türkçülük

  8
  mister_moron 4.5.2018 16:10
  osmanlı imparatorluğu’nun son yıllarında, osmanlılık ve islamcılık akımları karşısında, avrupa’daki ulusçu akımların da etkisiyle, yeryüzündeki bütün türkleri tek bir yurt ve tek bir bayrak altında birleştirmeyi amaçlayan akım, turancılık.

  benim burda sorum şu herkes ırkını savunurken ben neden türklüğü yüceltince ırkçı oluyorum. ben neden universtelerimde türk bayrağı açınca faşist oluyorum. neden türkiye başka ülkelere girince hümanistler çıldırıyor ama avrupa ülkelerine ses çıkartamıyor. büyük ihtimalle korkulcak kadar tehlikeli bir milletiz.
 • 0
  tuzlukunefe 4.5.2018 16:16
  bence yaşadığımız yüzyılda ırk muhabbeti çok gereksiz artık bir olma vakti bence
  0
  mister_moron 4.5.2018 16:41
  bana göre gereksiz değil. ama süreklide ben türküm diye övünmüyorum. karşıma birisi çıkıp benim inandığım değerlere laf ederse illaki bende tarihimi onun gözü önünde sergileyebiliri.
 • 2
  mam1zm 4.5.2018 16:22
  vatan ne türkiye'dir türklere ne türkistan vatan büyük ve müebbet bir ulkedır turan
 • 1
  redshaman 4.5.2018 16:38
  kısaca yazmak isterim.

  ideolojiye takılırsan, bazı yerlerden uzak durmak zorundasın, emperyalizm ve kapitalizm senin koyun olmanı ister. akıl adamları zenginler tarafından sömürülmen istenir. dünya üzerinde en köklü ideoloji (ideolojide bu dangalozların uydurmasıdır) ırkçılıktır. (sınıfçılıktır) bu biyolojik olarak zaten yeryüzünde genetiktir. yurtdışına gidenler beni daha da iyi anlayacaktır. siz farkında olmasanız da yeryüzünde sınıf veya kategorilendirme vardır.

  neyse gelelim bilinmeyen yere türklük söylemleri ırkçılık olmasına karşın köklü bir inanışa bağlı olduğu için ırkçılık değildir. burada bir paradoks vardır. ırkçılık türkler ile temasa geçen örf adetlerinden etkilenen başka toplumlar tarafından alınıp evrilip çevrilip kendilerine göre ayar verildikten sonraki sentezine denir. türkçülük bu akımdan daha sonra etkilenmiştir. ayni kam inancının budizm den etkilenip budizm e kayan şamanizmin değişime uğraması gibidir.

  türkçülü bu yukarıda saymaya çalıştığım aslı astarı fazla uzun köklü olmayan toplumların kendilerine benzetilmelerinden kaynaklı olarak ortaya attıkları savdır. yani biz bilmem neyiz ama siz ırkçısınız ! , biz ingiliziz ama siz türkçülük diye ırkçılık yapıyorsunuz. vb. var oğlu var.

  ben ana babadan türkmen soyundan çepni ve bayat boyundanım kimse beni ne global ol diyebilir nede afrikalı ol diyebilir. en nihayetinde türk'üm ilk kendi kanımdan olanı tanırım savunurum,

  " kan kaderdir, inanç değişken"
 • nedir

  Bir kavramı yada başka bir şeyin anlamını anlatmanızı sağlayan bir bölüm.