12

dikkat hudutta gezerken faturanız şişebilir.

geçen ay datça'dan arkadaşlarla açıldık. akşama doğru marinaya dönerken telefonlara mesaj geldi "türkiye ye hoşgeldiniz" gibi oporetöre göre değişen mesajlar.

kaptana sorduk biz sınır dışına mı çıktık bu ne şimdi diye. kaptan olmaz ben şaşırmış olsam bile sahil güvenlik uyarır falan dedi. iyi bakalım dedik. geçti bitti.

arkadaşlara telefon faturaları geliyor dün ve fatura tutarı normalin kat kat üstünde. ne oluyor diye operatörlerini aradıklarında yurt dışında internet kullanımları olduğu için böyle yüksek fatura geldiğini söylemişler nasıl olur falan diye araştırmaya başladık. tabiki ilk bahtsız bedeviler bizimkiler değilmiş. daha önce başkalarının da başına gelmiş.

bizim akıllı telefonlarımız sınıra yaklaşınca operatörlerin yunan adalarındaki ağlarına otomatik olarak bağlandığı için yurt dışına çıkmış sayılıyormuş.

eğer böyle bir gezi, tatile falan çıkarsanız telefonunuzun otomatik ağ seçimini kapatmayı unutmayın!


iyi puivlemeler :)
 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  422 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.   ilgili bölüm;

  kara delik