zamanın enerjisi var mıdır?

  12
  dusunenfasulye 16.7.2018 16:52 ~ 16:54
  zaman, dünya'yla veya güneş sistemimizle sınırlı bir olgu değildir. zaman bir enerjidir. "zaman enerjisi", varoluştaki dört temel enerjiden (ruh, zaman, hayat, fizik) biridir. zaman enerjisi; varoluş enerjilerinden birisidir. zaman enerjisi, içinde enkarne olduğumuz sistemin işleyişini sağlayan yasaların meydana getirircisi, meydana getirdiği yasaların uygulatıcısı ve bu yasaların yenileyicisi durumunda olan başat bir enerjidir.
  zaman ve hayat enerjilerinin birleşmesinden meydana gelen fizik enerji, bildiğimiz ve bilmediğimiz boyutları evrenleri ve varoluşları meydana getirir. bu üç enerji (zaman,hayat,fizik) üstün enerji de denilen ruhi enerjilerin tasarrufundadır. bu noktada bu kozmik enerjilerden biri olan zaman enerjisiyle kastedilen şeyin, yüklenen anlamın günlük zaman kavramımızla hiç bir benzerliği yoktur. zaman enerjisi adeta evrenlerin, mekanların iskeletidir, temel taşıdır. bir kudrettir. çeşitli boyutların oluşturucusudur.
  bedenimizden gezegenimize, güneş sistemimize, galaksimize kadar her şeyi kapsayan, tüm çeşitliliğiyle tanzim eden zaman enerjisidir. yani zaman enerjisini çektiğimiz anda ortada ne evren kalır, ne güneş sistemi, ne de dünya. örneğin, dünya'nın çok kısa bir müddet durduğunu düşünelim. ya da yerçekiminin birkaç dakika için değiştiğini düşünelim. ne dünya düzeni kalır, ne iklim, ne coğrafya ne de hiçbir şey. her şey ters-düz olur; tüm dengeler karışır.
  insan vücudunu evrene benzetirsek, zaman enerjisini de kana benzetebiliriz. insan vücudundaki tüm birimlerin arasındaki koordinasyonu ve hayatiyeti sağlayan, tüm noktaları bir tek bütün haline getiren, her sistemin birbirinden haberdar olmasını sağlayan, en büyük ortak alandır kan. belki bu örnekten yola çıkarak zaman enerjisi ile ilgili farklı bir sezgiye ulaşabiliriz.
  ruhsal enerjinin varlıkları ve evrenleri yaratabilmesinde zaman enerjisi çok büyük bir katalizör vazifesi görür, adeta fizik evrenin kendisidir o. zamana bağlı olmayan bir canlı tanıdınız mı? ister zengin olsun ister yoksul, ister güzel, ister çirkin; en tepeden en aşağıya kadar zaman enerjisinin, üzerinde tasarruf kullanmadığı ve bu gezegen üzerinde zamanı sınırlı olmayan hiç kimse yok…
  peki sınırları aşabilir miyiz? ruh zamanı daha farklı da kullanabilir mi? insan düşüncesinin, psişesinin, ruhunun sınırı, önü-arkası var mı?!...

  neden olmasın?
  bir sonraki yazım kendini tanıma ve zaman üzerine olacaktır
  (pi: @aydakigunes)
 • 1
  taokan 16.7.2018 17:35
  dünyada en uzak olduğumuz şey ne diye sorsalar zaman derim. ahirette bu zaman kavramını analdığımızda oluşacak tatminlik derecesi herhalde bir 200 yıl gider bende. o bana yeter yani.
 • 0
  yaz 16.7.2018 18:01
  eğer öyle bir şey varsa tüm canlılar arasında bilmediğimiz bir bağlantı olması gerekir
 • 1
  aydakigunes 16.7.2018 18:30
  yine harika bir yazı çıkarmışsın :)
  1
  dusunenfasulye 17.7.2018 09:01
  teşekkürler..
 • 1
  kleptomancy 17.7.2018 01:02
  eline sağlık öncelikle. kendi düşüncen ise sana bu konuda katılıyorum net bir şekilde. enerji konusunda karadelikler ile ilgili de yorumunu bekliyorum zira bu konuda karadeliksiz bir yorum söz konusu değil gibi geliyor bana.
  0
  dusunenfasulye 17.7.2018 09:01
  tamamiyle kendi düşüncem ve araştırmalarım..
 • 1
  dusunenfasulye 17.7.2018 08:58
  (pi: @kleptomancy) kara delikler hakkındaki yazım ilerleyen zamanlarda olacaktır.
  (pi: @aydakigunes) teşekkür ederim puvo.. devamı gelecek :)
  (pi: @yaz) evet tabiki de tüm canlılar arasında bir bağlantı var. mesela en merak ettiğim konulardan birisi de cenin e verilen enerji. atomların etrafında dönen elektronlarda ki enerjinin başlangıcı.ve daha nicesi. her birini araştırıp düşünüp yazacağım..
  (pi: @taokan) sonsuzluğu nereden biliyoruz? sonsuz enerji var mıdır? ruh bir enerji midir? cevap aradığım birkaç soru :) cevaplarını bilimsel ve dini olarak biliyoruz.fakat bunlar hakkında bilimsel ve dini bir açıklama yok denecek derecede..
  0
  aydakigunes 17.7.2018 09:02
  geldiği gibi okuyacağım :)