6
puivdeki büyük harf yasağı
derhal kaldirilmali. bazi ozel isimlere saygidan buyuk harfle baslamak istiyorum. degerli moderatetorlere cagrimdir. rica ediyorum en azından herkesce kabul edilen bazi kavramlar icin bir kolaylik saglayin...
 • 1
  oschemat 1 yıl önce
  zamanında bende söyledim ama şimdi gereksiz geliyor.
  neden büyük yazmadın gibi salakça tartışmalar çıkmıyor en azından.
 • 2
  oxygen 1 yıl önce
  diğer yazım kurallarına uymadan ben büyük harf istiyorum söylemini samimi bulmuyorum.

  daha önce büyük harf vardı ama çeşitli zorluklar vardı. ayrıca sen neden büyük yazmadın gibi gereksiz tartışmalar da ortaya çıkmaktaydı. bütün yazarlar yazım kurallarına gerçekten dikkat edebilecek olsaydı bu düşünülebilirdi.

  ayrıca görünen şu ki gerek yok. senin inanç değerlerine ben de sahibim. ben yazarken yine büyük harfle yazıyorum alışkanlıktan. hatta ben bütün yazılarımı yine yazım kurallarına uyarak yazıyorum. bundan rahatsızlık duyacak bir şey yoktur.
 • 1
  sewo 1 yıl önce
  katılmadığım beyaan. kime göre neye göre olucak kavram, senin saygı duyduğun kavrama başka bir yazarın kavram şemasına uymayabilir. çatışmalar olmaması için en doğrusu budur diye düşünüyorum.
  0
  beyefendi 1 yıl önce
  dogru. benim saygi duydugum bir kavrama baskasi duymayabilir. ancak saygi duyan insan elbette buyuk harfle baslamak ister. bu yüzden birakalim isteyen istedigi kelimeyi istedigi biçimde yazsin. ornekle bir arkadasim vardi. aşırı atatürkcuydu. asla ataturku küçük a ile yazmazdi. hatta biz yazinca kizardi. bu tip insanlar (bence) rahatsiz olurlar.
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  sırf vurgu için bile büyük yazmanın gelmesi taraftarıyım
 • 0
  onur 1 yıl önce
  acaba bu yüzde yüzden mi yorumum kaldırıldı? atatürk yazarken saygıdan a harfini büyük yazmıştım.
 • 0
  sbb3 1 yıl önce
  derhal gelmeli. vurgu icin lazim


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...