5

bir kızın çığlığı (çeviri)

şu çığlığı duyabiliyor musun? bu bir kızın çığlığı şeytanlarını suda boğmayı deneyen, onların yüzebileceğini bilmeden. bu bir kızın çığlığı kalabalık odadaki, ama kimse duyamıyor yardım için ağlamasını. bu bir kızın çığlığı güzel olmak isteyen ki bu yüzden yemek yemedi. bu bir kızın çığlığı gözlerinin artık hayat kıvılcımıyla parlamadığını arkadaşlarının fark etmediği. bu bir kızın çığlığı artık annesinin mükemmel kızı ya da babasının küçük meleği olmayan. bu bir kızın çığlığı üzerine zalim sözler söylenmiş ki kollarını ve bacaklarına işlemiş. bu bir çığlık her dirseği kesilmiş ve bir kutu hap içerek susturulmuş, ve soğuk kara toprağa altına gömülmüş.

sierra noblitt

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.


 • şiirsel

  “İçimden geldi ve yazdım” açıklaması ile buradayım.

  2 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  bertugakengin

 • bekliyor insan, hep bekliyor..

  beklentilerinin karşılanması için, kimi zaman ise hayatını, beklentilerinin doğrultusunda yönlendirebilmek için doğru anı, zamanı bekliyor insan..

  kısmen birşeyler veriyor hayat, mutlu ediyor ama hiç bir zaman, birşeyler almayı unutmuyor senden. hayat bu acımasız sevgi gösterir tıpkı parasını bekleyen bir kaltak gibi.

  hep birşeyler ters gider ya hayatında.. hani özenerek giyinmişsindir hava bozar, hani bıraktım dersin sigarayı bi arkadaşın sigara uzatır, hani kafede çay istersin ama yanında şeker gelmez ve şeker gelene kadar da çay soğur ama o çayın değiştirilmesini isteyemeyecek kadar cesaretin yoktur zor gelir sana çekinirsin. gecenin bir vakti tek bir dal sigaran kalır ve onu da tersten yakarsın ya hani bilirsiniz böyle ufak tefek sinir bozucu illet şeyler vardır. 

  umarım bunlarla sınırlı kalır sinir bozukluklarınız cansız şeyler canınızı sıkar ancak canlı kişiler canınızdan can alır. ne olursa olsun canlı kalmaktan vazgeçmeyin renginizi kaybetmeyin ufak şeylerin sinirlerinizi bozduğu gibi ufacık şeylerle de mutlu olmayı bilin mutlu yalnızlığınıza asla canınızdan can alacak canlıları gölge etmeyin..