nikah düşer, yok tokalaşmam diyorsan da öyle yaşayan toplumlara vizesiz geçiş hakkımız var. hepinizi öptüm gençler.
 • 0
  ananyamus 1 yıl önce
  akılları fikirleri sekste bu tip insanların. allaha kitaba tapmıyolar şeytanın uydurduğu seks üzerine kurulmuş dinlerine inanıyorlar.
 • 0
  nemkaldi 1 yıl önce
  herkes müftü kesilmiş fetva veriyor.
  adamın hadsizliği bunu sana sormuş olması değil ders vermeye çalışması ona lafım yok.
  ancak tesettür konusuna gelirsek sen daha hangi erkek kadın birbirine haramdır onu bilmiyorsun. herkes kardeşin ve baban gibi değil. arkadaşı kardeşi gibiymiş bak sen polyhannaya... haram kızım haram konuşman dahi yasak. iyi bir araştır önce kadına neler serbest sonra mağdur edebiyatı oyna.

  önedit: sen çoooh müslümansın sanki gibi zırvalara girmesin kimse pis kırarım. ben bildiğimi yazdım. yabancı iki karşı cins birbirine yasaktır. el tutma hele.. peygamberimiz yapmamış. ben ondan bildiğimi yazdım. yazdıklarınız bana değil yani.
 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  584 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  magic
  banabubade

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.