10
chpnin cizre raporu
raporun girişinden bir parça:
"16 ağustos 2015 tarihinden bu yana diyarbakır'ın sur, şırnak’ın cizre ve idil,
mardin’in nusaybin ilçeleri başta olmak üzere hakkâri, muş, elazığ ve batman’da
olmak üzere en az 22 ilçede, hiçbir yasal dayanağı olmaksızın valilikler tarafından
sokağa çıkma yasakları ilan edilmiştir. "

yanlış okumadınız bu hdpnin değil chpnin raporu. ilk sayfadan sonrasını okumayı benim yüreğim götürmedi. atatürk'ün partisini bu hale getirenler utanmalı.

biliyorum yine bazılarınız itiraz edecek at gözlüğünü takıp hümanist(!) partilerini desteklemeye devam edecekler. bu yüzden raporun linkini paylaşıyorum

chp.org.tr/.../other/cizre%20%20raporu.p
 • -3
  yepyeni 1 yıl önce
  * malum şahıs gülen cemati ile birlikte ülkeyi 10 yıl yönetti. her türlü kumpas ve yolsuzluğu yaptılar. sonra chp fetöcü ilan edilidi.

  * malum şahıs esad ile eşi benzeri görülmemiş şekilde yakınlaştı. birlikte tatil yaptılar vizeleri kaldırdılar v.s. sonra chp esedci ilan edildi.

  * malum şahıs pkk ile dünyanın görüşmesini, müzakeresini, göz yummasını yaptı. şimdi chp pkk'lı ilan ediliyor.

  şu akdavarların etkisinde kalan milliyetçi chp'lilere ne anlatsak boş. stockholm sendromundan beter haldeler. adamlar resmen sizin algılarınızı yönetiyor.

  şu raporda pkk'yı öven veya destekleyen hiç bir kelime yok. önceki rapor gibi tbmm'ye verilmek üzere hazırlanmış. "neden pkk'yı eleştirmemiş" şeklindeki aptal soruyu sormaktan vaz geçin. rapor kandilin isteği üzerine pkk'yı denetlemek için yazılmıyor. kandil'e verilmeyecek.

  dünyanın her yerinde parlementoya üye vekiller/senatörler devletin polisini askerini valisini denetler, rapor yazar. meclise sunar. hepsinde de yürütme organının eylemleri eleştirilir.

  ekşi sözlük / hicbifikrimyok
  1
  magic 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bilmiyorum puvo herkesin görüşüne saygı duyarım. ben atatürk milliyetçisi bir yazar olarak burada pek hoş şeyler görmüyorum.
  dünyanın hiçbir yerinde partiler kendi ülkesini zor duruma sokacak raporlar sunmazlar. sonuçta ortada özerklik isteyen bir topluluk var ve dünya siyasetinde de türkiye-pkk mücadelesinde bizi haklı gören taraf pek yok. bu rapor da dünya siyasetinde yanlış bir algı olulturabilir.
  0
  webdrivertorso 1 yıl önce
  herkkesin gorusune saygi duyarsan buna da saygi duyman gerekir. siyaset farkli goruslerin carpistigi bir meydandir, danisikli dovus yapilan bir yer degildir. yanlis fikirle dogru fikirler one surulerek cevap verilir. demokrasi denen nimetin de en guzel tarafi budur. senin dedigin gibi olsa, kuzey korede insanlarin cok mutlu yasamasi lazim. orada kendi ulkesini zora sokacak hicbir fikre izin verilmiyor ama asil bu tutum onlari en zor duruma sokuyor.
  0
  magic 1 yıl önce
  söylediklerin doğru ama madem bunları söylüyorsun demokratik bir devlette benim eleştirme hakkım olduğunu da biliyorsundur. böyle bir şeye saygı duymamı da bekleme lütfen illa kabul etmek zorunda değilim yani bu raporu. ben bu raporu kabul edersem ve eleştirmezsem onca şehidin hakkını nasıl öderim?
  0
  webdrivertorso 1 yıl önce
  elestirebilirsin, ben sadece "devleti zora sokma" kismindan bahsettim. devlet zora sokulamayacak kadar duzgun, seffaf, ilkeli olmak zorunda. bu garip soylemler, raporlar da bi ideolojinin urunu degil aslinda, sadece chp nin patavatsizligi ve beceriksizligi yuzunden. yoksa dun teroristlerle ahbap olanlarin bugunku durumu da ortada. bu beceridir.
  0
  magic 1 yıl önce
  şu an aynı dili konuşmaya başladık sanırım
  2
  puiv2000 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bu raporlar nedense sadece teröre yönelik olunca yapılıyor nedense, yine laf konduramamış :)

  ek: "milliyetçi chp'lilere" görüyor musunuz nasılda zoruna gitmiş kendi içlerinde bile çok nadirde olsa millyetçilerin olması. çünkü chp li olmak soysuz olmayı gerektirir.
  -2
  yepyeni 1 yıl önce
  akp li olmak lazım. "milliyetçiğili ayaklar altına almak"
  bunları yapmak lazım.
  0
  magic 1 yıl önce
  chpli olmak lazım, gece gündüz atatürkçüyüz deyip, ne mutlu türk'üm diyene demiş bir adamın sözüne zıt düşen raporlar çıkarmak lazım
  -2
  yepyeni 1 yıl önce
  raporda "kürtlere ölüüüüm" denmediği için mi bu kadar rahatsızsınız acaba ?
  0
  magic 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ben ırkçı değilim kardeşim atatürk milliyetçisiyim dedim. terörist olmayan vatanını seven tüm kürtler benim gözümde sahte hümanist chplilerden çok daha değerlidir.
  -1
  yepyeni 1 yıl önce
  ne için rapordan rahatsız olduğunu söylüyorsun o zaman ?
  kendi kendinize algı yaratıyorsunuz.
  0
  magic 1 yıl önce
  teröristleri ve sempatizanlarının işine yarayacak ve onları sevindirecek ifadeler barındırdığı için
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  diyelim ki öyle. peki teröristle masaya oturup bugünler için anlaşan akp nasıl iktidar da kalıyor. demek ki ülkenin yarısı teröre destek veriyor.
  0
  magic 1 yıl önce
  onu koyunlara sor
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  şunu söylüyorum eğer chp nin yaptığı teröre destek oluyorsa bu ülkenin %50 si teröre tam destek veriyor.
  0
  magic 1 yıl önce
  yine aynı mantık. ortada yanlış var deyince şunlar da yanlış yapıyor deyin hemen çünkü babanızın partisi toz kondurmayın
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  hayır ben yanlış yapmamıştır demiyorum. eğer dediğin şekilde bir yanlışlık varsa iktidar kat kat fazlasını yapmış ama hiç bu kadar ses çıkarılmıyora getiriyorum lafı.
  0
  magic 1 yıl önce
  koskoca %50 lik kesim varken istedigin kadar ses çıkar işe yaramıyor. ben sesimi cikardim diye duracaklar mi? o yuzden gucu yetecegi halde sacmasapan isler yapanlari elestiriyoruz
  1
  puiv2000 1 yıl önce
  lan beyinsiz onu savunan mı var eşeğin önde gideni. sen insan gibi konuşmayı anlamıyorsun kafana vura vura adam edeceğim ben seni. bülent arınç kadar krt dostu krt milliyetçisi bir şerefsiz var mı ?

  ayrıca başlıkta miliiyetçi chplileri eleştiripte yorumda milliyetçiliği savunur tarzda bir cümle kurman da tipik bir bağnaz chpli olduğunun göstergesi. lideriniz gibi 5 saniye önceki söylediğin şeyi inkar edebiliyorsun.
 • 1
  yusufir 1 yıl önce
  pkk ya destek bildirisini destekleyen chp li vekillerden sonra bu rapor şaşırtmadi.
  0
  magic 1 yıl önce
  ben de şaşırmadım
 • -2
  altiniserincisiker11 1 yıl önce
  bu devirde herkes kendini inci zanneder
  kimi gönüder yazar cizer
  yaşam dediğin böyle işte
  altını şer incisi ker
 • 1
  kullanici 1 yıl önce
  chp hdp işbirliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. terörü bitirmek için ne yapacakmışız tüm teröristlerin şehirlerde bomba patlatmasını mı bekleyecekmişiz? adamlar terörist cenazesine boşuna gitmiyormuş şerefsizler. zaten çöküşteydi chp, artık vatan millet sevdası olan kimse bunlara oy filan vermez.


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...